FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
10-12-17 23:15  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Windus, Art napisał że klei z przesuniętym podposzyciem więc paski są nie potrzebne :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
11-12-17 06:31  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale generalnie faktycznie pasków nie ma jak rowniez podposzycia. Autor modelu proponuje klejenie na styk na wrędze mając do dyspozycji niespełna 1,5 mm grubości wręgi, lub wykonanie paskow we wlasnym zakresie z cienkiego papieru.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
11-12-17 07:05  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja kiedyś tak na styk kleiłem P.11 z mm, tylko tam miałem 2 mm wręge.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
11-12-17 07:35  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na jedną wręgę bez paska to to da się skleić 50-tki z wir-u . Ale taki duży obiekt to bardzo trudna opcja wykonawcza. A jakkolwiek model mi się podoba to jestem sknerusek i prędzej wezmę pod nożyczki zapasy magazynowe w postaci wydania z modelfana. Tam podobno się to zbyt lekko nie składa ale to i tak prawie same skrzydła i stery to babole na kadłubie zginą w tłumie.

 
11-12-17 09:17  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Art  mogę wiedzieć czym lakierowałeś ten model? Od wczoraj też jestem posiadaczem tej wycinanki, może kiedyś skleję...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
11-12-17 09:59  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jestem zdecydowanym zwolennikiem pasków łączących (sklejenie poprawne segmentów na 1,5 mm wrędze jest bardzo trudne, a żywot trza sobie ułatwiać).
Metoda przesuniętego podposzycia doskonale się sprawdza.
Tineo: arkusze pociągam kaponem (2 x wałkiem) oraz pędzlem 2-3 x po złożeniu segmentów.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-12-17 10:29  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

kolege, ja oto czytam o paskach i niezupełnie rozumiem....A wy segment kleicie naokoło wręgę? O wiele że prościej i akuratny dla 70% elementów najpierw skleić 2 segmenty na wspólnym pasku, a potem wstawić tam wręgę, chyba nie?
Jeśli w modelu nie ma pasków, czasami czynię tak. Skanuję listy i kroję paski prosto z detali, przy czym zmniejszywszy na 2-3%. To pożytecznie, jeśli elementy wielobarwne - jeśli stwarza się szpara, pasek ma tenże kolor, co i detal i dobrze chowa usterkę montażu.

--

Post zmieniony (11-12-17 11:26)

 
11-12-17 11:50  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Szkoda Art, że nie planujesz relacji. Ja swój egzemplarz zamówiłem, byłby dobry wzór do naśladowania ;-) Swoją drogą brakuje rurek w tych szaro-metalicznych barwach, wielki plus dla MM za ten kamuflarz, może teraz pora na jakiegoś miga-25 do pary:)

 
11-12-17 12:31  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

balu109, kolega Art opisał kiedyś swoją metodą łączenia segmentów tutaj. Testowałem potem tą metodę przy klejeniu Wildcata i Tempesta i sprawdziła się bardzo dobrze.

Art, szkoda że nie będzie relacji, chociażby słownej. Ja nie robię sobie nadziei że w tym modelu wszystko jest dobrze zaprojektowane - wygodnie byłoby mieć udokumentowane wszystkie problemy ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-12-17 12:58  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Killy, czyli owe porady ktoś jednak zastosował :)
Spłacam dług tym, od których ja, kiedyś tam, podpatrzyłem to i owo.
To jest niesamowita wartość forum.
Przełamuję się z relacją, Twój wpis dał mi imperatyw :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024