FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 29Strony:  <=  <-  25  26  27  28  29  ->  => 
23-12-17 11:10  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
proArte   

Szanowny Panie Ceva - Nigdy nie traktowałem Pana uwag jako czepianie - merytoryczne uwagi są zawsze bardzo cenne i dają możliwość zweryfikowania i ewentualnie poprawienia.
Co do plam - w druku będą zapewne bardziej stonowane i efekt rozlania będzie większy i bardziej realny, niestety druk cyfrowy z mojego doświadczenia nie oddaje tego co wychodzi w offsecie, proszę mi wierzyć że się staramy :)
Na marginesie - malowanie afrykańskie w marcu.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
23-12-17 18:57  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
RAVEN6   

"Ten model Saettty ma oprofilowanie skrzydeł zintegrowane z poszyciem kadłuba!!! Nie wiem czy odszczekiwać poprzednie obawy czy obawiać się jeszcze bardziej??? Z tego co kojarzę jeszcze żaden autor modelu kartonowego nie zdecydował się na takie rozwiązanie. We fragmentach większych lub mniejszych owszem, ale nie jako całe oprofilowanie. Ciekawe co z tego wyjdzie w praktyce?"

Żartując sobie - Ceva, nie miej tyle obaw. Na szczęście zakupy modeli pana Pacyńskiego nie są obowiązkowe a i sklejać też ich nie musisz. Ja np. nie daję sobie rady ze współczesnymi opracowaniami pana Halińskiego (szkielety typu "okrętowego" jakoś mi nie służą, są dla mnie zbyt trudne) więc ich po prostu nie sklejam zamiast się niepotrzebnie denerwować.

Natomiast modele pana Pacyńskiego wydane przez proArte mi akurat służą i raczej nie podzielam Twoich uwag (tak samo jak zapewne Ty nie rozumiesz dlaczego mi nie wychodzą modele z wydawnictwa pana Halińskiego). We Fiacie G.55 jedyny problem miałem ze stelażami fotela, ale że ich w ogóle nie widać po sklejeniu w całość wnętrza kabiny to zrobiłem je sobie sam i pomalowałem na zbliżony kolor. Mi akurat chłodnice pasowały, tak samo oprofilowania, a wręgi wycięte laserem były po prostu super (tylko jedną, z końca sekcji ogonowej, minimalnie oszlifowałem papierem ściernym). Aby nie być gołosłownym galeria mojego modelu: http://www.kartonowki.pl/modele-galeria/model/4845,fiat-g55-centauro-z-proarte-w-wykonaniu-ravena6-133 Jak widzisz, zupełnie przeciętny modelarz taki jak ja skleił to opracowanie z przyjemnością a efekt końcowy też nie jest chyba taki zły. A błędy wykonania biorę na siebie. Ja sobie tak rekreacyjnie sklejam. Żyję z czego innego. Zresztą kolega Art też sklejał tego samego Fiata G.55 z proArte co ja i też jakoś specjalnie się nie żalił, a potwierdził, że z wręgami też nie miał problemów (kwestia pechowego egzemplarza u Ciebie? Może wycinanie z liną obrysu albo bez nie zrobiło swoje? Może używanie BCG deformowało karton? Sam nie wiem dlaczego miałeś problemy z wręgami a my nie. Serio.) .

Co do kwestii, że "Z tego co kojarzę jeszcze żaden autor modelu kartonowego nie zdecydował się na takie rozwiązanie." - to nie jest to prawda. Akurat Rafał "AWOT" Ciesielski tak samo zrobił to w Ki-44, wydanym przez GPM. Rozwiązanie wzbudziło kontrowersje, ale można też to wykonać świetnie, jak pokazał kolega QŃ - link http://papermodels.pl/ezgallery.php?sa=view&id=232 Jak wyszło tutaj? Życie pokaże. Póki co zaczynasz się - przepraszam za wyrażenie - troszkę bawić w "wirtualną relację ze sklejania" w stylu wróżenia z fusów. Czas pokaże czy Seweryn miał rację, że model jest "dopieszczony" (rozumiem to, że był sklejony testowo?) czy też autor powinien bardziej mierzyć siły na zamiary.

Malowanie tej Saetty - rzecz gustu. Mi akurat bardzo odpowiada. Jest moim zdaniem nietuzinkowe. I co akurat dla mnie ważne - mam wiedzę co do pilota, który na tym konkretnym samolocie latał (Giorgio Cervellin). Aby mieć konkretne zarzuty co do malowania (a nie typu "de gustibus...") to należałoby analizować konkretne zdjęcie prawdziwego egzemplarza. Jeśli masz (najlepiej kolorowe) foto tego samolotu to podrzuć proszę tu na forum. Rysunki się raczej nie liczą. To - jak sam zauważyłeś - tylko interpretacja.Wtedy można będzie podyskutować czy kamuflaż jest względnie choćby prawidłowy. Ja takie podrzuciłem przy okazji Fw-190F-8 z WAKu pokazując, że numer nie był w tym samym kolorze co osłona silnika, a samolot maił częściowo zdemontowane osłony podwozia. Podobnie zrobiłem przy okazji plam z nocnego Me-262 z GPMu (model do zdjęcia oryginału podobny jest raczej średnio).

