FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
11-08-18 21:03  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Te ostatnie zdjęcie!!! Zaczepiście to wygląda!!! Czekam na efekt końcowy tych klocków LEGO 😁😁

 
12-08-18 21:43  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
lubię placki   

Fantastycznie wygląda ten model.Poszczególne elementy wykonane starannie i czysto, niecierpliwie czekam na zakończenie. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pamięć i pomoc przy F4F Wildcat.Życzę powodzenia Jacek.😊

--
modele to moja pasja.

 
13-08-18 00:06  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie ma co się rozpisywać. Bardzo ładnie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
13-08-18 07:35  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znakomita robota!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-08-18 04:31  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Robi wrażenie!! Gud łork!!

--

 
14-08-18 08:58  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniale !

 
14-08-18 21:26  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Bardzo szybka aktualizacja z przyklejania skrzydeł. Miałem pewne obawy jak to się skończy, bo oprofilowanie przewidziane jest tylko od góry, natomiast od dołu klejenie jest na styk. Prewencyjnie zamalowałem białe pole odpowiednim kolorem retuszu.



Na szczęście projektant wiedział co robi i wszystko spasowało się idealnie :-) Klejenie od środka wikolem, a od dołu BCG. Na potrzeby wysychania spoiny skonstruowałem prowizoryczne stanowisko do ustawienia maszyny w pionie. Najpierw prawe skrzydło, potem lewe.



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-08-18 21:28  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9



Zapraszam do kilku słów podsumowania i galerii końcowej. Na początek chciałbym bardzo podziękować Rafałowi Ciesielskiemu za opracowanie tego modelu, korespondencję w trakcie budowy i cierpliwe znoszenie moich uwag. Wszystkim którzy śledzili relację dziękuję za rady, konstruktywną krytykę i słowa zachęty.

Wycinanka jest naprawdę bardzo dobra, model klei się z przyjemnością. Jest kilka momentów, kiedy trzeba wykazać się wyobraźnią i inwencją modelarską, ale to co najważniejsze - czyli poszycie samolotu - spasowane jest perfekcyjnie. Model nie jest aż tak pracochłonny jak mi się wydawało zanim przystąpiłem do klejenia. Jedynie przy gondolach i podwoziu trzeba się nieco bardziej napracować. Bardzo obawiałem się że różnice w odcieniach na arkuszach wycinanki zepsują efekt końcowy. Na szczęście w ostatecznym rozrachunku nie widać tego tak bardzo. Jedynie góra prawej gondoli odcina się mocniej od koloru skrzydła i osłony silnika. Przesunięcia kolorów dały się też nieco we znaki i widać je np. na nosie samolotu. Pomimo tych niedociągnięć wydawniczych model po sklejeniu prezentuje się widowiskowo i niewątpliwie będzie ozdobą kolekcji.

Model został polakierowany dwoma warstwami błyszczącego humbrola.

Zapraszam do zdjęć.



I jeszcze kilka porównań rozmiarów. Wspólnie z P-38:



Z Tempestem:



Z A-10:



I ze Smykiem:



A tutaj miejsce ekspozycji. Niestety okazało się że regał jest za wąski i musiałem zaimprowizować podstawkę z tandetnego kawałka tektury.



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-08-18 21:47  Odp: [R/G] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Patrzyłem od początku. Świetna relacja i jeszcze lepszy efekt! Gratulacje!!!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
14-08-18 22:28  Odp: [R/G] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje, bardzo ładnie sklejony model.
Podziwiam Twoje prace, całą kolekcję.
Powodzenia w kolejnych.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024