FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
04-12-17 11:03  Odp: [R/G] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Tak mi Koledzy cukrujecie, że nie wiem co mam odpowiedzieć. No, ale może i ładnie jest sklejony, bo dostał wyróżnienie w Gołębiu. Może coś w tym jest, że tak filozoficznie odpowiem:-)))

Szanowny Panie Paragrafie, niestety wszystkie bloczki są drewniane i dość podłej jakości. Z kartonu zrobiłem tylko dolną linię jufersów, że niby są w delikatnych okuciach na płasko przyklejone do burt. Potrójne i podwójne bloczki talii fałów są z nieistniejącego już sklepu "Arch Navalis":-)))), ale z tego co czytałem na kodze, takich małych już nie ma w produkcji, a szkoda bo jakością i kształtem wyprzedzają o epokę inne dostępne w powszechnej sprzedaży.
Całkiem znośne są jeszcze pojedyncze 2 mm (choć w rzeczywistości mają 2,7 mm). Nic nie trzeba z nimi robić, ew. pomalować. To chyba produkcja Amati. Reszta bloczków to masakra - ale i tak szybciej jest poprawić je nożykiem i pilnikami niż kleić.
Jufersy są ok, chyba że ktoś oczekuje fazowanych otworów, to aż tak dobrze nie ma:-((
A wszystko kupowane na "modelnecie". Preferuję bukszpan - orzech wygląda na bardziej poszarpany i nierówny.
Wydaje mi się również, że cenowo takie drewniane wychodzą lepiej od kartonowych (np. 100 szt 2 mm x 1 otwór z bukszpanu za 25 zł można przeboleć)

Wiem, że Twoje oczekiwania zgodności historycznej są bardzo wysokie, więc równie dobrze wszystko co tu napisałem, może być dla Ciebie nieprzydatne właśnie ze względu na marną jakość większości takich bloczków.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
04-12-17 12:36  Odp: [R/G] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szanowny Kolego Tomaszu:) W kwestii zgodności z prawdą historyczna nie jestem aż tak pedantyczny jak mogłoby się to wydawać:) Zainteresowało mnie po prostu pochodzenie Twoich bloczków, bo ciągle waham się nad tym, jak je wykonywać, z czego, czy może kupić gotowe i z jakiego źródła. Zastanawiałem się nad ostatnim wyrobem Shipyardu tj. bloczkami ciętymi laserowo w kolorze drewna; na fotce ze sklepu prezentują się interesująco http://shop.model-vessel.com/pl/22-bloki-pojedyncze.
Rozważałem też zakup od jednego z kolegów z Kogi, ale on ostatnio robi tylko bloki barwione na ciemny kolor i choć są perfekcyjnej jakości to jakoś to zabarwienie do mnie nie przemawia. Jeśli chodzi o bloki z Modelnetu, to o ile jufersy są ładnie wykonane, to już bloczki, chyba właśnie pochodzące od Amati, nie bardzo mi odpowiadają. Wybredny jestem jak kobieta kupująca buty hehe.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
04-12-17 13:03  Odp: [R/G] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Te bloczki z Shipyardu to jakiś nowy wyrób? Czy taki chwyt marketingowy? Bo ich bloczki były swego czasu białe do samodzielnego montażu I MALOWANIA. Ten na zdjęciu to może byc gotowy pomalowany wyrób. Lepiej zapytać. Bo jeśli jednak jestem w błędzie, to bloczki te wyglądają bardzo korzystnie...

--
54323031

 
04-12-17 13:06  Odp: [R/G] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Poruszona kwestia zgodności z prawdą historyczną była w założeniu pochwałą i mam nadzieję, że tak to odczytałeś:-)).
Czyli zgadzamy się w zasadzie po całości, że drewniana masówka "renomowanych" firm jest marna, z wyjątkiem jufersów.
Shipyardowskie bloczki są zwykle chwalone, więc może i byłby to dobry wybór. Ja bym tylko zwrócił uwagę, czy wraz ze zmianą długości zmienia się również grubość bloczków. Czy niektóre rozmiary nie są za chude lub za grube, czyli czy wszystko nie jest wycinane z takiego samego kartonu. Ale tu może nich się wypowiedzą ci, którzy z tymi bloczkami mieli więcej do czynienia.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
04-12-17 13:08  Odp: [R/G] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Petrov, słusznie prawisz. Ten na zdjęciach jest jakby lekko sfazowany na krawędziach. Wygląda bardzo ładnie, to fakt.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
04-12-17 13:42  Odp: [R/G] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zasięgnąłem informacji u źródła i otrzymałem odpowiedź, że bloki widoczne na zdjęciach nie są malowane, ale wykonane z kartonu barwionego.

Seahorse. Myślę, że przy produkcji z kartonu takich drobnych bloków, jak do skali naszych okrętów, to proporcje nie będą niestety nigdy zachowane w sposób idealny. O ile długość i szerokość bloku nie będzie problemem, to już jego grubość, a zwłaszcza szerokość szczeliny na krążek, a przy blokach podwójnych i potrójnych szerokość odstępu pomiędzy kolejnymi otworami na krążek, może nie być właściwa. Choć z drugiej strony, wydawca wskazał mi, że grubość kartonu jest dopasowana do wielkości bloczków - od 0,3 mm do ok 1,2 w zależności od rodzaju bloku. To daje nadzieję, że bloki mają właściwe rozmiary. Przy blokach długości 2 mm, ich grubość powinna wynosić 1 mm, a zatem jeśli zastosowano karton 0,3 to grubość będzie właściwa.

W każdym razie ten nowy produkt, bo jest to chyba nowsza wersja, wygląda atrakcyjnie. Nawet jufersy maja nacięte fazowania na linę http://shop.model-vessel.com/pl/28-jufersy-okragle
Prawdopodobnie zamówię na próbę jakieś bloki, zobaczę jak wyglądają i w razie czego pochwalę się wykonaniem, jeśli będzie czym:).
Przepraszam za drobne zaśmiecenie wątku, ale tak jakoś wyszło, że się rozpisałem w tym temacie:)

--

Post zmieniony (04-12-17 13:42)

 
04-12-17 18:00  Odp: [R/G] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Gratulacje za wykonanie po raz kolejny i z jeszcze lepszym efektem łódencji oraz wyróżnienia, jakie za nią otrzymałeś.

Tak jak mówisz, kleć, kleić, kleić..., a efekty same przyjdą.
Chyba pierwszy raz widzę model, w którym podobałyby mi się papierowe żagle. Naprawdę nieźle to wygląda - pasuje do całości. Małe toto, a bardzo efektowne.

Swoją drogą te nowe bloczki z Shipyardu faktycznie fajnie wyglądają. Jufersy wolę jednak drewniane, ale bloczki, hmmm. poczekam na doświadczenia i ocenę Szanownego Pana Paragrafa;).

Pozdrawiam
Mariusz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024