FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-12-17 20:45  [Technika] Gablota z pleksi- firmy
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam
Co prawda tematy o gablotach przewijały się przez forum, ale nie mogłem znaleźć sensownej dla mnie odpowiedzi, dlatego zakładam nowy.

Czy ktoś zna jakąś firmę, która mogłaby zrobić gablotę z pleksi? Drewnianą podstawę pod model już sobie zrobiłem i brakuje mi tylko góry. Dlaczego plastik, a nie szkło? Ze względu na wymiary, a co za tym idzie dużą wagę szkła (długość 61cm; szerokość 16cm; wysokość 58cm). Najlepsze i najmilej widziane byłoby wykonanie gabloty z jak najmniejszej ilości części, czyli metodą gięcia. Gdyby to nie byłoby możliwe, chciałbym aby krawędzie poszczególnych kawałków płyt były połączone ze sobą profilami np drewnianymi.

Niestety, ze względu na ograniczenia warsztatowe, moja próba wykonania takiej gabloty zakończyła się klapą, dlatego szukam jakiejś firmy, która zrealizowałaby takie zamówienie.

--

Post zmieniony (19-12-17 20:46)

 
19-12-17 21:06  Odp: [Technika] Gablota z pleksi- firmy
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Ja osobiście preferuje gabloty ze szkła w tych wymiarach wcale nie będzie za ciężka. Na plexi juz się zawiodłem są mało trwałe. Jeżeli tylko takie cię interesują pisz na Izmod.pl

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
19-12-17 21:21  Odp: [Technika] Gablota z pleksi- firmy
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Skontaktuj się z Panem Michałem Pochmarą z tej firmy. U nich zawsze robię i oni specjalizują się w takich sprawach
https://minsk-mazowiecki.cylex.pl/firmy/neko-plexi-design-g--kowszewicz-i-wsp%C3%B3lnicy-s-j--10601971.html
adres email: m.pochmara@neko.pl
Przez telefon ci wyliczy ile to będzie kosztować. Nie wiem czy wysyłają , ale w razie czego mogę odebrać i dostarczyć np na jakiś konkurs.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
19-12-17 21:33  Odp: [Technika] Gablota z pleksi- firmy
Seweryn F.   

W Bytomiu, praktycznie obok siebie są dwie firmy zajmujące się produkcją plexi. Pyroplex i Stanplex. To chyba najwięksi w południowej Polsce (jesli nie w Polsce, bo widzę, że przyjeżdżają do nich samochody z całego kraju i z zagranicy). Kilka razy zamawiałem u nich (Pyroplex) gablotki na okręty i za każdym razem bez problemu je robili. Cena była bardzo atrakcyjna a wybór rodzajów pleksi robił ogromne wrażenie. Można do nich zadzwonić lub kontaktować się mailowo.
pozdrawiam

 
19-12-17 21:56  Odp: [Technika] Gablota z pleksi- firmy
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dziękuję za szybki odzew. W moim przypadku gablota wykonana z pleksy jest też o tyle istotna, że mieszkam za granicą i byłaby wysyłana właśnie za granicę. Stąd wolę tworzywo niż szkło, bo te może się łatwiej uszkodzić podczas wysyłki. Mieszkam w Holandii i tutaj, jak do tej pory, nie udało mi się spotkać firmy reklamowej, która podjęłaby się takiego pojedynczego zamówienia. Zresztą tutaj nawet cięcie i grawerowanie w tekturze, przykładowo wręg wg własnego projektu może być kłopotliwe, a co dopiero zrobienie takiej gabloty. Często kończyło się to brakiem odzewu, lub stwierdzeniem, że "nie możemy zrealizować pańskiego zamówienia".

--

Post zmieniony (19-12-17 21:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024