FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-12-17 21:34  [G] Lokomotywa elektryczna EP05, 1:87, ZETKA
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Przedstawiam model legendarnej dla PKP lokomotywy elektrycznej EP05. Legendarnej - bo przy udziale tych czeskich elektrowozów wyprodukowanych w zakładach SKODA tworzono przed 50-laty zręby szybkiej kolei w Polsce. Te lokomotywy jako pierwsze prowadziły pasażerskie pociągi ekspresowe na linii CMK z prędkością 160 km/h.
Dlaczego w tak "trudnej" skali H0 ? Bo kiedyś moim zamiarem było zbudowanie kolekcji lokomotyw PKP. A kolekcja ta musiała się zmieścić w domu. Ponadto jest to moim zdaniem jedyna sensowna dla modelarza kartonowego skala do budowy dioram kolejowych, a lokomotywy są tam przecie elementem niezbędnym.






A tak ten model "walczył" na konkursach modelarskich:




Z modelarskim pozdrowieniem,
Zdzisław

Post zmieniony (12-01-20 18:02)

 
12-12-17 07:18  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP05, 1:87, ZETKA
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Muszę sie Wam drodzy koledzy przyznać, żo od jakiegoś czasu rozwala mnie wręcz ten facet. Widziałem tę lokomotywę na kilku imprezach (inne oczywiście także). Poziom jego "hazerówek" jest niemal stratosferyczny! Chciałbym mieć tak wprawne palce, oko i tyle precyzji co Zdzisław, a przy tym tyle pokory i skromności co on.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-12-17 10:16  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP05, 1:87, ZETKA
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo ładnie zrobiona piatka. Również zastanawiam się nad zmniejszeniem skali, wiadomo można zmieścić więcej :)
No i ma to HO coś w sobie.
Jeszcze raz gratuluję wspaniałego modelu.

 
12-12-17 10:43  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP05, 1:87, ZETKA
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetne wykonanie i jeszcze pantografy się składają! Kartonowe wydają się zbyt delikatne, więc blaszki?

--


 
13-12-17 07:13  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP05, 1:87, ZETKA
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Pantografy gotowce? :)

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
13-12-17 08:33  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP05, 1:87, ZETKA
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za wyrażone uznanie.
Marcinie, takiej laurki się nie spodziewałem, i to od mistrza ! Dziękuję.
To chyba dlatego, że wtedy w Beskidach wiał "halny" :-)
Pantografy są lutowane z blaszek, trochę mocniejszych niż fototrawy z GPM-u. Te drugie zastosowałem w widocznej na jednym zdjęciu lokomotywie EP09, ale są niestety statyczne. Ale jak jesteśmy juz przy dachu lokomotywy - to pochwalę się, że nie jest szpachlowany.
Widoczny tu efekt osiągnąłem dzięki trzem warstwom "piwnej" tektury modelarskiej o grubości 2 mm, odpowiednio oszlifowanej. Może ten pomysł będzie komuś przydatny ?

Pozdrawiam, Zdzisław

--

Post zmieniony (13-12-17 08:36)

 
14-12-17 18:24  Odp: [G] Lokomotywa elektryczna EP05, 1:87, ZETKA
Piechu   

Mistrzostwo. Gratuluję świetnie wykonanego modelu w tej skali. Sam zajmuję się H0 w kartonie, ale daleko mi do takiego wykonania.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024