FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
03-12-17 16:48  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Paweł O. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5

Witam.

Ryszard - dziękuję bardzo za fotografie szczególnie ta ostatnia to perełka nie wiem czy zwróciłeś uwagę na śmigło normalnie Berliński Axial żywcem wzięty z Fokkera Dr.I

Jarku - dzięki wielkie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość 

03-12-17 18:51  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 20

- 9

Czyli... gra muzyka !
Odnośnie śmigła - tak wiedziałem, masz tam na łopatach logo producenta. Gdzieś mam loga śmigieł i jeszcze kilka fotek (grupowych) samolotów z Flik 14J z oznaczeniami literowymi (pierwsza litera to początkowa litera nazwiska pilota) jak je odnajdę w swoim bałaganie to zamieszczę.
Powodzenia, działaj.

03-12-17 19:54  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Paweł O. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5

Ryszard - na tobie to może człek jak na Zawiszy polegać. Z góry dziękuję.

--

05-12-17 12:07  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5

Czołem Pawle.
Co do spawów to mysle ze obecnie to pani Doris ( ale jej zazdroszcze ) pewnie magiem to spawa. Nie wiem , nie widze tych fot jak Ty :)
Autogen juz raczej wszyscy odrzucili , za dużo ciepla wprowadza . Nawet ofert pracu już nie ma
Sorry za offtop

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)
CIDER

06-12-17 00:22  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3

- 1

Paweł drewno potrzebne do budowy można z CSP na śmigło np. :) A tak na serio to będę podglądał.

07-12-17 20:35  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 20

- 9

Jedno zdjęcie odszukałem

U - stabsfeldvebel (sierż.sztab.) Karl Urban (5 zwycięstw)
W -oberleutnant (por.) - Franz Wencura (?)
C - offizierstellvertreter (mł.chor.) - Cagasek Josef (3)

08-12-17 11:26  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Coś czuję, że będą działy się tutaj bardzo ciekawe rzeczy. Pozdrawiam i podglądam.

08-12-17 14:51  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
MARIUSZ 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 16
Galerie - 9

- 10

Grupa: ŁSM

No dobrze, ale ja już nie mogę się doczekać jakichś fotek z postępów prac...! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

10-12-17 17:47  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
Paweł O. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5

Witam.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, szmatopłaty ponad wszystko.

CIDER - to nie żaden off top tylko fachowa wypowiedź

Paweł - po rozglądnięciu się dokładniejszym po CSP i okolicach tam jest cała masa materiałów do budowy modeli nie tylko drewno ze skrzynek :-)

Ryszard - dziękuję za fotografię właśnie walczę teraz z artykułem P.A. Tessara na temat czerwonych pasów 14 i 60 Flik J.

Mariusz - mówisz i masz może trochę za mało ale zawsze do przodu.

W dalszym ciągu walczę z miejscem pracy pilota, zlikwidowałem wręgę między kokpitem a silnikiem gdyż w oryginale wręga ta miała zupełnie inny kształt. Zupełnie inaczej niż w wycinance wygląda sposób zamocowania fotela pilota, nie ma też dodatkowej podłogi jak w wycinance .
Przerabiać zacząłem od wręgi do której jest mocowany folel i pasy pilota.

Następnie powstał stelaż do którego będzie przymocowany fotel oraz busola, podczas budowy okazało się że zabrakło mi profili evergreen które bardzo pomagają w budowie. Ale jak powszechnie wiadomo potrzeba matką wynalazku i po wnikliwych poszukiwaniach okazało się że pusty arkusz po wręgach wyciętych laserowo nadaje się idealnie, trzeba tylko wycięty profil nasączyć klejem CA i można działać dalej

Jak wszystko sobie spokojnie podeschło zmontowałem w całość i zacząłem zabezpieczać i czyścić przed malowaniem surfacerem.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednak na to że całą pracę z dzisiejszego odcinka trzeba będzie wykonać raz jeszcze bo po pomiarach nie chcą mi się zgodzić proporcje w rozmieszczeniu elementów wnętrza. Ale o tym mam nadzieję w przyszłym tygodniu.

No to tymczasem ….

Paweł O.

--

10-12-17 18:32  Odp: [R] Phoenix D.I zapomniany C.K. myśliwiec skala 1:33 /Orlik/
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5

Czołem Pawle .
Cieszy aktualizacja :)

Widzę , że nie tylko ja zostawiam tekturę po laserach i jej ciekawe kształty nie tylko mnie sie przydają :)
Zaintrygował mnie ten profil evergreen ( biały plastik ? ) i surfacer . Co to ?

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)
CIDER

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018