FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
27-04-18 15:26  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Przepraszam za te dziwne teksty ale byłem już mocno wkurzony.

Tommy T.B. zrezygnowałem z tego posunięcia gdyż nie udało by mi się w identyczny sposób ułożyć maskowania z plasteliny. Bez maskowania tez nie wchodziło w grę gdyż mój aero jest słabej jakości i pluje na boki. Zostawiłem jak jest.

 
02-05-18 20:55  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wrzucam zdjęcia po drapaniu brązowego kamuflażu oraz z dziwnych machinacji przy układaniu gąsek. Urwane przy maskowaniu lampa i dolna część anteny już są na swoim miejscu.





 
02-05-18 23:15  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Szczególnie podoba mi sie osłona armaty z daszkiem. Nie wiesz dlaczego?
Z tym czerwowym podkładem w przypadku SU to chyba przesadziłeś, wszędzie na wyślizganych pojazdach raczej stal widać.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-05-18 15:39  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Piterpanzer zgadza się trochę przesadziłem i dałem za bardzo intensywny kolor podkładu jednak sporo z tego zniknie pod kurzem i mam nadzieje że końcowy efekt będzie lepszy. Co do wyślizganych powierzchni na rzeczywistych pojazdach to wydaje mi się że dużo zależy od warunków użytkowania.



Post zmieniony (07-05-18 15:40)

 
07-05-18 15:44  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

To zdjęcie to jakiś późniejszy pojazd, inna technologia, inna konserwacja pojazdów, inne farby ;-) , ale obicia jak "żywe" ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-05-18 15:55  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Zgadza się. Niestety nie mam żadnego kolorowego zdjęcia SU z tamtego okresu żeby porównać obicia, co lepsze nie znalazłem również żadnej fotografii w kolorze potwierdzającej ten kamuflaż. Jedyny ślad to grafika z monografii SU-100 na której ewidentnie opierał się autor modelu, niestety również nie potwierdzona żadnym zdjęciem. Tak to już jest w tym hobby że często błądzi się po omacku.
Ps. Ciekawy jest opis grafiki: "z nieustalonej jednostki armii egipskiej" Czyli co, trochę fantazja autora?

 
07-05-18 16:19  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nie, to nie fantazja.
Są 2 zdjęcia rozbitego SU oraz kilku T 54, na których Michał wzorował swój pojazd i dioramę.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-05-18 20:40  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Stwierdzenie o fantazji odnosiło się do autora grafiki a nie modelu. Zresztą spotykam się już któryś raz z tym że nie wszystkie kolorowe grafiki w tych monografiach są zgodne z prawdą.
Co do dioramy zgodzę się ale co do malowania autor sam stwierdza inaczej w swojej relacji: " I znalazłem w jakieś publikacji malowanie armii egipskiej z 1973roku". Wszystkie oznakowania są identyczne jak z tymi na grafice, stąd moje podejrzenie że autor modelu wzorował się własnie na tym obrazku. Natomiast na zdjęciach o których mówisz działo ma całkowicie inne oznaczenia, mam też wątpliwości co do kamuflażu, ten na zdjęciach wydaje się być 3 kolorowy. Nie chcę się oczywiście tu nikogo czepiać tyko przekazuje swoje obserwacje.



Post zmieniony (07-05-18 23:01)

 
09-05-18 21:16  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Obserwacje Twoje wydaja się jak najbardziej słuszne.
Przed Tobą niezłe wyzwanie, bo teraz musisz znaleźć kogoś kto te krzaczki odczyta, byś potem mógł coś takiego sobie zrobić w postaci szablonu lub kalki. Z tych zdjęć wydaje się to raczej nie do odtworzenia.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
09-05-18 21:34  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

W temacie krzaczków to numer jest prosty do odczytania- 3921.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyfry_arabskie. Ich namalowanie cienkim pędzelkiem nie powinno być trudne.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024