FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-07-12 13:52  [R/G]7.5cm PAK 40, 1:25
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Cześć wam!
Wycinanka całkiem fajna z możliwością wykonania dwóch dział w dwóch wersjach malowania. Postanowiłem więc zrobić jeden w standardzie a jeden "troszkę" podrasować.

Ponieważ chciałem model troszkę podrasować, postanowiłem najpierw skleić kserówkę modelu i sprawdzić na niej niektóre pomysły. Doszedłem do łoża działa(czy jak to się nazywa), dałem sobie spokój. Według mnie troszkę głupim pomysłem jest kleić elementy, które mają być równoległe, na styk. Poza tym łoże ma się nijak do oryginału.
Zrobiłem nowe jednolite, chyba lepsze:


Na zdjęciach widać jedno łoże ze sklejoną kserówką armaty.

Tak jak porównuję model z oryginałem to do zrobienia będę miał dużo rzeczy, zwłaszcza że chciałem zrobić je ruchome, z całkiem dużą dokładnością.

Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (19-11-17 09:17)

 
24-07-12 07:37  Odp: [R] dwu-PAK 40 z GPMu
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Czas na małą aktualizację. Naprawdę małą.
Zrobienie tych łożysk było całkiem fajnym przeżyciem :D.

Klejone standardowo: bibułka do papierosów ostre żyletki i cięte laserem śrubki.



Teraz kiedy mam już na czym ją postawić mogę wziąć się za armatę. Roboty będzie dużo, bo muszę zrobić aż dwie a te w wycinance to są trochę nie takie.

[Edit]
A, jakby ktoś chciał wiedzieć z czego korzystam:
http://s1124.photobucket.com/albums/l574/HobbyZombie/German%20PAK%2040%2075mm%20Anti-Tank%20Walk%20Around/
http://blog.net-maquettes.com/pl/walk-around/pak-40-walk/
I głównie to:
http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=2028

--

Post zmieniony (24-07-12 07:57)

 
25-07-12 14:58  Odp: [R] dwu-PAK 40 z GPMu
Tomek 

 - 2

Jestem pełen podziwu!

 
31-10-12 09:52  Odp: [R]PAK 40 na podstawie GPMu
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Witam!

Korzystając z okazji że jestem w domu, chciałem pokazać parę zdjęć tego co zrobiłem do tej pory i wyjaśnić przestój w pracach.
Klejenie tego modelu w czasie upalnego lata było dość wyczerpujące, jako że brakowało mi zdjęć pewnych elementów zamka, a także przez to że budowa zamka w wycinance odbiegała od oryginału. Przerwałem tą mękę i zająłem się czymś innym.
Zdjęcia:
lufa:




Element ten wykonałem w innej wersji niż w wycinance, było łatwiej :D. Pozwoliłem sobie na to ponieważ według monografii było jego wersji ok pięciu.

zamek:

Zamek jest ruchomy, jeszcze nie skończony, wymaga dużo pracy. Zdjęć w internecie praktycznie nie ma, jedyne co znalazłem to na forum odkrywcy.pl ktoś wrzucił zdjęcia i chwała mu za to.

Na razie to tyle. Kiedy do działa powrócę nie wiem, rozgrzebałem kolejny model, który teraz jest porozkładany na biurku i nie chce mi się go sprzątać. Ale ponieważ do obu modeli wykonałem szkice wszystkich części które mam zamiar zrobić to jak siądę robota pójdzie szybko.

Teraz to co kleiłem przez wrzesień:
Aktualnie rozgrzebana pelotka od Modelika, po ciężkich przeróbkach:

T-40 od Orlika, czeka na założenie gąsienic, lamp i końcowy retusz, pokarzę jeszcze w tym tygodniu skończonego:

Bywajcie!

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
15-09-14 14:05  Odp: [R]PAK 40
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Czas wskrzesić tą relację. Może do końca września uda mi się to skończyć.

W tym tygodniu zrobiłem 1.5 koła, zostało zmienić kołpak i dorobić napisy "CONTINENTAL" na gumie.

