FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
29-12-17 18:19  [R/G] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Witam :)
Kolejny temat to PZL P.1 II
W 1927 roku powołano do życia Państwowe Zakłady Lotnicze , jedno z pierwszych zadań jakie postawiono konstruktorom było zaprojektowanie samolotu myśliwskiego . Pracę tę powiezono 27 letniemu wówczas, inż. Puławskiemu w projektowaniu brał ponato inż. Stanisław Prauss.
W skrócie mówiąc samolot ten był prototypem iż w tym czasie Departament Aeronnautyki MS Wojsk postanowił ze w Polsce nie będą produkowanie silniki rzędowe ,co przełożyło się na dalszy rozwój Puławskiego drogą zastosowania silników gwiazdowych , co zastosowano w samolotach PZL P6,P7,P11 i P24.

Model ten posiada dwa poszycia , biało czerwone i kreda saro czerwona ,borykając się z wyborem poszycia ponieważ model posiada tylko jedne wręgi wycinane laserowe ,postanowiłem zeskanować wręgi laserowe i poszło w drukarkę :D wyszło pozytywnie więc będą dwa modele :D pozdrawiam .

CAPON papier rzeczywiście jest lepszy po nałożeniu 2x Capon(u) ma lepszą pamięć po uformowaniu elementów , i sztywność do np retuszu itd.

Post zmieniony (14-02-18 08:37)

Odpowiedz na tę wiadomość 

30-12-17 13:13  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Posłucham się radą mistrzów i odpuszczę sobie ten SF :D ,kto by poradził klar bezbarwny czy
mat ?

31-12-17 12:27  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Powoli jeszcze w starym roku można obejrzeć i poczuć Historię .

A tu efekt rzadko spotykany w tym roku, foto przy użyciu czystego naturalnego światła jakim jest Słońce :D

--

07-01-18 11:20  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Witam , wciągając się coraz bardziej zrobiłem dodatkowe narzędzia :D
igła ,praska ,i tuleje do formowania części .

Igła do nakładania kleju ,i tak nazwałem praska do łączenia poszycia (łączeń)

--

07-01-18 12:54  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Mnie się wydaje ze dużo wydawca odbiegł od rzeczywistości hmmm , cały czas się zastanawiam co dodać ze by dać mu ducha .

Zobacz jak Haliński robi nity i części są jak by w 3D i delikatne ślady użytkowania ,to są części mig-29A

Sorki za słabą jakość zdjęć ale mój telefon z bliska jest ślepy :D

Post zmieniony (07-01-18 16:03)

13-01-18 10:16  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Postępy prac :D

no i ze by dać P.1 ducha to mam taką propozycję ,jesto spory nakład prac ale myślę ze warto bo to piękny samolot .

Pozdrawiam :)

13-01-18 12:00  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Przewód telefoniczny ,Piotr średnio by wyglądało z Bristolu szukałem i komentowałem na różne strony P.1 ma tejże fali bardzo dużo ,skrzydła muszę zrobić na dwa kolory biały I czerwony .
Prawdę mówiąc na żywo to wygląda jak na dwóch ostatnich fotkach , tylko że klej nie rzuca się tak w oczy jak zrobisz zbliżenie zdjęcia fajnie zamienia w mat nity .

Post zmieniony (13-01-18 12:05)

13-01-18 14:04  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Proszę Stary :D

--

13-01-18 22:05  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Elo 200 mm to 20 cm.

Post zmieniony (14-01-18 06:52)

14-01-18 11:13  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

(Te ryfle są stanowczo za duże. Do pokryć pezetelek była stosowana blacha tzw. "drobnożłobkowana" jak na zdjęciu:)
Ostoja piszesz ze stanowczo za duże to już mnie załamałeś :D ,ale wzorując się zdjęciami to tylko te dwie fale są trochę za duże

myślałem o takim modelu jak te , teraz rozmyślam czy wstrzymać ten cały projekt bo i tak tego nie odkleję kurde nie wiem .

