FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-12-17 12:19  [R/G] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam kartonową Brać. Po kilku latach przyglądania się Waszym cudownym "wypocinom" postanowiłem w końcu zamieścić swoją pierwszą relację na forum. Mam nadzieję, że pomoże mi to narzucić tempo w klejeniu i wyeliminować wszelkie niedoróbki własnego rzemiosła :)




Żeby było mniej szablonowo, postanowiłem zmontować Pz I w rzadziej spotykanym malowaniu bojówek nacjonalistów z okresu hiszpańskiej wojny domowej (1936-1939).

Znalezienie fotografii pokazujących w sposób czytelny i wyraźny wzór kamuflażu jest trudne, dlatego będę bazował głównie opisach z literatury oraz innych opracowaniach znalezionych w sieci.



Przy szczegółowej inspekcji poszczególnych elementów czołgu posiłkuję się fotografiami ze strony https://www.net-maquettes.com/pictures/panzer-ausf-i-a/?afg553_page_id=1#afg-553



Zastosowanie ciut za grubej tekturki do sklejenia szkieletu wymogło na mnie doklejanie własnych "trójkącików" bowiem w wycinankowych nie zgadzały się kąty.



Zwiększenie mechanicznej wytrzymałości poszycia poprzez własne wręgi zawsze jest dobrym pomysłem :)



Z racji tego, że rury wydechowe znajdują się na błotnikach, mniemam, że to wloty powietrza do silnika. W realu zamiast krateczki wygląda to w ten sposób z niedbale wspawanymi zakrzywionymi prętami.



W roli ryflowanej blachy niezastąpiona siateczka z kuchennego sitka.



Wzmocnienie pokrywy silnika. Dziwi mnie, że wycinanka tego nie przewidziała ponieważ przy dłubaniu ten element dosyć mocno się ugina pod naciskiem.



Tylne koła napinające. Nie mogłem znieść kanciastych szprych więc w ruch poszła szlifierka. Efekt po lewej. Względnie zadowalający.



Wstępnie nasączyłem koła nośne CA by oszlifować szprychy tak jak powyżej. Okazało się to jednak zbyt dużym wyzwaniem dla szlifierki dlatego postanowiłem zbudować nowe koła, wykorzystując wykałaczki.



Kiedy okazało się, że szkielet wieży w stosunku do poszycia wyszedł za wysoko, wykombinowałem taki patent żeby obniżyć konstrukcję.



Przez chwilę kombinowałem jak uzyskać zawiasy by jak najbardziej odpowiadały fotce. Nasączona CA grubsza tekturka wdzięcznie poddaje się małym docinkom skalpelem.

Post zmieniony (22-06-20 23:26)

 
08-12-17 13:09  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Greg77   

Pooglądam. Ale mam pytanie- czy nie zastanawiałeś się nad Orlikiem??
http://sklep.orlik-models.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=106_98_66&products_id=4439
Jest zdecydowanie lepiej opracowany.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
08-12-17 14:50  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Całkiem zręcznie i ładnie sobie poczynasz...!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-12-17 23:17  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Te arkusze wyglądały dosyć ciekawie i szczegółowo. Wydaje mi się, że wykonanego Orlika nawet nigdzie nie spotkałem na forach.

 
11-12-17 06:36  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Takie modelowanie lubię najbardziej. Dodane cuś od siebie, potem malowanie, i - mam nadzieję - ładny, realistyczny "syfing". :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-12-17 03:07  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
skarczew   

@tymek:
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=10010

 
03-02-18 23:10  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Przez pewien czas kombinowałem jak zrobić ładne i równe małe kółeczka w miejscu piast ale po kilku próbach z różnymi materiałami padło na kółeczka z answera.



Wieża niemal gotowa. Spawy wykonane wikolem. Musiałem kompletnie przerobić blachę nad nad kaemami ponieważ te oryginalne w ogóle były jakimś sci-fi nie pasującym do żadnej wersji czołgu. Dodałem od siebie wentylację na włazie wieży oraz "odbojniki" włazu na przedniej części.



--

 
04-02-18 08:29  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bardzo ciekawie to wygląda.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze nad powierzchnią. Czy wycinankę czymś impregnowałeś? Bo jeśli nie, to pomyśl nad pociągnięciem elementów lakierem lub Caponem i przeszlifowanie ich. Jak masz goły papier z wycinanki, to będzie zmechacony po malowaniu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-02-18 09:25  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Pięknie. Całkiem zgrabna konserwa wychodzi. Czekam na ciąg dalszy.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-02-18 10:00  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

@QN
Caponowałem arkusze przed robotą.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024