FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
24-12-17 00:59  Odp: [R/G] P-40E AH – ponownie Warhawk
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Uff, całe szczęście, że ostatnio zmieniłem myszkę na taką z rolką supr fast, więc nadążam. :-)
Pojechałeś, nie ma co.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-12-17 01:13  Odp: [R/G] P-40E AH – ponownie Warhawk
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Killy

Raz:
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/na-tapet-czy-na-tapete;15076.html
Dwa:
Wiem, że dużo obrazków i szybko wrzucone, ale proszę czytaj tekst zanim zadasz pytanie, na które jest w nim odpowiedź.
Ile w "swoim poczuciu" przejrzałeś zdjęć historycznych tego samolotu, żeby powiedzieć, że tak nie było?
Wybacz złośliwość, ale za każdym razem czytam bezsensowne komentarze ludzi, którzy nie sprawdzą czegoś i podnoszą larum na podstawie swojego widzimisie.
Także raz jeszcze. Przy każdym modelu, który wykonuje opieram się na zdjęciach oryginałów z epoki. Zdjęcia zazwyczaj szukam już kilka miesięcy wcześniej zanim zacznę kleić model, bo nie lubię zatrzymać się z budową z powodu tego, że nie wiem jak coś wygląda, a jest widoczne w samolocie. Również kupuję literaturę wartościową modelarsko o danym samolocie, jaką tylko uda mi się znaleźć na polskich portalach aukcyjnych bądź księgarniach. Mam tego naprawdę dużo.

Ceva
Wiem, że przejrzałeś tylko obrazki, a tekstu nic nie czytałeś, no chyba że masz za sobą kurs szybkiego czytania :D Na dniach wstawię coś jeszcze co Cie bardziej zainteresuje. A myszke też mam nową, ze skrolem :D

Tomex
Wszystko klejone BCG, później lekko wygładzane zaokrągloną stroną pensety, czyli dokładnie tak jak robi większość forumowiczów. Co do lakieru to robiłem dużo prób i najlepszy według mnie efekt (koniecznie chciałem uzyskać półmat), osiągnąłem za pomocą lakieru Tamiya, nakładanego aero przy niskim ciśnieniu (15psi), wymieszanego z rozcieńczalnikiem Tamiya z żółtym korkiem w stosunku 40:60 (lakier:rozcieńczalnik)

Post zmieniony (24-12-17 01:25)

 
24-12-17 01:23  Odp: [R/G] P-40E AH – ponownie Warhawk
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

laserowom? Masz też lasrerowom myszkę? ;-)

ps. tekst przeczytałem, chyba nawet zrozumiałem. Co do brudzenia zaufam Twoim zmysłom estetycznym i Twojej interpretacji rzeczywistości, bo moje receptory cosik iskrzom...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-12-17 03:20  Odp: [R/G] P-40E AH – ponownie Warhawk
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/na-tapet-czy-na-tapete;15076.html

Dokładnie tak!

> Wiem, że dużo obrazków i szybko wrzucone, ale proszę czytaj tekst zanim zadasz pytanie, na które jest w nim odpowiedź.

Przepraszam, nie zauważyłem nowego posta kiedy dopisywałem drugą odpowiedź.

> Wybacz złośliwość

Wybaczam, bo chyba zinterpretowałeś moją wypowiedź niezgodnie z moimi intencjami. Nigdzie nie twierdzę że wykonałeś model niezgodnie ze stanem historycznym. Pytam, przede wszystkim jako fan lotnictwa, o źródła z których czerpiesz informacje.

> Ile w "swoim poczuciu" przejrzałeś zdjęć historycznych tego samolotu

W moim poczuciu kilkaset (bardziej 300-400 niż 800-900). Na przykład na jednym wypatrzyłem kołpak zabrudzony tak jak w twoim modelu:



Ale nie znalazłem żadnego zdjęcia pokazującego zacieki oleju od spodu samolotu albo okopcenia z rur wydechowych. Na większości zdjęć z epoki samoloty (nie tylko P-40) są czyste:



Wydaje mi się że niełatwo znaleźć materiał zdjęciowy do brudzenia i stąd pytanie. Bez żadnych złośliwości z mojej strony.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-12-17 07:31  Odp: [R/G] P-40E AH – ponownie Warhawk
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Model wykonany rewelacynie do tego wspaniale zaprezentowany.
Gratulacje.
Choć wolałbym nieco mniej tych pobrudzeń, no ale to inwencja twórcy, prawo ma :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
24-12-17 08:11  Odp: [R/G] P-40E AH – ponownie Warhawk
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co tu dużo mówić mistrzowskie wykonanie ! Gratki jak zwykle na baczność : ) Na przykładzie tego modelu widać jak dużo w odbiorze modelu na plus robi dorobienie tych wszystkich części, których nie ma w kartonie - przewody itp., no i oczywiście założenie takich edkowych kół to również jest duży plus dla wyglądu.
Zdjęcia poszczególnych etapów jak zwykle idealne - zbyt rozmemłana relacja to nie jest też aż tak dobry pomysł, zdjęcia plenerowe pięknie skadrowane jednak mogłeś zrobić zdjęcia w oryginalnych plenerach - stać cię ( to taki hard żart, jakby ktoś nie skumał ).
Największy zachwyt wzbudzają u mnie rewelacyjnie zgubione -czytaj wyretuszowane łączenia poszczególnych części, gładkość obłości, oraz bardzo realistycznie wykonane ślady eksploatacji.
Co do tych okopceń z kolektorów to są zdjęcia z takimi i bardzo podobnymi śladami np.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:24th_Fighter_Squadron_P-40Ns.jpg, ale prawdą jest, że wykonując takie ślady powinno się mieć zdjęcie oryginalnego dokładnie tego samego samolotu - egzemplarza co sklejany model kartonowy - wtedy nie ma problemów z interpretacją wykonanych śladów - takie były i wypad i nie mają prawa się wtedy pojawiać takie teksty - ajbym zrobił mniej lub więcej zabrudzeń - nie ma czegoś takiego - ma być tak jak na zdjęciu, bo winnym przypadku to jest tylko pokazywanie widzimisia sklejającego.
http://www.asisbiz.com/il2/Hawk-81A/USAAF-23FG/pages/Curtiss-P-40E-Warhawk-AVG-Flying-Tigers-later-23rd-Fighter-Group-06.html
+ 18 http://www.cbi-theater.com/flyingtigers/flying_tigers.html

Post zmieniony (24-12-17 08:30)

 
24-12-17 09:23  Odp: [R/G] P-40E AH – ponownie Warhawk
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Gratuluję, zazdroszczę, podziwiam. Piękny

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
24-12-17 09:41  Odp: [R/G] P-40E AH – ponownie Warhawk
Seweryn F.   

Jasna cholera! Wygląda jak prawdziwy, realny samolot a nie model. Szczególnie to zdjęcie ze zblizeniem podwozia.
Najwyższy szacunek za tą robotę!!!

 
24-12-17 09:46  Odp: [R/G] P-40E AH – ponownie Warhawk
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam, dziękuję za komentarze. Halogen, prawda jest taka, że zdjęcie konkretnego egzemplarza bardzo ciężko znaleźć. W dodatku może być to zdjęcie z początku eksploatacji, gdzie śladów zużycia nie będzie żadnych. Ja zazwyczaj szukam wielu zdjęć i wybieram z nich te, które zawierają zabrudzenia, które będą na moim modelu. Bo skoro występują na jednym samolocie, to mogą występować również na innym.
Killy, Wrzucam poniżej kilka fotek, które mam akurat na kompie. Jak pisałem wcześniej mam również wiele książek z których korzystam, ale już nie będę bawił się w skanowanie, bo nie ma to sensu. Jeżeli ktoś będzie chciał znaleźć interesujące go zdjęcia to na pewno to zrobi.
Na poniższych zdjęciach widać również to na którym się wzorowałem przy robieniu scenerii do modelu.









Post zmieniony (28-01-18 16:01)

 
24-12-17 09:59  Odp: [R/G] P-40E AH – ponownie Warhawk
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Rowin oczywiście moja uwaga dotyczyła sytuacji, gdy są zdjęcia danego egzemplarza samolotu i modelarz robi ślady eksploatacji takie jak na zdjęciu tego samolotu. Normalne, że jak nie ma zdjęć do danego egzemplarza to wykonuje się je korzystając tak jak piszesz ze zdjęć innych samolotów tego typu.
To jest właśnie najtrudniejsza sztuka, jeżeli chodzi o modelarstwo kartonowe, czy plastikowe - zrobić model na podstawie konkretnego zdjęcia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024