Oczywiście każdy może przecież mieć swoje zdanie. Ja na pewno zakupię, bo mam ogólnie pozytywne doświadczenia z proArte i Markiem Pacyńskim (oprócz Fiata G.55 skleiłem też Bf-109E-1 z Legionu Condor): cena niska, druk offsetowy,a temat ciekawy. Oczywiście moje poglądy nie są jedyną prawdą objawioną - zresztą tak jak i każdego z nas. A co do MC 200 to jak się sklei to się wtedy więcej pogada;-) Póki co czekamy na "śmiałka". Ja z racji nadmiaru obowiązków rodzinnych i zawodowych skleję raczej nieprędko. Ale do kolekcji zakupię :-)

 
23-12-17 19:38  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

"Co do plam - dlaczego nie przechodzą miedzy panelami? Bo autor je tak umiejscowił. Ale dla dobra sprawy i zadowolenia gawiedzi w kilku miejscach zrobimy to dla was aby nie było że jest za prosto:). Mi to nie przeszkadzało prawdę mówiąc."

Cieszy mnie to. Na garbie za kabiną się dało, to i w pozostałych miejscach się na pewno uda.

Podobnie jak poprzednik, uważam, że Ceva kapkę dramatyzuje. Modele Pana Marka jak najbardziej mieszczą się w przyjętych normach. Ja amator, skleiłem dwa i nie narzekałem.

 
23-12-17 20:40  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
lubię placki   

Pro Arte-bardzo dziękuję za tak fajne tematy.Większość z nich to moje długo wyczekiwane pozycje kartonowe.Modele przyjemne w klejeniu ,jak to kiedyś napisał szanowny pan Marek-bez jajek odgniecionych na fotelu i o to chodzi,normalne sklejalne modele-Brawo oby tak dalej pozdrawiam Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
23-12-17 20:50  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
rysiu62   

Nie wszystko jest negatywne -barachło, bydło, chuliganeria, doły społeczne, draństwo, dzicz, dzieci ulicy, granda, hałastra, hołota, ludziska, lumpy, łajdactwo, łobuzeria, łobuzerka, margines społeczny, menelstwo, męty, motłoch, pospólstwo, półświatek, prostactwo, recydywa, swołocz, szumowiny, tałałajstwo, tałatajstwo, tłuszcza, wyrzutki społeczeństwa, żulia, gałganeria, gałgaństwo, hultajstwo, awanturnicy, banda, bandyci, bojówka, chołota, czereda, ferajna, gang, gmin, gówniarzeria, gromada, grupa, horda, hurma, kanalie, klika, kompania, kupa, łobuzy, łotry, mafia, niegodziwcy, nikczemnicy, oprychy, opryszki, paczka, paka, plebs, przestępcy, sfora, sitwa, szajka, szalikowcy, team, towarzycho, towarzystwo, wandale, wataha, wiara, wyrzutki, zbiry, zgraja, zorganizowana grupa przestępcza, chmara, ciżba, masa, rzesza, stado, stado baranów, tabun, tłum, zastępy, czerń, ćma, falanga, lud, ława, mrowisko, naród, stonka, szarańcza, zbiegowisko, zbiorowisko, armia, chmura, dziesiątki, fala, gapie, kohorta, legion, ludzie, miliony, miriady, mnóstwo, moc, mrowie, natłok, nawała, oddział, publiczka, publika, rój, setki, tysiące, wspólnota, dziadostwo, lumpenproletariat, zbieranina, ludność, ławica, skupisko, tłok, chuligaństwo, kompleks, kotłowanina, morze, nagromadzenie, rzeka, społeczeństwo, szereg, ścisk, zastęp, zbiór, masy, publiczność,

 
23-12-17 21:36  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
Paweł63   

Witam.
Rysiu takie teksty w przeddzień ?
Chłopie zmień lekarza bo ten cię oszukuje.
Zdrowych wesołych świąt.
Pozdrawiam,Paweł

 
23-12-17 22:16  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jak czasami czytam forum to sobie myślę że określenie "gawiedź" dobrze pasuje.

A co do braku plam na łączeniach to ja oceniam pomysł pozytywnie. To bardzo ułatwia i przyspiesza retusz, a w sklejonym modelu nie rzuca się w oczy. Tak przynajmniej oceniam na podstawie GPMowego Seehunda:



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
23-12-17 22:48  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

RAVEN6, Kalafior, pewnie się mylę i na wyrost martwię, ale czy na pewno to czas pokaże.

RAVEN6, z tym Ki-44 to niestety się mylisz, w tym modelu oprofilowanie skrzydło-kadłub w okolicy krawędzi natarcia jest oddzielnym elementem.

Na razie się wyłączam i czekam do wiosny na afrykańskie jaskółki, albo na afrykańską błyskawicę, może mnie zauroczy od pierwszego wejrzenia, a póki co po ukazaniu się modelu wypatruję pierwszego odważnego co potnie i sklei.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-12-17 23:01  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
RAVEN6   

Ceva- co do oprofilowań to wyjaśnię o co mi chodziło. Wiem jak sprawa wygląda w Ki-44 bo mam go w swej kolekcji. Myślałem, że tu jest podobnie. Masz może jakieś źródło do pełnej wersji arkuszy tego MC200? Bo może jednak na tym przykładowym arkuszu nie wszystko jest pokazane w kwestii oprofilowań przejścia kadłub-skrzydło? Może jest na innym arkuszu oddzielny element z oprofilowaniem przy krawędzi natarcia? Bo bez tego to faktycznie kształtowanie tego połączenia może być trudne w praktyce.

Post zmieniony (23-12-17 23:04)

 
23-12-17 23:18  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Swoją wiedzę w temacie oprofilowań w modelu MC-200, opieram niestety tylko na udostępnionym na stronie wydawcy przykładowym arkuszu z wycinanki.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 29Strony:  <=  <-  25  26  27  28  29  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024