FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
05-12-17 07:17  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@ AndrzejPX - już wiem o czym mówiłeś. Są takie małe kuleczki dla paznokciar :) Mnie cekiny skojarzyły się głównie z takimi małymi kaboszonkami, one są przeważnie w kształcie ostrosłupa lub ściętego ostrosłupa.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-12-17 04:59  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@Zdzisław - bardzo ładny parowóz. No i skala moja ulubiona 1:45 :-)
@Viking_BB - Twoje wyliczenia nie uwzględniają większych paczek, bo jeśli kupujesz w paczkach po 400 szt., to jest to ~4zł za 100 szt, a to prawie jak elementy laserowe, a różnica w jakości i wygodzie, jest nieporównywalna. Zdaję sobie jednak sprawę, że przy parowozowym zapotrzebowaniu na nity, to jest istotny koszt.
@Zdzisław. Skoro piszesz, że modele chcesz robić w standardzie, to pozostaje Ci wyciskanie. Może napiszę, jak robiłem nity w modelu Tkb2. Nie będzie to bardzo odkrywcze, ale nity wyciskałem w papierze, przy pomocy takiego dentystycznego narzędzia z kulką na końcu (nazwy nie znam), ale po drugiej stronie, była przejrzysta plastikowa płytka (opakowanie od CD), z nawierconym dentystycznym frezem, wgłębieniem. Tak oto powstała swego rodzaju matryca i patryca. Tak robione nity wyglądają znacznie lepiej niż wyciskane na gumce itp. Mają ostre krawędzie przejścia płaszczyzna-nit. Aby zgrać punkt wyciskania z wgłębieniem w plastiku, całość podświetlałem od spodu na "szybowcu".
W tej relacji, widać jak wyglądają te nity http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=266574&t=199963

--


 
11-12-17 06:16  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@ Mario masz rację, zapomniałem o paczkowaniu większych ilości, niemniej to jednak spory koszt w przypadku parowozu. Niemniej, dla mnie, jeśli codzi o kształt, estetykę i wygodę, to jest najlepsze rozwiązanie.

A przy okazji imageshack w Twojej relacji się z.......

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-12-17 15:54  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dzięki Mario za kolejny przepis na "nitowanie" modelu. Nity rzeczywiście ładnie wygladają. Jakiej średnicy jest kulka "wyciskacza" i gdzie można kupic takie dentystyczne narzędzie ?
Napisz coś jeszcze "o powłoce" swego modelu parowozu bezogniowego. Napisałeś, że traktowałeś go suchymi pastelami, ale jak osiągnąłeś taki ładny grafitowy odcień ?

Pozdrawiam,
Zdzisław

 
11-12-17 17:55  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Zdzisiu, możesz do nagniatania użyć wypisanego długopisu/żelopisu, albo posłużyć sie takim paznokciarskim przyrządem. Na pręcie jest małe kuliste zakończenie. Można to kupić w byle galerii handlowej na stoiskach z lakierami do paznokci. Generalnie można tam nabyć ciekawe pomoce modelarskie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-12-17 21:12  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję, Zdzisław

 
12-12-17 14:35  Odp: [G] Polski parowóz typu TKp30, 1:45, Answer
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Świetny i rewelacyjnie pomalowany. Do tego super zdjęcia!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024