FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 16Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
02-01-19 10:49  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Przepiękna praca. Mnie przede wszystkim fascynuje - oprócz inwencji twórczej - kapitalny warsztat tj. formowanie kartonu, łączenie segmentów, czystość, ba ! sterylność pracy, dopieszczenie każdego detalu. Z tym chyba trzeba się urodzić. Rewelacja, uwielbiam takie wykonania. Wielkie gratulacje !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-01-19 10:51  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

A ten szkielet to faktycznie na B-2 wygląda.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
02-01-19 11:59  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

vansen, zad siedzi jak trzeba. Opuszczanie dziobu było realizowane poprzez skrócenie podwozia przedniego, dopiero po podłączeniu do katapulty. Miało to zapobiegać tendencji podrywania dziobu podczas startu z pokładu - czy jakoś tak...

Model wyśmienity! Gratuluję!

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
02-01-19 12:40  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mistrzostwo jak zwykle.
Co do kolejnego strzelam że to coś pokroju F-22

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
02-01-19 15:21  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Toć to B-2 na 99, pytanie, które wydanie :-)
Tomcat przepiękny.
Pozazdrościć umiejętności :-)
Pozdrawiam.

 
02-01-19 15:39  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jak dla mnie rewelacja, kawał dobrej modelarskiej pracy! Spasowanie elementów (szczególnie połączenia na dziobie), dbałość o szczegóły, czystości i dokładność powalają. Sam drukowałeś czerwone tasiemki z białymi napisami? Dodam, że robisz się już trochę nudny z galeriami na tym poziomie :)
Jedyne co mi się nie podoba to przybrudzenia na skrzydłach ale to tylko moje zdanie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-01-19 16:17  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję Panowie!
Vansen, przeglądałem wiele schematów i rzutów bocznych. Tak to ten Kocur ma. W moim przypadku przedni teleskop jest max. Podniesiony. Model będzie przy haku więc zad nieco przyklapnie.

Kilminster, pamiętam o podarowanym przez Ciebie Iliuszynie, kto wie, może w bieżącym roku go potniemy.

Sporym wyzwaniem dla mnie było pomalowanie imitacji zabrudzeń przy wysuwanych skrzydłach. Mogłem to kilka razy przećwiczyć ale wyszło jak jest. Nie ma to jak standard, bo do malowania trzeba mieć wprawę i to jest duża sztuka. Może następnym razem będzie lepiej.

Patrząc tak na to lądowisko doszedłem też do wniosku, że zlikwiduję teleskopy lin przy lewym skrzydle, a liny przymocuję przy krajach podstawki, tak będzie trochę realniej. Porozglądam się też za cieńszymi sznurówkami, które za owe liny posłużyły, te są nieco za grube.

Ci, którzy obstawiali B-2 (chodzi o tą „kremówkę”), mieli rację. To wydanie nr 2.

Przy okazji zapytam, czy ma ktoś z Was ma na zbyciu SR-71 Blackbird z Fly Model nr 31, poszukuję go od pewnego czasu.
https://archiwum.allegro.pl/oferta/sr-71-blackbird-fly-model-nr31-i7286793189.html
lub
https://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=1850

Raz jeszcze dzięki za dobre słowa. Powodzenia w 2019 r.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-01-19 16:53  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A tak z ciekawości zapytam. Ile wykorzystałeś egzemplarzy na sklejenie f-14.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
02-01-19 18:19  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Windus, czerwone tasiemki można łatwo wyhaczyć z sieci, ale te zaprojektował Tomek K. Wydruk ze zwykłej drukarki, potem retusz.

Bizon, jak dotychczas do budowy każdego modelu wykorzystywałem tylko jedną wycinankę. Tak też było przy F-14.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-01-19 18:40  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rewelacyjny !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 16Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024