FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-12-17 16:24  [R/G] AEC Matador - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

2017.12.09
Już jakiś czas temu, a właściwie to zaraz po Przeciszowie wziąłem na warsztat kolejny model. Tym razem padło na cos alianckiego, co za mną od jakiegoś czasu chodziło, ze względu na swoją brzydotę – AEC Matador z Answera.
Na początku wziąłem się za koła, zostawiane na koniec potrafią zmęczyć. Zastanawiałem się, czy nie zostawić ich w standardzie, ale różnica kolorystyczna bieżnika i karkasu opony nie pozwoliła na to. Następnie poleciało już w kolejności, tzn. rama i jej wyposażenie. Problemów z klejeniem nie było, natomiast po zmontowaniu kilku elementów w całość okazało się, że nieco odbiegają od oryginału. Zaczęło się więc modyfikowanie i uzupełnianie. Model jest wyposażony w silnik, jest on w formie mocno blokowej, ale tego akurat postanowiłem nie zmieniać – widoczny będzie tylko kawałek miski olejowej. Tutaj w ramach modyfikacji postanowiłem go pomalować, bo jasnoszary kolor kompletnie mi się nie podobał, Na bieżącym etapie koła są nałożone tylko na sucho, ale zaraz będą przyklejone na gotowo. Do skończenia ramy brakuje jeszcze tylko tłumika. Zastanawiam się czy model brudzić, czy zostawić tak jak jest. Przychylam się do pierwszej opcji, ale jeszcze nie jestem przekonany.






--

Post zmieniony (13-02-18 23:03)

 
10-12-17 20:54  Odp: [R] AEC Matador - Answer
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Cześć. A czy ty wiesz, że tylne zawieszenie za nisko siedzi? Wziąłeś to pod uwagę?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
16-12-17 18:50  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mróweczko, z zawieszeniem wszystko jest ołrajt. Tylko, że ja dostosowałem długość resorów do rozstawu ich mocowania, przy czym zmieniłem sposób ich mocowania na zgodny z oryginałem. Wymagało to dorobienia (nie wiem jak to nazwać) sworzni w obudowach mocowania do których zamocowane zostały odpowiednio uformowane pióra.


--

Post zmieniony (16-12-17 18:51)

 
17-12-17 10:49  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Dlaczego od razu że brzydal? :) z radością będę podglądał ten standard na kołach, u mnie czeka w dalszej kolejce, z czego wykonasz plandekę?

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
17-12-17 11:35  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Jari 

 

Plandeki ten mastodot nie ma. Dach stalowy i boczne fartuchy. Uważaj na ścianke czołową kabiny. Tam wszyscy się nacieliśmy na za krótką góre.

Jeszcze co do paki. W moim odczuciu warto zastosować grubszy drut na pałąki. Ja użyłem 1.5 mm
--

Post zmieniony (17-12-17 11:38)

 
17-12-17 16:43  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Po wpisie Jari'ego doprecyzuję pytanie, z czego wykonasz boczne fartuchy? :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
17-12-17 17:02  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Brzydal nie brzydal, czy tam inny mastodont..., ale jak za standard wziął się Demon, to będzie " łondefull" model :-)

Powodzenia :-)

--

 
17-12-17 17:27  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Jari 

 

Ja też chętnie poczekam na podpowiedź co do fartuchów.


--
Przepraszam za doświetlenie. Choinka robi swoje :)

Post zmieniony (17-12-17 17:29)

 
17-12-17 18:12  Odp: [R] AEC Matador - Answer
greg   

Wszystko fajnie i pięknie ale z tym zawieszeniem to nie do końca jest wszystko 'ołrajt" ;)
Dokładnie chodzi mi o sposób zamocowania/przyklejenia obu mostów do resorów.
U Ciebie jest tak, że te podwójne śruby (w kształcie litery 'U'), które "spinają"/łączą te elementy razem ze sobą są wklejone dołem litery 'U' do góry a mosty w zasadzie "wiszą' pod dołami resorów. Z technicznego/konstrukcyjnego punktu widzenia, to co/jak jest w tej chwili jest błędne i nierealne! Powinno/y być odwrotnie, tak jak się pisze wspomnianą literę 'U', czyli wycinkiem koła na dół a końcami do góry ponad tę kwadratową 'blaszaną' pytę, która jest/leży bezpośrednio na resorze. Nad tą (kwadratową) płytką na końcach śrub/y 'U' powinny być nakrętki (zastosowane choćby przy kołach), które w realu skręcały/ dociągały do siebie łączone elementy. Może nie jest jeszcze za późno na poprawę tego ?
Nie mniej jednak podoba mi się (jak zawsze zresztą) całokształt Twojej pracy!
Życzę powodzenia i dobrnięcia do końca z budową ku swojej i nasze uciesze.
Pozdrawiam już prawie świątecznie!

Post zmieniony (17-12-17 18:13)

 
17-12-17 18:22  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Brytole są inne.
Tu relacja z budowy Matadora w 1-24 .
Jest na co popatrzeć, a i resor z mostem połączone jak u Demona .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024