FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-10-17 18:23  [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam w kolejnej relacji. Kolejny model jaki będę sklejał padł na Sopwith PUP z Kartonowej Kolekcji projektantem modelu jest Paweł Mistewicz. Malowanie jakie wybrałem to okładkowe bardzo mi się podoba do modelu wykorzystam karabin żywiczny, laserowo wycinane wręgi oraz koła żywiczne. Więc zapraszam do oglądania.

Okładka modelu:


Fotel pilota z drążkiem sterowym, pasami i orczykiem


Lecz zanim skleiłem cały szkielet kadłuba postanowiłem dodać coś od siebie w kabinie pilota. Pomyślałem o zwaloryzowaniu naciągów co doda nie co smaczku i będzie fajnie wyglądać i muszę przyznać, że wyszło całkiem ładnie i jestem zadowolony z efektu

Naciągi w kabinie pilota:


Po wykonaniu naciągów złożyłem wszystko w całość:


Kolejnym etapem budowy będzie oklejanie szkieletu poszyciem. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (07-10-19 20:21)

 
22-10-17 19:15  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajne to jednolite tło. Niepotrzebnie popsułeś fotki wstawiając pod powstające elementy pstrokate pudełeczko... Nie wiadomo na co patrzeć ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-10-17 22:51  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wielokrotnie byłem już bliski pocięcia tego modelu, ale zawsze coś innego trafiało na matę. Będę więc tutaj z chęcią zaglądał. Mariusz ma rację co do zdjęć - to tło z pudełka bardzo utrudnia podziwianie twoich dokonań.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
23-10-17 04:21  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

W następnej aktualizacji będzie już bez pudełeczka, a co do tła które pisał Mariusz już było zastosowane przy galerii końcowej budowy Nieuporta 11c.1 "BeBe" też oczywiście z Kartonowej Kolekcji.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-10-17 06:59  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doskonały wybór modelu !
Drążek i orczyk stanowczo za grube. Pilot to chyba mańkut - klamra pasa z prawej strony ?
Fotel zapewne taki jest w wycinance z otworami na siedzisku. Generalnie to był kosz wiklinowy z poduszką (spadochronów nie stosowano).
Powodzenia w budowie życzę i pozdrawiam,
Ryszard

 
23-10-17 18:28  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard wybór o do modelu był trafiony ogólnie rzecz biorąc podobają mi się druciaki, ale jest mało takich modeli wydawanych, a tematyka jest bardzo fajna. Jeśli chodzi o klamry pasa to są z prawej strony tak jak pokazuje to rysunek montażowy:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-10-17 20:54  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czyli wniosek z tego, że jest to błąd projektanta (męskie paski mają klamrę z lewej strony - damskie z prawej) :-)

Replika Sopwith Pup z muzeum a poniżej Airco DH. 2 - pas z prawej strony bez klamry

Różnych "druciaków" wydano już chyba z ponad 20 więc jest w czym wybierać.
Powodzenia !

 
23-10-17 21:29  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Na to wygląda, ale jak to mówią musztarda po obiedzie. Dziękuję za zdjęcia będą bardzo pomocne w budowie modelu. Ale nie tylko ja zrobiłem błąd również kolega Tadeusz Modelarz który skleja również ten model u niego klamra też jest z prawej strony przyklejona.

--

Post zmieniony (23-10-17 21:39)

 
23-10-17 22:05  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Będę śledzić poczynania . Działaj , działaj bo jest w czym wybierać :)
Gwoli sprostowania , druciaków do zbudowania posiadam 80 w samej tylko 1:33 i to nie są wszystkie wydane :)

--

Post zmieniony (23-10-17 22:20)

 
23-10-17 22:58  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może być pomocne
http://www.wingnutwings.com/ww/productdetail?productid=28&cat=1
http://thevintageaviator.co.nz/projects/aircraft/sopwith-pup/detail/walkaround

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024