FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
15-04-20 15:08  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Zgadzam się, tym ogniwom brakuje takiej detalizacji i lekkości jak oryginałowi. Są płaskie i masywne na takim "lekkim" tanku no ale alternatywy nie mam. Nie znalazłem nic ładniejszego a walczyć nad nowymi nie mam serca. Chce skończyć ten projekcik bo, brzmi to niewiarygodnie, zajął mi całe trzy lata. A jeszcze go nie skończyłem... Myślami jestem już przy kolejnym :) Nie planuje dioramy. To nie dla mnie, nawet miejsca bym na nią nie urodził.

 
18-04-20 20:58  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dopracowałem wyloty działek bo poprzednia wersja mierziła mnie i raziła lenistwem. Oczywiście użyłem igły lekarskiej. Farba bardzo kiepsko trzyma się tej miedzianej powłoki ale zadziałałem w myśl zasady "więcej nie dotknę". Generalnie rzecz lekko upierdliwa. Rozkmina była podczas osadzania dział w wieży. Normalnie dałoby się kartonowe działo jakoś skleić glutem ale tu przeszkodą była sama dwuczęściowa budowa takiej lufy oraz fakt, że działa nie wystają na taką samą długość z pancerza. Zwracam uwagę bo zauważyłem, że niektórzy modelarze zupełnie pomijają ten fakt. Postanowiłem dokonać małego zabiegu chirurgicznego na wieży i nafaszerowałem ją plasteliną. Potem pomyślałem, że mam przecież miliput, no ale musztarda po obiedzie. To też daje radę bez kombinowania z wklejaniem tam czegokolwiek.

Druga ważna rzecz, nie wiem czy gdzieś kiedyś o tym wspomniał w jakiejś relacji ale pierścień pod wieżą jest źle umiejscowiony. Po sklejeniu wg projektanta wieża jest przesunięta za bardzo do przodu i nie ma możliwości jej pełnego obrotu poprzez zawiasy. W rzeczywistości wieża praktycznie ma zlicowane krawędzie na boku, tyle i przodzie nadbudówki. Trzeba przesunąć ją o 3-3,5mm by wszystko grało.

Wracając go gąsienic najlepsze rozwiązanie na dziś to ogniwa z GPM z zębami z ModelHobby. Nadal nie idealnie bo brak charakterystcznej krzywizny poprzeczek ogniwa ale znośniej i lżej niż to co mam teraz. Jeśli kiedyś ktoś namierzy jakąś lepszą wersję, dajcie znać. Rozważę wszystkie lepsze opcje.


 
19-04-20 11:54  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Mam wrażenie, że pizdolety pomalowałeś za gęstą farbą. Przy zbliżeniu widać grudki.

--
serwusik

 
19-04-20 12:09  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Muszę zacząć robić fotki w niższych rozdzielczościach bo za dużo widzicie :p to efekt poprawiania malowania po starciu farby przy montazu. :) Z drugiej strony, w realu tego nie widać. lufa ma 1,5mm przekroju. Fotki dużo wyolbrzymiają, zwłaszcza pod lampą świecącą z jednego kąta.

Post zmieniony (19-04-20 12:13)

 
22-06-20 23:24  Odp: [R/G] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Epilog.

Według kalkulatora od pierwszego posta w temacie minęło 1119 dni co stanowi 3 lata, i 23 dni. Dużo. W między czasie zdążyłem się odchować od zera trzyletniego synka (tego projektu jeszcze długo nie skończę:)). Kiedy klei się coś tak długo na końcu czlowiek stwierdza, że to by zrobił inaczej, tamto się dało lepiej a tego w ogóle bym nie ruszał... Co by nie mówić koniec końców jestem zadowolony z efektu końcowego. To mój trzeci model w ogóle. Drugi waloryzowany. Włożyłem w niego 99% umiejętności i 120% zapału. Uparłem się żeby wydziwić ile się da i wycisnąć z wycinanki Answera siódme poty (jak na jakiś tam mój standard). Bardzo zależało mi na tym żeby karakan jakoś wyróżnił się spośród innych prac i nie był kolejnym szarym panzerem. Wszystko co mi życzliwie bądź nie wytknęliście postaram się wykorzystać w następnym czołgu. Zamykam drania w gablotce obok Rudego i PzKpfw II. Teraz na tapetę idzie BMW Sauber F1.06 Modelika dla odmiany od tego ciągłego gąskowania.


 
23-06-20 07:10  Odp: [R/G] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie moja konwencja wykonania, ale podoba mi się. Gratuluję.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
23-06-20 09:10  Odp: [R/G] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo ładny, widać warsztat na wysokim poziomie! Jedyne "ale" w moim odbiorze to za gruba "tarka" na błotnikach i za grube spawy. Jednak przy ogólnym odbiorze modelu to ginie! Gratulacje! :)

Post zmieniony (23-06-20 09:10)

 
24-06-20 10:24  Odp: [R/G] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Mam podobne odczucia co Piter16. Szczególnie siatka jest widocznie ciut za gruba a dodatkowo kierunek dłuższych przekątnych rombów siatki jest w poprzek błotnika a nie wzdłuż jak w oryginale. Tym niemniej wykonanie modelu jest pierwszoklaśne i będę się na nim wzorował przy swoich jedynkach. A nie myślałeś o wieży z działkiem breda ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-06-20 10:46  Odp: [R/G] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Obiecuję Wam wszystkim, że następnym razem ryfle i spawy będą wyższej klasy :D

@jhradca
Nie ale myślę, że pomysł jest warty realizacji i bardzo unikatowy.

 
24-06-20 11:40  Odp: [R/G] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak już koledzy wspomnieli, jest trochę przesady w niektórych elementach, ale to kwestia doświadczenia. Gąsienice - o czym już wspominałem - też nie są najwspanialsze. Ale to wszystko nic:-) Bardzo podoba mi się inwencja własna i chęć zrobienia "czegoś innego" w temacie PzKpfw I. Malowanie i brudzenie bardzo fajne, acz zawsze może być lepiej - stwierdzam po sobie, chociaż przecież w całości nie maluję modeli:-)

Gratuluję ukończenia - prezentuję się bardzo ciekawie, a relacja była bardzo pouczająca ze względu na interesujące dyskusje uczestników:-) O to chodzi:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024