FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
01-12-17 20:56  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Arturo,stawiam piwo przeciwko whisky ,że po nawierceniu 20-go otworu ręka nie była już tak pewna i naklejane nity nie były w jednej wysokości.. W celu zakupienia nitów do 45-ki wybieram sie niebawem do hurtowni kosmetycznej obejrzeć i zweryfikowac przydatność CEKINÓW do ozdabiania paznokci.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
02-12-17 15:27  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Andrzeju, myślę, że ciężko będzie CI podejść tak małe cekiny (0,5 mm średnicy) nie wspominając, ze rzadko które z nich są kuliste. :( już wypytywałem w paznokciarskim sklepie...

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
02-12-17 17:20  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Są w ofercie kosmetycznej półkule 05,mm. Widziałem,dotykałem. i znajdę takowe.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
02-12-17 19:17  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Pora powrócić do starej metody - ziarenka maku ...

 
03-12-17 08:55  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Nawiercanie odbywa się wiertareczką. Poza tym przecież nie trzeba wszystkich naraz. No i przy przyklejaniu też może się linia omsknąć :)
Póki co robi to tylko ojciec. Tak wygląda wynitowana podłoga Borsiga.


Ponoć idzie dużo szybciej niż przyklejanie kartonowych. Zweryfikuję to dopiero za jakiś czas :)

Post zmieniony (03-12-17 09:26)

 
04-12-17 14:01  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za podpowiedzi i przypomnienie sposobów na wykonanie "nitowania" modeli parowozów w skali 1:45. Dla mnie dużym wyzwaniem było utrzymanie zarówno liniowości, jak i równego odstępu pomiedzy nitami. Ja wytłaczałem nity przy linijce za pomocą długopisu na paskach nieco grubszego papieru milimetrowego. Następnie wytłoczenia wypełniałem klejem CA. Ujemnym skutkiem tej metody sa pasy dodatkowej blachy pod nitami, które nie zawsze w realu występują.
Czytałem gdzieś o wykonywaniu nitowania za pomocą kropelek kleju (np wikol, super glue) dozowanych za pomocą igły ze strzykawki. Macie Panowie z tą metodą jakieś doświadczenia ?

 
04-12-17 18:24  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Kropelki z wikolu mają małą powtarzalność :)

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
04-12-17 19:43  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Dobre nity ma w ofercie Model-Kom. Sam testowałem już 1 mm na tendrze Px-a. Są i 0,6 mm.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
04-12-17 20:18  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
pawcio37   

Najtańsze nity i bdb jakości są u kolegi Mario
http://mariomodelario.eu/nity-kuliste-3d-srednica-0-6mm-p-1.html

--

 
05-12-17 07:13  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

pawcio37 te nity są świetne, ale nie są najekonomiczniejszum rozwiązaniem. Ja też zaopartuję sie u Mario w elementu 3D, jednak nity robię sam. Policz sam. Na wagonie osobowym jest jakieś tysiąc do tysiąca dwustu nitów. co daje nam jakieś 12 paczek po 6 złociszy. Ergo nity wyniosą Cię więcej niż wycinanka i laserki do niej :) Kulki do lutowania wychodzą jednak dużo taniej. Do modelu Ty2 zużyłem z półtora tysiąca sześciokąnych śrubek tu niestety nie ma dobrej alternatywy. Wycinanie powtarzalnych milimetrowych heksagonów z kartonu jest awykonalne, a do tego trzeba jeszcze centrycznie nanieść nań półmilimetrowe walce.

Nie ma chyba jedynej słusznej metody.

Jeśli chodzi o liniowość, to w wypadku kuleczek do luowania można robić pod nie wgłęębienia na elemencie po prostu od linijki. Ja przy naklejaniu kartonowych kółeczek czasami przyklejam taśmę maskującą wzdłuż linii nitowania i kładę nity tak, aby stykały się z taśmą.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024