FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
10-02-19 13:02  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
pawcio37   

Prośba do wydawców o wydawanie modeli w edycji kolorowej papierowej droższej (offset lub ostatnio coraz bardziej modniejsze drukowanie techniką laserową) oraz tańszej czarno-białej (papierowej z obrysami części drukowane w technice laser/offset lub najchętniej pdf np z możliwością wykonania ograniczonej ilości wydruków 1-2 ).

 
12-02-19 21:19  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
witya 

Na Forum:
Galerie - 3
 

A czy wprowadzenie usystematyzowania oznaczeń typu *-1mm, **- 0,5mm nie przyniosło by korzyści dla modelarzy?
Pytanie (prośba) do autorów.

 
12-02-19 22:07  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Najczęściej akurat występuje oznaczenie: ** - 1 mm, * - 0,5 mm.

--
http://messer.cba.pl

 
13-02-19 12:19  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Mi się marzy żeby żeby było mniej niepotrzebnych czarnych linii i żeby białe pola były mniejsze niż część którą się nakleja.

Dla przykładu kleiłem jakiś czas temu pewien okręt(wyd. 2015r), kadłub super, ale jak zacząłem przyklejać nadbudówki tragedia: białe pola są oznaczone czarną kreską po zewnętrznej a ponieważ dodatkowo rozcinałem nadbudówki żeby pozbyć się czarnych miejsc zagięć, zostałem z białymi szparami obramowanymi na czarno. Podobnie z polami pod drzwi, też za duże dla mnie.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
13-11-21 22:32  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć. Mam pytanie do Answera. Robicie testy wszystkich modeli przed wydaniem? Jestem se zwykłym modelarzem, troche już lepiej stoję finansowo, ale nowy model, jeszcze z laserami, to i tak spory wydatek. I tak, obracam w łapie każdy grosz, zanim wydam, ale F-18 to moja największa miłość lotnicza, trzeba mieć. Mam se mieszane uczucia, bo i lata temu napalałem sie na EU07 i dostałem babola, w sporej masie podzespołów brakowało połowy części. Model stoi rozgrzebany, wywalić szkoda, ale warstwa kurzu na nim to już chyba z 8 mm... Lepię więc Horneta. Nie mistrzowsko- chcę się na nim nauczyć retuszu. I tu rozczarowanie. Wydaliście prawie równocześnie Wildcata, z grafą zrywającą beret, a Hornet, grafa na poziomie MM. Zwłaszcza uboga kabina, itp. Ale dobra. Zagłębiam się w instrukcję i montuję. Pierwsza uwaga- pokazaliście w komorze podwozia oś, na którą ma przyjść goleń, gdzie potem zapiąć cięgno goleni? Na ściankach komory są miejsca na obie osie, na rysunkach jest tylko oś goleni głównej. Jak sie nie domyślisz i zakleisz komore- poradzisz sobie, ale będzie kombinowane... Dalej- cz 6.- większej sie nie dało zrobić? Doklejamy do W 20, w instrukcji i częściach nie ma sklejek, jak potem dołożyć części kadłuba przed oszkleniem kabiny i za? Znowu trzeba się domyślać. Między cz 6 a 7 też brak sklejki. Brak sklejek między cz 6 i 7 a cz 21 i 22. To wszystko ma być w powietrzu, czy wspóldzielić niezbyt grubą W 20? Zaznaczone na czerwono- łączenie, w sam raz na zaobleniui? Serioi? I kwiatek... Spasowanie laserków... Model zacząłem niezbyt popisowo, z zagniotkiem, który przykryje wlot powietrza. Cz 21 i 22 wycięte kolorek do kolorka. Z takimi wzporkami przycinanie odpada. Foty słabe, na szybko, w nerwach, telefonem. Rozczarowałem się.





Nie mam coś szczęścia do produkcji answera. Model pewnie dokończę z intencją "tu i ówdzie nie łapać, bo sie zapadnie". Ciekawe, czy są wszystkie części... Pozdro milion.

--

Post zmieniony (13-11-21 22:52)

 
13-11-21 23:33  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie wiem...śmiać się, czy płakać. Tekst o testowaniu modeli mnie położył. Nie ma czasu, trzeba drukować, szybko ! Jak to dobrze, że nie muszę już kupować kartonówek...

 
14-11-21 09:25  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Z tego co obserwuję na forach to o answerze mogę powiedzieć tylko tyle że ma bardzo ładne okładki,

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
14-11-21 09:52  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Po prostu Answer chce być za kilkanaście lat jak Mały Modelarz, tj. kultowy niesklejalny, sklejalny tylko dla zahartowanych i mieć swoje półwiecze na forum.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
14-11-21 16:51  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

A kto zaprojektował tego f-18? Nie wiem na ile jest to kwestia wydawnictwa, a na ile projektanta.
Ostatnio właśnie bardziej zacząłem zwracać uwagę na to kto zaprojektował dany model. Są projektanci których biorę w ciemno i są tacy których staram sie omijać
życie....

--
pozdro

 
14-11-21 20:28  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
ZbyszekS 

 

Vansen - to opracowanie powstało na bazie projektu wydanego kilkanaście lat temu przez Modelik (F/A-18F Super Hornet). Tamten model zbudowałem, to opracowanie też mam (na razie w 2D). Tutaj: https://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=7971 jest moja relacja - tam jest trochę moich pomysłów, które powinny Ci pomóc. Jeśli nawet nie wykorzystasz ich bezpośrednio, to może przynajmniej Cię zainspirują.

Powodzenia w dalszej budowie i nie zniechęcaj się, bo z tego opracowania bardzo efektowny model powinien wyjść.

Pozdrawiam,
Zbyszek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024