FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
28-11-17 13:33  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

RannyPantofel

(Nick od ran poniesionych czy on poranka? :-)

Gratulacje.
To jest Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli późniejszy Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku.
Braciszek Daru Pomorza i w odróżnieniu od naszej Damy - bark.
Plany zakupiłem w Modeldockyard z UK a dokumentacje foto zgromadziłem szczątkową podczas wizyty w Szczecinie w sierpniu tego roku.
Co wyróżnia Lehmkuhla to piękna drewniana nadbudówka, która niestety na Darze się nie ostała. Jest też kilka innych drobnych różnic ale generalnie kadłuby są podobne.

Jeszcze raz gratulacje i wracam do klejenia :-0

Kłaniam się
Darmuszka.

Post zmieniony (28-11-17 13:36)

 
28-11-17 13:41  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ooo jakbys potrzebowal dodatkowych foto to sluze poleca. Statek ten cumuje na codzien w Bergen obok Bryggen wiec mam rzut beretem. Pare razy cumowal 'przed moim domem' w Fana fjord, gdyz czekal na wejscie do mista.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
28-11-17 13:51  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

No niestety drewniana nadbudówka na Darze Pomorza się nie ostała :-(, Wymienili ją na metalową. Dziś już mało kto wie, że przed wojną było inaczej.

Żaglówek na podstawie planów. Dobrze, że sobie dziergasz na planach z Modeldockyard, a nie na podstawie polskich planów modelarskich Daru Pomorza. Przynajmniej kadłub jest ok, a nie jak w polskich planach skrócony o prawie 4 metry. Dzięki temu nie powinieneś mieć problemu z rozmieszczeniem takielunku. Na planach Daru Pomorza takielunek to jazda bez trzymanki.

Kibicuję gorąco. Będę obserwował Twoje klejenie w miarę na bieżąco.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
28-11-17 15:22  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Kochany Szkutniku.

Czekałem na Twojego posta :-)
Jestem pewny, że się domyślasz, ze mój "okręt" to prowokacja :-) bo MY WSZYSCY czekamy na Twój Dar Pomorza.

Pit Blank - bardzo dziękuję za ofertę i będę się odzywał w miarę postępu prac :-)

Kłaniam się.
Darmuszka.

 
28-11-17 15:39  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2
Fyfida   

Ja rownież nie mogę się doczekać kolejnych zdjęć! ;)

 
28-11-17 18:01  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

darmuszka: Piękna prowokacja :-) Dajesz dajesz z tym "braciszkiem z Norwegii".
MY WSZYSCY czekamy na Twój Dar Pomorza..... Pięknie to ująłeś. Ja też
czekam :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
28-11-17 20:53  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
indianscout   

Brawo,następny piękny żaglowiec będzie...Szkutniku ja też czekam na Twój żaglówek.Ten z MM jest beznadziejny aczkolwiek nie do wyrzucenia.jestem na etapie poprawiania burt,konkretnie rozmieszczenia bulajów,są przede wszystkim za nisko i zupełnie źle rozmieszczone,co ciekawe zauważyłem że nie są na obu burtach rozmieszczone symetrycznie...

 
03-12-17 14:12  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

No cóż.
To chyba kres moich możliwości.

Bez szlifowania i malowania się nie obejdzie.
Druga warstwa oklejek ukończona. rufy nie pokazuje bo jest bhuuuu.

Okapniki nad rufowymi bulajami, pasy poszycia wzdłużnego mającego imitować pogrubione częsci poszycia oraz drobne elementy na burcie już wkrótce.
Fotki trochę lepszej jakości .






Kłaniam się.
Darmuszka.

Post zmieniony (25-09-18 07:49)

 
03-12-17 19:52  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Ogólnie MIODZIO. Widać, że to bliźniak Daru.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-12-17 21:01  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Patrząc w sumie na obecne zdjęcia bliźniaka "Schulschiff-Deutschland" mój kadłub wydaje się wręcz idealny :-)





--

Post zmieniony (25-09-18 07:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024