--

15-01-18 19:49  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Witam :)
Statecznik pionowy odzyskany przez kopię ze skanu :D , kopia jest laserowa 130 g/m2
papier co prawda biały od białego się różni to poszło do piekarnika w celu postarzenia papieru i o niebo lepiej :)

Zdjęcie z częścią która zostaje .

różnica części słabo widoczne przez aparat tak jak by aparat nie widział delikatnego ultra fioletu z lampki projektowej .
1.2.
Pozdrawiam.

24-01-18 20:40  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Witam po dłuższej przerwie :D ,popracowałem troszkę nad jakością zdjęć nie wiem może jest lepiej :) .

Co prawda brakuje tej ostrości ,niema tego kopa :)

--

25-01-18 21:35  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Dzięki panowie mega kleicie modele ,Winek testowałem po twoim poście i efektów nie ma zbyt wielkich na PZL P.1 bo są za grube czarne linie , P-11c Halińskiego to inna bajka tam poszycie żłobkowaną blachą jest drukiem jakby 3D :D i efekt jest super i wykonanie Winek też .P-11c w lutym będzie w mojej kolekcji :)

Post zmieniony (28-01-18 22:39)

30-01-18 18:14  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Witam :) największy stres za mną :)

--

01-02-18 20:50  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Witaj Tomek ,dzięki za posta .
Tomek pewnie czytałeś wątek i jak widać poległem przy małych przeróbkach blachy falistej by dać szczegóły ,i dobrze ten model ma w sobie to coś nawet coś bardziej nie odrywam wzroku od niego :D
Lista zarzutów innego wykonawcy jest u mnie całkowicie sprzeczna
Nic nie docinam nic nie podcinam
Klei się przyjemnie i ma piękne barwy
Nie trafiłem na zeszyt z barwą przekraczającą linie poza ,co wyczytałem z innego wątku
Minus to ze wręga wymusiła mi rozdzielenie części na skrzydle hmmm nie wiem czy to z mojej winy ,kleję poszycie techniką uformowania i sklejenia innych elementów poszycia i dopiero po trochu do wręgi

Pod spodem foto po małym jeszcze nie do końca zrobionym retuszem wypełnieniem

Foto i zaznaczone gdzie poszycie się rozdzieliło

Tak po za tym to piękny model ,pozdrawiam

02-02-18 10:17  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Dzięki Panowie za kibicowanie

02-02-18 21:14  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Dzięki , teraz weekend może uda się więcej czasu poświęcić na montaż :D
Kolory wychodzą z aparatu 6 mp bo mój telefon jest daltonistą :D a ma 13 mp ale widzi za dużo czerwieni , ale cała prawda i dobrze wiecie o tym ze modele w realu co do zdjęć są bardziej wypasione :D

I postęp prac cały czas skupiony na skrzydłach ,będzie trzeba jeszcze gdzieś pod szlifować ale to szczegół dodam ze biały kolor idealnie się szlifuję bez retuszu

Pozdrawiam

06-02-18 21:57  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Witam . Powoli ale idzie , Tylne stateczniki ukończone
Poziomy czerwony statecznik to laser ciężko było zdobyć części przetrzepałem wszystkie szroty w Polsce :D
Pozdrawiam .

11-02-18 20:05  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Witam
Nic to już koniec zostaje mi tylko patrzeć i cieszyć oczy bo sklejało się świetnie :D

Pozdrawiam i dziękuję za kibicowanie :)

11-02-18 23:26  Odp: [R] PZL P.1 (GPM)
Arche 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2

- 1

Dzięki Udało się zakończyć pradziada przed wyjazdem w delegację teraz co dwa tygodnie w domu :( przez dwa miesiące ,trudno takie życie energetyków . Model Pzl P.1 wprowadził mnie w świat modeli kartonowych myślę że jest dobrze złożony i będzie dobrze :) Pozdrawiam

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018