FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
22-12-17 16:36  Odp: [Technika] Wydawnictwa a Kaponowanie
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nie żółknie wam karton po pewnym czasie po caponowaniu?

 
22-12-17 16:47  Odp: [Technika] Wydawnictwa a Kaponowanie
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Osobiście nie zauważyłem by żółkł.

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
22-12-17 17:52  Odp: [Technika] Wydawnictwa a Kaponowanie
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kapon zabezpiecza przed żółknięciem bo białe jest odrazu zżółknięte . A czy to w ogóle warto ryzykować ryzykiem uszkodzeń zadrukowanych cześci bo trzeba koniecznie zakaponować. To rozumiem takie koniecznie gusła nad wycinanką bez których nie można pociąć. Trzeba narobić smrodku na cały dom lub klatkę jak kto z bloku (kiedyś jak mieszkałem w bloku to robiłem modele malowane z powodu kartonu ścier V klasy i adekwatnego druku i mieszkając na parterze nadawałem smrodzik nitro na całą klatkę, na 4 piętrze to już tak ciągneło że szok). Jak się nie maluje to niewiem czy to sens się grzebać w tych lakierach. Nigdy nie stosowałem kaponowania w standardzie i jakoś nie widzę problemów z klejeniem.

 
22-12-17 19:01  Odp: [Technika] Wydawnictwa a Kaponowanie
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

Pięć lat temu sklejałem białe Mi-2 z GPM-u, arkusze pomalowałem kaponem. Mi-2 nadal jest białe. Kolega kaponował jeden z modeli Answera i mu rozmazało druk.

--

Post zmieniony (22-12-17 19:05)

 
22-12-17 19:17  Odp: [Technika] Wydawnictwa a Kaponowanie
megami   

Po pierwsze łatwiej usunąć ślad kleju (przynajmniej poliuretanu) czy wyjechanej pactry, po drugie karton impregnowany jest gładszy i łatwiej się czyści z kurzu. Minusy - połysk, ryzyko smug, smród.

 
22-12-17 19:20  Odp: [Technika] Wydawnictwa a Kaponowanie
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zgodzę się że jak ktoś koniecznie retuszuje farbkami to plastików. To wtedy nadlewek retuszu nie da się sensownie usunąć.

 
22-12-17 19:52  Odp: [Technika] Wydawnictwa a Kaponowanie
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mam okręt z białymi burtami, stąd moje pytanie. Czyli mówicie koledzy, że można śmiało caponować i nie pożółknie.

 
22-12-17 21:23  Odp: [Technika] Wydawnictwa a Kaponowanie
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Chłopie pomaluj sobie kawałek tego białego kartonu z brzegu i będziesz miał odpowiedź. Ja Ci powiem że po caponie nadal będzie biały. Ot cała filozofia. ;-)

 
22-12-17 21:48  Odp: [Technika] Wydawnictwa a Kaponowanie
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I tym bardziej czysty w trakcie jak i po.

--

Post zmieniony (22-12-17 21:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024