FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
10-12-17 18:58  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Paweł O. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5

CIDER - evergreen to w rzeczy samej ten biały profil więcej tutaj

http://www.m-zone.pl/manufacturer/evergreen

Co zaś tyczy się surfacera to płynna szpachla produkowana min. przez firmę gunze stanowi ona podkład wyrównujący i przygotowujący pod malowanie można nakładać pędzlem, aero bądź też gotowca w spray-u. Moim zdaniem niezbędna rzecz przy malowaniu modeli.

https://www.mojehobby.pl/catalog/Mr.Hobby-939044.html

Pozdrawiam.

Paweł

Odpowiedz na tę wiadomość 

11-12-17 08:25  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 21
Galerie - 21

- 9

" na temat czerwonych pasów 14 i 60 Flik J."
Paweł a o jakie pasy Ci chodzi ? Wczesne oznakowanie - pasy białe czerwone w różnej konfiguracji i ilości na płatach/kadłubie czy o pasy (czerwone, czarne, zielone, białe samolotów eskadr) na kadłubie ?

11-12-17 10:22  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Paweł O. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5

Ryszard, oczywiście że o te na kadłubie na których w obu Flik-ach umieszczano pierwszą literę nazwiska pilota.

--

01-01-18 08:16  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Paweł O. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5

Witam.

Ciąg dalszy walki z wnętrzem mojego szmaciaczka, tak jak pisałem w poprzednim poscie cała robota była psu na budę i nie bez żalu trzeba było wszystko delikatnie acz stanowczo usunąć. W między czasie powstawał fotel pilota gdyż ten z wycinanki ni jak nie chciał przypominać oryginału. Praca lekka łatwa i przyjemna, szkielet z brystolu i papieru milimetrowego odrobina cyny do lutowania, która to cyna robiła za wypełnienie brzegów a potem to już tylko szpachla Wamod-u papier ścierny, pilnik, wełna metalowa a na zakończenie surfacer i kolor bazowy. Na zdjęciach to co napisałem do obejrzenia.

Następną rzeczą która powstaje to busola i jej mocowanie, na początek kosz busoli, Wykonany z drutu ołowianego i blachy aluminiowej 0,1 mm. W pierwszej wersji miał być z samego drutu ale wyszło jakieś takie nie fajne. Druga wersja po nałożeniu surfecera też pokazała że jeszcze się muszę przyłożyć do pracy. Nie mniej materiał wyjściowy już jest.

W między czasie powstawało nowe wnętrze, na podstawie rysunku z monografii wydawnictwa JA-PO dorobiłem przegrodę miedzy kabiną pilota a silnikiem w późniejszych konstrukcjach będzie się to nazywać ścianą ogniową tu z racji ażurowej konstrukcji ciężko by było pretendować do tego miana. Następnie podkład i kolor bazowy Tamiya XF-59 oraz sienna palona. Na razie wygląda to trochę makabrycznie zwłaszcza w powiększeniu ale jak za trzy dni wszystko wyschnie to po oszlifowaniu i zabezpieczeniu lakierem bezbarwnym będzie to miało wygląd.

Teraz powstają drążek, orczyk, tablica przyrządów ale o tym w następnej odsłonie.
Z okazji Nowego 2018 roku życzę wszystkim dużo zdrowia i jeszcze więcej wolnego czasu by móc sobie posklejać małe co nieco

No to tymczasem.....

Paweł O.

--

Post zmieniony (01-01-18 08:29)

01-01-18 08:25  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
MARIUSZ 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 16
Galerie - 9

- 10

Grupa: ŁSM

I bardzo dobrze!
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018 !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

01-01-18 09:08  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5

Ale tu się dzieje !
Lotnikom C.K. to chyba wszyscy ówcześni powietrzni zawadiacy zazdrościli takich foteli
W takim siedzisku to aż się prosi o cygaro i napitek :)
Tak na serio jednak to bynajmniej na zdjęciu trochę mało skórzany ten kolor obicia wychodzi .
Czym malowałeś Pawle ?
Wszystkiego Naj... w tym 2018 !

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)
CIDER

01-01-18 10:53  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Paweł O. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5

Mariuszu - wzajemnie i mam nadzieję że do zobaczenia na którymś z tegorocznych konkursów.

CIDER - co się tyczy koloru to dopiero wstępniak czyli Tamiya XF- 64. Co zaś tyczy się fotela to zauważ że awiatorzy z państw centralnych latali na skórze pod czterema literami a lotnicy Antanty to albo wiklina jak u brytoli albo sklejka jak u żabojadów ale taką prawidłowość można zauważyć jeszcze w kilku rozwiązaniach w tym okresie. Zapewne ciągnie się to po dziś dzień.

01-01-18 12:21  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 21
Galerie - 21

- 9

Piękne "wejście" w Nowy Rok, panie Pawle !

01-01-18 13:10  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Aż miło się na to wszystko patrzy.

01-01-18 20:55  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Paweł O. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5

Ryszard i GTiStyle - dzięki za miłe słowa.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018