FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
25-12-17 19:10  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Jestem zaskoczony i zaszczycony.
Zaskoczony osiągniętym efektem, zaszczycony że mam w nim minimalny udział. :-)



ps. Ten następny "wymanewrowany" model też masz zamiar skończyć? ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-12-17 19:18  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No to gadaj czemu on był tak brudny, a teraz jest jeszcze bardziej ufajdany ;-)

 
25-12-17 22:56  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Panowie bardzo dziękuję za pozytywne komentarze.

Co do czasowo niedostępnych zdjęć to wina transferu z fotosika. Po prostu myślałem, że płacąc 50zł za konto PRO nie będzie problemu, żebym wystawił raz na 2 miechy, czy rzadziej zdjęcia do relacji. Okazało się inaczej. Zdjęcia wróciły po wykupieniu wczoraj dodatkowego transferu za 72zł, jednak już dzisiaj dostałem mail, że 90% tego transferu zostało wykorzystane. Także, aby patrzeć jak znów wyłączą. Wybaczcie mi, że nie wykupię tego kolejny raz, ale zwyczajnie szkoda mi kasy.

Killy co do flickr to nie chce przerzucać się znów na kolejny host, bo tak naprawdę znając moje szczęście, zaraz znów coś zablokują i trzeba będzie kopiować wszystko. Także zrobię to dopiero wtedy kiedy będę 100% pewny jakiegoś hosta. A sama aktualizacja nie jest taka prosta, bo mam średnio 100 zdjęć na relację i to wrzucanych w konkretne miejsca do opisu. Więc zamiana linków jest czasochłonna, i powiem szczerze, że w tym czasie wolę kleić niż zajmować się aktualizacją własnych postów.

Jeżeli chodzi o manewr cevy to z tego co pamiętam chodziło o TRYNDOWATĄ WALORYZACJĘ, którą niestety Wydawnictwo uskuteczniło na kilku modelach. A więc robienie śladów eksploatacji na łączeniach segmentów, których to łączeń nie było w rzeczywistym obiekcie. Przez co sklejenie tego tak, aby łączenie było niewidoczne jest bardzo utrudnione. I tutaj taka sytuacja była w tylnej sekcji kadłuba, gdzie w rzeczywistym obiekcie był to element jednolity i drewniany. A w modelu został podzielony ze względów technologicznych (i dobrze), ale przy okazji zrobiono tam ślady eksploatacji, co najmniej jakby było łączenie blach (i tu już trochę gorzej). Wojtek się wkurzył i rzucił wszystko w cholerę!

Ja zauroczony relacją Laszlika z budowy tego modelu i dowiadując się, że BERP posiada egzemplarz Wojtka poprosiłem go o przywiezienie go do mnie przy okazji. Okazja się trafiła, a ja drogą wymiany (tutaj za inny model Wojtka o podobnej historii do Jaka :) ) stałem się jego właścicielem. Także pomyślałem, że jest sporo zrobione, więc mogę równolegle z Buffalo go dokończyć. I tak się stało.

Technick: ja trochę spiłowałem te linie papierem ściernym przed sklejeniem ich w całość, bo to zdjęcie co pokazujesz to jest złożone na sucho. Później wyretuszowałem suchym pędzlem. Następnie warstwa lakieru i znów suchy pędzel. W związku z tym, że na modelu jest około 3 warstw połysku (w związku z washem i śladami eksploatacji) i jedna warstwa półmatu (wykończeniowa), to i poprawek retuszu również było kilka, co dało taki efekt.

Raz jeszcze dziękuję za komentarze.

 
26-12-17 08:57  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

rowin napisał: Co do czasowo niedostępnych zdjęć to wina transferu z fotosika. Po prostu myślałem, że płacąc 50zł za konto PRO nie będzie problemu, żebym wystawił raz na 2 miechy, czy rzadziej zdjęcia do relacji. Okazało się inaczej. Zdjęcia wróciły po wykupieniu wczoraj dodatkowego transferu za 72zł, jednak już dzisiaj dostałem mail, że 90% tego transferu zostało wykorzystane. Także, aby patrzeć jak znów wyłączą. Wybaczcie mi, że nie wykupię tego kolejny raz, ale zwyczajnie szkoda mi kasy.

Również korzystam z FOTOSIKA i nie mam takich złych doświadczeń' opłacam abonament LITE, wychodzi to 19 PLN na rok



1,58PLN/miesiąc x 12 miesięcy = 18,96 = 19 PLN/rok

a gdy transfer oglądanych zdjęć przekroczy 1 GB dodatkowa opłata wynosi 1.50 PLN za każdy dodatkowy 1GB



Nie bardzo rozumiem skąd się wzięły podane przez Ciebie takie wysokie kwoty???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-12-17 09:13  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Już to tłumaczyłem koledze w innym jego wątku, z tym samym problemem. Sprawa jest prosta:

"0,7 mb x 40 zdjęć na pierwszej stronie tego wątku w pełnej rozdzielczości daje ~30 mb. Wystarczy 100 wejść do tego wątku i nie masz 3GB. Więc miniaturki rozwiązałyby problem definitywnie. Nie każdy wówczas wyświetli wszystkie zdjęcia w pełnym rozmiarze."

A, że masz już dwa takie wątki "wysysacze" to podwójnie umoczyłeś.

 
26-12-17 11:58  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

rowinie, rozumiem że przeniesienie już posiadanych galerii na inny hosting to tytaniczna praca i nie namawiam do niej. Ale może warto już przyszłe relacje i galerie wgrywać gdzieś indziej?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
26-12-17 12:26  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
pawcio37   

Ja jeszcze raz powtórzę pytanie:

rowin z czego wykonałeś ziemię na dioramce, czy trawa to samoróbka czy produkt jakiejś firmy?

 
26-12-17 12:28  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

rowin napisał: Dokupiłem transfer i chwilowo powinno być ok. Jak znów się zawieszą to niestety trzeba będzie poczekać na wyzerowanie transferu.

W takim razie zdjęcia będą widoczne za miesiąc.

Przerzuć zdjęcia do hostingu wstaw.org http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=7270&t=7270&filtr=0&page=1

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024