FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-12-17 20:18  [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Od 8 grudnia 2017 jest do kupienia najnowszy numer Małego Modelarza.
Model jest w cenie 40 zł. W środku jest 28 arkuszy z częściami, oraz 10 stron instrukcji. Rysunków jest sporo, ale niezbyt dobrze czytelne.
Model opracował Zbigniew Sałapa. Model został opracowany w malowaniu z eskadry VF-33 stacjonującej na lotniskowcu USS America.

(Zdjęcia kilku arkuszy zamieściłem na Google. Obecnie nie mam innych hostingów na zdjęcia)

https://photos.app.goo.gl/uWkmw9A25qYJvcsS2
Przepraszam za jakość. Zdjęcia robione w miarę dobrą kiełbasą ;)

Pierwsze wydanie F-14 w Małym Modelarzu, też projektował Zbigniew Sałapa. Był dużo chudszy. Zawierał 18 arkuszy z częściami. Nowy numer jest więc na nowo zaprojektowany i dużo bardziej szczegółowy.
Papier na jakim został wydany nowy Tomcat jest na cieszym papierze w porównaniu do poprzedniego wydania. Nie wiem czy też nie jest za cienki jak na tak dużą konstrukcję.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
08-12-17 20:22  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Kolejny numer to od dawna zapowiadany wodnosamolot CANT Z-506B Airone

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
08-12-17 20:31  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Brawo Bizon, brawo redakcja, brawo projektant, brawo cena za takie opracowanie, brawo Podwawelska : )
http://www.aviationphotocompany.com/p226855169 strona 2, 18 zdjęcie .

Post zmieniony (08-12-17 20:37)

 
08-12-17 20:35  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No muszę przyznać że pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Graficznie wygląda naprawdę fajnie, a cena przystępna. Brawo.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
08-12-17 20:52  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dzięki za zdjęcia Bizon. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo fajnie, na pewno ciekawe malowanie. Aż się wybiorę do empykoo.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-12-17 21:22  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
mac_br   

Mam już ten model i ja. Dość duża księga. To na co zwróciłem uwagę, to troszkę nieczytelne rysunki, w kilku miejscach ciężko się połapać (głównie dlatego, że są małe i bardzo blisko siebie). Oznaczenia części też są troszkę inne niż zwykle, oprócz standardowych cyferek, są też części oznaczone literami, można się pogubić, jednak na arkuszach są porozmieszczane w grupach, co może ułatwić ich identyfikację. Części, które mogą sprawiać problemy przy klejeniu są dodatkowo opisane, duży plus dla projektanta. W innym wątku była mowa o innych kolorach goleni i wnęk, jednak wydaje mi się, że tak powinno być, ale do końca pewny nie jestem. Wydaje mi się też, że nie ma opracowanego żadnego mechanizmu synchronizacji dla ruchu skrzydeł. Same skrzydła też w dość ciekawy sposób zaprojektowane, w modelu kartonowym w ten sposób jeszcze nie kleiłem. Na razie jedyny problem mam z rozpoznaniem, jak powinny być wklejone i otwarte hamulce, nie są pokazane chyba na żadnym rysunku w pozycji otwartej. IMHO model bardzo atrakcyjny, szczegółowy, ale nie za bardzo, taki w sam raz chyba dla każdego. Model ten trochę mi przypomina F15E z GPM (podobna kreska, kolory i szczegółowość opracowania).

Post zmieniony (08-12-17 21:30)

 
08-12-17 21:46  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i narobiliście mi smaku...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
08-12-17 21:50  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oświećcie mnie, kadłub jest zaprojektowany na pasek i jedną wręgę?

--
Pozdrawiam !

 
08-12-17 22:06  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Dawidsan, no co ty? Nie znasz projektów P. Sapały? Łączenie segmentów na pół szerokości wręgi. Ciekawe czy siatki poszycia są tak samo zdeformowane jak w F-16.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-12-17 23:44  Odp: [N] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pierwsze skojarzenie: ostatni Phantom z GPMu. Takie samo opracowanie graficzne.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024