FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-12-17 19:02  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No i wszystko jasne, a ja się dałem nieco podpuścić twoim renderem i faktem że nie znam za bardzo konstrukcji tego samolotu, zwyczajnie zdawało mnie się że te wręgi się nieco odznaczają na łączeniach owych paneli ;) Dzięki za wyjaśnienie, zatem działaj i powodzenia.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
18-12-17 19:58  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Brawo Wojciech, następny fajny samolocik w Twoim wykonaniu mam nadzieję że trafi pod strzechy szybciej niż Kania. Czego Ci z szczerze życzę.
Zatem działaj.

 
19-12-17 22:05  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Drugie podejście do poszycia kabiny zakończyło się sukcesem. :-) Jego składnikiem była folia ukształtowana na gorąco. Szyby mogły wyjść bardziej przejrzyste, ale na potrzeby modelu testowego nie jest najgorzej. ;-) Reszta to już formalność. Fragment poszycia wewnętrznego wystający z przodu ramy wiatrochronu ma w przyszłości posłużyć do ustalenia i przyklejenia szyby wiatrochronu. Nic sensowniejszego nie wymyśliłem...


Skorupka gotowa więc można było wkleić żeberka i wzmocnienia jakie są wewnątrz.

Do szkieletu pasuje o dziwo doskonale. :-)
Kolejne elementy poszycia to boki kadłuba. Pasek łączący zintegrowany z podposzyciem pełni jednocześnie rolę ustalającą poszycie na szkielecie.


CDN...

--

Post zmieniony (29-08-18 19:42)

 
19-12-17 23:47  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ceva:
"Ha! A jednak kogoś interesuje mój wynalazek. ;-)"

A interesuje! Uwielbiam podglądać, jak ktoś się bawi w projektowanie.

 
20-12-17 06:58  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

To już nie wygląda na "bawi się". :)

Kibiców Ceva masz więcej niż myślisz.
Po ukazaniu się drukiem ten model mocno namiesza w mojej kolejce "do klejenia". ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
20-12-17 09:52  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
lubię placki   

Szanowny Wojciechu.Obowiązkowo piszę się na twój projekt.Daj cynk co i kiedy ,biorę w ciemno uszanowanie Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
21-12-17 12:38  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Piotter, jak bym miał klasyfikować to co robię to jednak bliżej by było temu do zabawy niż projektowania, bo na poważne projekty to ja na razie za cienki jestem...

No i stało się, kadłub oklejony.
Ale zanim do tego przystąpiłem musiałem zamontować w szkielecie nitki, które w przyszłości doklejone do pedałów i następnie naciągnięte mają imitować cięgna napędu steru kierunku.

Do poszycia kabiny dokleiłem burty kadłuba i taki podzespół przykleiłem do szkieletu.

Jak można się było spodziewać, mimo wielu elementów mających precyzyjnie pozycjonować poszycie na szkielecie, udało mi się uzyskać przesunięcie jednej burty względem drugiej ~0,2mm. Tragedii nie ma, ale nieco się geometria poszycia sypnęła.
Kolejny problem to precyzyjne wycinanie poszczególnych elementów poszycia grzbietu kadłuba. Wystarczy każdy, a przynajmniej połowę z 10 elementów wyciąć z naddatkiem 0.1mm i wszystko pięknie się rozjedzie (co zresztą widać poniżej). Moim zdaniem jest to na tyle prawdopodobne, że można przyjąć za pewnik. Zastanawiam się, jak zniwelować ten niekorzystny efekt uboczny. Czy dołączyć do wycinanki drugi zestaw elementów poszycia grzbietu z oklejkami krótszymi po długości o 0,1mm? A może połączyć oklejki grzbietu w jeden element z klinowymi nacięciami na krawędziach? Czy może "porozcinać" poszycie boków i "dokleić" do poszycia grzbietu? Praktycznie te rozwiązania nie gwarantują 100% sukcesu. Nie wiem, w najgorszym przypadku nie będę ruszał nic i pozostawię (chociaż tego bym nie chciał) przyszłego sklejającego, na pastwę własnych umiejętności modelarskich w dziedzinie obsługi narzędzi tnących.
To co wymęczyłem, widać poniżej. Nie lubię współpracować z nieimpregnowanym kartonem, paluchy mnie jakoś nie słuchają, poza tym strzeliłem sobie w stopę drukując części kształtowane w poprzek włókien kartonu. Ech...


CDN....

--

Post zmieniony (29-08-18 19:44)

 
21-12-17 14:15  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Też śledzę z dużym zainteresowaniem, kolejny Erwudziak :)
Co do przesunięć - drukarka atramentowa zawsze odrobinę przekłamie wydruk, pewnie stąd te różnice.
Co do szkieletu - nie lepiej byłoby pod długimi burtami boków kadłuba dać podposzycie szkieletowe, rezygnując przy tym w poprzecznych wręgach z ich dolnej części ? Ułatwiłoby to pracę :)
Co do alternatywnego grzbietu - zrób drugą, uproszczoną wersję z wszystkimi segmentami razem - całość sprawia wrażenie rozwijalnej.
Po wydaniu koniecznie do nabycia.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
21-12-17 15:11  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Też uważam że powinieneś dać dwie wersje poszycia. Może z nacięciami?
Szkielet mi się podoba. Ale to osobnicza skłonność. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
21-12-17 15:28  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Łączenie w całość i kliny chyba nie wiele pomogą, bo w okolicach liter dalej wszystko będzie zależeć od techniki wycinania. Może to też grozić lekkim bananem ^^
Wg mnie najlepsza wspomniana opcja to " "porozcinać" poszycie boków i "dokleić" do poszycia grzbietu". Problem rozjechań wtedy w zasadzie zniknie, a w tych miejscach i tak występują łączenia blach jak w oryginale?
Cieszę się z Twojego powrotu ;)

Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024