Względem GPMowskich gumy zostały zwężone jakieś 2mm. Hamulce będę robił pod koniec budowy żeby łatwiej spasować.
Z ważniejszych rzeczy to porównując to co dotychczas zrobiłem z dostępnymi planami i zdjęciami, zdziwiłem się jaki jestem ślepy i wywaliłem wszystko poza armatą. Dziwne, bo mając te same materiały nie widziałem że nie trzymam się wymiarów, eh..

Tutaj porównanie PAK 40 z KwK 39/L60 z Sdkfz Puma, mocowanie km-u, celownika i samego działa z braku właściwych materiałów skopiowane z pzIV, pantery i tygrysa II :D
Przy budowie KwK zdobyłem trochę doświadczenia, które mam nadzieję się przyda.



Zdrówko!
---
Do kolekcji armat niemieckich przydałaby mi się jeszcze 88, w jakich modelach można ją spotkać? Wolałbym odkrytą.

 
19-09-14 04:54  Odp: [R]PAK 40
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niezła robota z zamkiem aż nie dopomyślenia że to z papieru niezłe cacko :) tylko padpatrywać i się uczyć . Możesz zdradzić technikę wyhonania tak realistycznego przedmiotu i materiałów do jego wykonania mam w planach skleić armate 37ppanc Bofosa do dioramki cały zamek jest twojego projektu czy coś udało się dopasować z wycinanki?

Post zmieniony (19-09-14 05:15)

 
19-09-14 12:53  Odp: [R]PAK 40
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dostałem kiedyś papier rysunkowy Fabriano, biały, gładki o dużej gramaturze, do rysunku ołówkiem się nie nadaje, ale za to nie marszczy się pod wpływem wody ani nie mechaci. 0.25mm więc bardzo dobry element konstrukcyjny i do dużych powierzchni.

Zamek jest zrobiony z podwójnego papieru, wszystko w środku pousztywniane. Finalnie wszystko jest smarowane cyjanoopanem i szlifowane w kant. Najtrudniejsze w tym jest zachowanie równoległości i kątów prostych w odpowiednich miejscach, tak by zamek mógł się gładko przesuwać. Za którymś tam razem załapałem odpowiedni sposób.

Szkoda ze nie napisałeś wcześniej, akurat robiłem zamek paka jeszcze raz, mogłem porobić zdjęcia.

Co do wycinanki to praktycznie z niej nie korzystam, pak jest bardzo dobrze obfotografowany, mam dobre plany, wycinanka jest mało wierna rzeczywistości. Z kwk(ten pomalowany, kompletny) było gorzej, dokumentacji praktycznie brak.

Pozdrawiam,

 
19-09-14 23:35  Odp: [R]PAK 40
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dobry wieczór,

To ja z kolejną aktualizacją.



1) Wykonałem od nowa zamek armaty, teraz wszystko jest ładnie w kant i gładko chodzi. Ten dzynks z boku zamka jest ruchomy :D. Do nowego zamka zrobiłem nową suwnicę i teraz wszystko ma poprawne proporcje.

2) Nowa kołyska, pogrubiona, poprawne kąty, łożyska wyszły tym razem delikatnie za duże, ale lepiej tak.

3) Łoże, wyszło za pierwszym razem. Zrobione ślizgi, zębatka jeszcze nie. Do końca pozostało jeszcze dużo szlifowania i przycinania kantów. Na szczęście wszystko było spawane i nie zawsze równe.

Jak widać nie przyklejam na razie żadnych detali, chciałbym najpierw spasować wszystkie główne części i nie chciałbym czegoś pouszkadzać.

--

Szukam teraz pomysłu na wykonanie zębatki, ideałem byłaby współpracująca z kołem zębatym, w ostateczności ograniczę się do ładnie wyglądającej.

 
20-09-14 16:38  Odp: [R]PAK 40
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nieźle tobie to wychodzi :) a odręcznie projektujesz czy stosujesz jakiś program do tego ?

 
20-09-14 17:41  Odp: [R]PAK 40
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Ręcznie, laptop co prawda stoi obok mnie, ale ustawiłem go tak że mogę jedynie dokumentację przeglądać. Poza tym mam skserowane plany w skali, które bezlitośnie ciacham.

Pozdrav,

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024