FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-12-17 19:13  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
megami   

Powiedzmy że szukam offsetowego Ise czy Akagi i już zaczynają się schody bo sprzedający z drugiej ręki na Alledrogo nie wiedzą co mają...

 
21-12-17 20:38  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
pawcio37   

Szkoda że nie ma offsetowej SM42, St43, Tkt48,wagonu 111a oraz na nowo wydanego wagonu 202L. Projektanci mogli by również prawić wózek starego typu w wagonach towarowych tj 1XTa a nie klepać nie dość że uproszczony to jeszcze niezgodny z rzeczywistością.

Post zmieniony (21-12-17 20:42)

 
21-12-17 21:00  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

A ja mam prośbę bardzo techniczną, do wydawców i projektantów okrętów którą już lata temu tu na forum wygłosiłem - o rzetelne rysunki olinowania. Zwykle jest tak, że mamy zbliżenie na czubek masztu i odchodzące od niego promieniście strzałeczki, które giną w nieznanej przestrzeni. Trzeba sięgać po literaturę uzupełniającą, grzebać w internecie (czego nie lubię) żeby dojść prawdy.
Model powinien być opracowany w miarę możliwości zgodnie z konkretnym momentem historycznym, a więc ogromnie dużo zależy od projektanta - znalezienie takich zdjęć i źródeł, gdzie widać dokładnie miejsca mocowania wszystkich linek.

Co do elementów laserowych, kółek itp - i tak ich nie kupuję bo zrobienie wszystkiego od zera właśnie daje mi radość - więc apel o takie opracowania, żeby można było jak najwierniej odwzorować i te elementy (chyba, że należę do mniejszości, to trudno).

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
21-12-17 21:12  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
zenek   

No nareszcie. TO JEST WĄTEK DLA MNIE!

 
21-12-17 21:40  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Niewielka nadzieja, ale napiszę.

Przy szablonach z drutu w modelach statków i okrętów, miło byłoby przeczytać informację na jaki kolor dany drut pomalować, bo dochodzenie tego z czarno-białych zdjęć historycznych jest trudna. O ile w ogóle dany element na zdjęciach się wypatrzy.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
21-12-17 22:32  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja bym chciał kalkomanie dla malujących modele. I numery, ewentualnie nazwy farb, choćby tylko do trafiania retuszu. No i żeby się zgadzały części, a nie, że teraz muszę odrysowywać i dorabiać. Troche to słabe. A co do opracowań jeszcze, faktycznie, fajnie by było, gdyby rzetelnie opracowywać modele, według dokumentacji, stanu na konkretny rok. Choć ja aż tak restrykcyjnie nie podchodzę do tego, że na przykład na "Błyskawicy" trzeba te drzwi w lewo 3 mm, bo to już nie będzie "Błyskotka". Niemniej jednak są modele, gdzie trzeba sporo nasztukować, żeby oddać faktyczny wygląd, przypomnijcie sobie relację Cevy z budowy "Zary".

Post zmieniony (21-12-17 22:33)

 
21-12-17 22:53  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
pawcio37   

vansen a do czego brakuje ci kalkomanii? Sprawdzałeś na stronie GPM?

https://sklep.gpm.pl/akcesoria/kalkomanie/1-25

Co do opracowania modeli to masz rację niestety pan projektant/autor wykonujący projekty dla pewnego wydawnictwa nie przyjmuje krytyki że coś źle wykonał i że coś trzeba poprawić. Mi jak napisałem na forum o ST43, że ma błędy już na poziomie wręg dachu pudła a inny kolega z forum o chyba silnikach że oklejka wręg jest za mała to erratę po cichu przesłał mina email (choć i tak było to skopane choć mniej). Szkoda że nie udostępniono tego na stronie wydawnictwa. Nie wiem czy tak mało czasu mija od opracowania modelu do jego wydania, że błędów nie można poprawić czy bardziej tu chodzi o ilość opracowanych modeli czyli de facto tantiemów?

Post zmieniony (21-12-17 23:10)

 
21-12-17 23:17  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Sądząc po ilości zapowiedzi pewnego wydawnictwa nie idą w jakość ;-)

 
21-12-17 23:56  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie chce mi się drugi raz pisać szczegółów, ADW Model, EU07 1:45 ma mnóstwo baboli. Gdyby nie to, że w zeszłym roku, po latach ślinotoku na ten pojazd, zaszalałem se na urodziny, to wykonałbym na nim "manewr Cevy".

 
22-12-17 00:35  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Seweryn F.   

Vansen - a czy wiesz, że kalkomania (przyzwoitej jakości) podnosi cenę modelu o 100%? Ceny w firmach drukujących kalkomanie są obecnie po prostu kosmiczne. Druk arkusika kalki o wymiarach 10x15 cm (kilka kolorów) to w zasadzie koszt taki sam, jesli nie większy druku offsetowego całego modelu. Przy większych kalkomaniach (powierzchniowo) cena rośnie w postępie geometrycznym.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024