FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
16-12-17 17:32  Odp: [R] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ależ kusisz tą relacją, żeby pociąć ten samolot. Szkoda że mam tak mało czasu. Miło chociaż popatrzeć jak go budujesz.

--

Post zmieniony (16-12-17 17:33)

 
16-12-17 20:06  Odp: [R] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ja również przyłączę się do grona kibiców :-)
Do F-14 podchodziłem aż 3x z trzech różnych wydawnictw.
Niestety za każdym razem poległem przy mech. zmiany geometrii skrzydeł i jego oklejeniu.

Życzę Ci dużo wytrwałości i powodzenia w dalszej budowie :-)

 
16-12-17 20:44  Odp: [R] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ta otucha Wasza jest super, dzięki.
Fajnie, że model pozytywnie Was nastraja :)

Air_22, linie obrysowe ścinam podczas wycinania oklejek z arkusza, zazwyczaj nożyczkami starając się robić to powoli i dokłdnie przy dobrym oświetleniu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-12-17 21:28  Odp: [R] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam,

czy ścięcie linii obrysowych nie powoduje braków poszycia? Jak z każdej oklejki odetnie się powiedzmy te 0,1mm to przy 5 segmentach braknie około 1mm poszycia.

pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
16-12-17 22:34  Odp: [R] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Mateusz, nie pamiętam, aby coś tam się nie zgadzało, a sporo modeli w ten sposób pokleiłem.
Dodtkowo jest z tego zaleta, otóż na "ściaśnieniu" segmentów można zyskać np. lepsze dopasowanie przyklejanych do poszycia elementów - w tym przypadku np. wlotów do silników.
No ale zobaczymy co dalej będzie w tym modelu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-12-17 13:29  Odp: [R] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Kotek staje się coraz większy.
Generalnie, składanie byłoby nieco szybsze i przyjemniejsze, gdyby rysunki miały większą „wyrazistość” i czytelność. Sporo czasu tracę na domysły, a i tak wszystkiego nie rozszyfrowałem.
Model sklejam po swojemu usuwając część wręg oraz dodając mnóstwo wzmocnień (widać to na poniższych fotografiach). Nadal podtrzymuję tezę, iż sklejenie poprawne modelu, wg założonych moich standardów, li tylko z łączeniem oklejek na połówkach wręg (1 mm + 0,25mm), bez pasków łączących, byłoby b. trudne.

Z obserwacji:
1) Szew łączenia wewnętrznych kanałów wlotów powietrza do silników powinien być na górze, a nie na dole, gdzie będzie dość widoczny. Zmieniłem to stosując w tym miejscu oklejki z barwionki w szarym kolorze.
2) Analizując zdjęcia oryginału wyszło mi, że pierwszy „wiatrak” sprężarki powierza do silnika powinien być w kanale wlotowym na wysokości goleni podwozia głównego. Autor cofnął go o jeden segment do tyłu. Usunąłem go i umieściłem ów wiatrak znacznie bliżej wlotów.

Z reguły nie zajmuję się tzw. „modelarstwem śledczym”. Wszelkie błędy jakie się pojawiają, wpierw odnoszę do ewentualnej winy własnej. Tak więc niewielki ze mnie pożytek jest w sprawie wykrywania błędów w opracowaniu.
Mnie interesuje przede wszystkim poprawne wykonanie modelu i stosuję wszelkie możliwe techniki jakie znam, aby wykonać go odpowiednio.

Pogodnych i rodzinnych Świąt Wam życzę.





--

Post zmieniony (23-12-17 17:43)

 
23-12-17 14:50  Odp: [R] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zrobisz jakis patent na majtane skrzydła, czy na przykład będą stale otwarte, z na przykład powypuszczanymi klapami, slotami i przerywaczami?

 
23-12-17 15:18  Odp: [R] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No tempo to ty masz godne ;) Wesołych :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
23-12-17 16:43  Odp: [R] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wcześniejszym wydaniu projektant pisał, aby że własnym zakresie robić paski łączeniowe szerokości 2 mm

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
27-12-17 21:55  Odp: [R] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Pora odciąć kolejny etap. W marę wszystko pasowało, choć walkę, w pewnych niuansach, można dostrzec na zdjęciach. Oczywiście wprowadziłem wiele podklejeń i usztywnień poszycia.
Widać też przygotowania do "modernizacji" wnęk spodnich hamulców aero.



Acha, jeszcze odpwoedź dla Vansena. Tak, coś pokombinuję, aby skrzydła były zsynchronizowane. Sloty wypuszczę, hamulce otworzę.
--

Post zmieniony (27-12-17 22:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024