FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-12-17 11:21  [G] Jakowlew Jak-1b (AH)– ceva&rowin cooperation
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam w kolejnej szybkiej wrzutce.

Temat to Jak-1B, Wydawnictwo Andrzej Haliński.
Model dobrze znany więc rozpisywać się o nim nie ma co. Co do relacji z budowy to jest ona prowadzona dość dokładnie do pewnego etapu, ale nie przeze mnie. Wygląda to tak . No właśnie jest to model zaczęty przez Wojtka i porzucony w trakcie klejenia, po wykonaniu dość kultowego już, „manewru cevy”, klejony przeze mnie bez jego wiedzy.

Model dostałem od BERPa równo rok temu podczas jego wizyty w moich skromnych progach. Nie mam w zwyczaju kończyć modeli zaczętych przez inne osoby, ale robić to po samym cevie to była czysta przyjemność :)

W trakcie klejenia posiłkowałem się dosyć mocno relacją Laszlika, która okazała się bardzo pomocna, a wręcz bym powiedział że niezbędna. Z grubsza nie polecam nikomu tego modelu, bo przejście przez jego budowę to była istna męczarnia i tylko dlatego skończyłem, żeby móc się pochwalić, że mam w kolekcji model sklejony na spółkę z tak zacnym modelarzem jak Wojtek. Tragicznie zaprojektowana jest chłodnica oraz całe podwozie, co powtarza się w wielu relacjach prowadzonych na forach. Te elementy wymagały sporych zmian i wielu domysłów, bo instrukcja mówiła niewiele. W dodatku wiele części było nieponumerowanych. Z rozmów z modelarzami wiem, że sytuacja została poprawiona w modelu Jak-1 z garbem, także jeżeli ktoś koniecznie chce mieć w kolekcji model Jaka-1, to lepiej brać się za ten drugi.

Część Wojtkową troszeczkę przerobiłem, bo nie mogłem przeżyć braku jakichkolwiek przewodów w kabinie, także wyrwałem fotel i wstawiłem kable wszędzie gdzie była możliwość. Dodałem również pasy z HGW, a następnie koła żywiczne z wydawnictwa AH oraz żywiczne rakiety w 1/32 nie pamiętam jakiego producenta.

Galeria znów podzielona na dwie części. Pierwsza przy sztucznym oświetleniu w pomieszczeniu oraz druga, przy naturalnym świetle w plenerze.












Post zmieniony (15-02-18 07:51)

 
24-12-17 11:29  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
zenek   

Lol, na zdrowie wam wyszła ta kooperacja, biorąc pod uwagę jak trudny to model. Kto tu co sklejał?

 
24-12-17 11:30  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Galeria plenerowa. Zrobiona razem z wrzucona wcześniej sesją P-40E. Dodam jeszcze, że przy budowie korzystałem z nowych książek wydawnictwa Kagero, Yakovlev Yak-1 Monographs Special Edition, są dwie części. To chyba obecnie najlepszy materiał ogólnodostępny na rynku.











Zdjęcia mam nadzieję, że chwile w necie będą. W przypadku poprzedniej galerii mimo konta PRO został przekroczony transfer. Dokupiłem go trochę i powinno być ok. Ale jeżeli znów zdjęcia padną to trzeba będzie poczekać, aż transfer się wyzeruje. No i wtedy również poszukam kolejnego hostingu!

Raz jeszcze Wesołych Świąt, mam nadzieję, że u Wszystkich z nas znajdzie się chwila na naszą pasję. Tak pomiędzy karpiem, a barszczem z uszkami!

Wszystkiego dobrego!

Post zmieniony (28-01-18 15:39)

 
24-12-17 11:31  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Robi wrażenie. Gratuluję.

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
24-12-17 11:37  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
henrykk   

Model przepięknie wykonany i świetne zdjęcia – gratulacje!

--
Pozdrawiam
Henryk

 
24-12-17 11:43  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
pawcio37   

rowin z czego wykonałeś ziemię na dioramce, czy trawa to samoróbka czy produkt jakiejś firmy?

 
24-12-17 11:46  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Fantastyczny!

Rowinie, co do hostingu to polecam wypróbować flickr. Ja prowadzę na nim moje relacje i nie ma żadnych problemów z limitem transferu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-12-17 11:47  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
eustachy87   

Gratuluję także i ja! To jak wykonujesz modele przyprawia o szybsze bicie pikawy :) Prezentują się niesamowicie, a Ty jeszcze potrafisz to ująć na fotografiach. Te plenerówki to już totalny odjazd... Każde zdjęcie modelu przyciąga wzrok na długo. Gratuluję, podziwiam, czekam na więcej. Najlepsze życzenia z okazji Świąt - dla Ciebie i Kolegów z forum!

--

 
24-12-17 11:52  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Kolejna perełka w kolekcji. Przyjmij(cie) moje gratulacje :D.

Rowin, mógłbyś napisać parę słów na temat tego jak pozbyłeś się czarnych linii obrysowych? W relacji Cevy są bardzo widoczne - u Ciebie już ich nie widać (chodzi mi szczególnie o dwa łączenia za kabiną). Mógłbyś wrzucić jakieś makro żeby można było zobaczyć je z bliska?

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
24-12-17 12:01  Odp: [G] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Coś niesamowitego, wygląda jak plastikowiec. Szacun!!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024