FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
19-01-18 21:34  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super !

 
19-01-18 23:03  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-01-18 09:15  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-01-18 10:08  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Patex jest chyba z rodziny Rakol,i a one żółte są ,Vikol jest klar,przezroczysty po wyschnięciu ,ale to przecież wiesz,poza tym kleisz biały karton,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-01-18 11:41  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

ceva napisał: Na podstawie szablonu oszklenia wykonałem kopytko i wytłoczyłem szybę.

Ciekawe czy opalarką, suszarką do włosów, czy rozgrzanym olejem???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-01-18 16:27  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

marek1, uwaga o żółknięciu dotyczyła bardziej faktu upływu czasu, niż efektów użycia Pattexu. O tym, że po kleju tego typu karton żółknie to ja wiem, chociaż całkiem niedawno ktoś na forum twierdził, że Pattex Classic nie powoduje żółknięcia kartonu (co prawda impregnowany miał na myśli), niestety nie doświadczyłem tego faktu i fragmenty każdego mojego modelu klejone Pattexem zżółkły pomimo że były impregnowane. A surowy karton żółknie w oczach...

OSTOJA, folia tradycyjne dla mnie podgrzewana nad palnikiem kuchni gazowej. Póki co efekty osiągnięte w ten sposób raczej w pełni mnie zadowalają. :-)

Kolejny krok, osłona silnika.
Szkielet, a w nim coś co ma imitować fragment silnika i jednocześnie stabilizować wręgi w przedniej części osłony. Dziwnie to na razie wygląda to takie odsłonięte, cylindropodobne, ale po przykryciu poszyciem moim zdaniem będzie ok, co będzie widać nieco niżej. Walec w osi śmigła na razie położony luzem, będzie wsunięty i wklejony w osłonę razem ze śmigłem w późniejszym etapie.

Elementy poszycia silnika dopiero po sklejeniu w całość będą nasunięte na szkielet, tak będzie moim zdaniem zdecydowanie wygodniej. Łezkowate zgrubienia z przodu z racji swojej względnej płaskości są i będą do wytłoczenia na szablonie. Zagęszczenie nitów przy zawiasach pokryw silnika może wygląda niecodziennie i nieco dziwnie, ale tak mi wyszło na podstawie analizy zdjęć oryginału.

Szkielet przyklejony do kadłuba, a do niego poszycie. W otworach okapotowania znalazły się rury wydechowe i jakieś rurki od dołu, a od góry wlot powietrza (chyba do gaźnika).


CDN...

--

Post zmieniony (29-08-18 20:02)

 
29-01-18 12:12  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

W geometrii osłon silnika daje się zauważyć zaklęśnięcie czego nie widać na egzemplarzu muzealnym samolotu https://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.muzeumlotnictwa.pl/katalog/foto_galeria/16c.jpg&imgrefurl=http://www.muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido%3D16%26w%3D&h=530&w=800&tbnid=p1a4wGVPUfcqLM:&tbnh=160&tbnw=241&usg=__p6P475jFDBAttL15YWgcEg2YkPM%3D&vet=10ahUKEwji3aLRgv3YAhWClSwKHavVAnUQ_B0IiAEwCg..i&docid=F5I4u8BAfLyS1M&itg=1&client=firefox-b-ab&sa=X&ved=0ahUKEwji3aLRgv3YAhWClSwKHavVAnUQ_B0IiAEwCg#h=530&imgdii=Ad8EEWX9_nCfQM:&tbnh=160&tbnw=241&vet=10ahUKEwji3aLRgv3YAhWClSwKHavVAnUQ_B0IiAEwCg..i&w=800



Post zmieniony (29-01-18 12:26)

 
29-01-18 12:38  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
Seweryn F.   

Dzień Dobry :)
Wg mnie na tych zdjęciach Cevy też nie ma zaklęśnięcia, a jedynie przekoszenie, takie jak w egz. muzealnym. Jest za to spory cień, który powoduje takie złudzenie.No chyba, że mówimy o czymś innym...

Post zmieniony (29-01-18 12:40)

 
29-01-18 18:40  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

OSTOJA, to raczej cień zniekształca ten fragment osłony, na żywo tego aż tak nie widać. A poza tym to "wklęśnięcie" jest w oryginale. Spójrz na poniższe zdjęcia.
Zobacz jak na tym układa się cień, no i widać wklęśnięcie.

To trzeba powiększyć i na nim również widać wklęśnięcie.

Gra cieni również na poniższym sugeruje wklęśnięcie.
https://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.muzeumlotnictwa.pl/katalog/foto_galeria/16c.jpg&imgrefurl=http://www.muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido%3D16%26w%3D&h=530&w=800&tbnid=p1a4wGVPUfcqLM:&tbnh=160&tbnw=241&usg=__p6P475jFDBAttL15YWgcEg2YkPM%3D&vet=10ahUKEwji3aLRgv3YAhWClSwKHavVAnUQ_B0IiAEwCg..i&docid=F5I4u8BAfLyS1M&itg=1&client=firefox-b-ab&sa=X&ved=0ahUKEwji3aLRgv3YAhWClSwKHavVAnUQ_B0IiAEwCg#h=530&imgdii=Ad8EEWX9_nCfQM:&tbnh=160&tbnw=241&vet=10ahUKEwji3aLRgv3YAhWClSwKHavVAnUQ_B0IiAEwCg..i&w=800

--

Post zmieniony (29-08-18 20:04)

 
03-01-20 11:13  Odp: [R] RWD-21 1:33 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, pewnie stęskniliście się za ciągiem dalszym jak inteligentniejsza część społeczeństwa z Zenkiem Martyniukiem...

:-))))

Sklejony kadłub coraz bardziej żółknie, przypominając o upływającym czasie. Trzeba by do niego dokleić kolejne elementy czyli czas na skrzydła.
Dość proste w kształcie, mimo to szkielet musi dobrze podpierać poszycie i pomagać w zachowaniu właściwego kształtu. Jego elementy składowe po wycięciu...

...i po sklejeniu w całość z wklejoną wnęką klap.

Połowa poszycia przyklejona, na krawędzi pd strony kadłuba jest zaprojektowany szeroki pasek-sklejka który zapewnia wzmocnienie poszycia w miejscu przyklejenia oprofilowania skrzydło-kadłub. W oryginale po części to oprofilowanie jest integralną częścią poszycia płata więc i w modelu w tym miejscu tak będzie, oprofilowanie nie będzie doklejane na poszycie tylko do krawędzi poszycia i do tego też będzie służył wspomniany pasek-sklejka.

I płat pokryty poszyciem, co prawda nie cały, ale ta brakująca część za klapami będzie do przyklejenia po zamocowaniu go w kadłubie. Na końcówkach skrzydła zgodnie z oryginałem znalazły się uchwyty.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024