FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
08-12-17 23:23  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
indianscout   

Darmuszka to Twój żaglówek :) https://www.youtube.com/watch?v=t8s_Z13jEeo

 
09-12-17 06:30  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Na bombramreji warkocze dziewczyn dostrzegam :-) a na marsie chłopaki :-)

Może w Norwegii najwyższa reja to Venus :-)
Świat stanął na głowie.

Przypomina mi się cumowanie "Kapitana Borharda" w Szczecinie w tym roku. Bukszpryt okupowany przez ślicznotki - byle dalej, bardziej ryzykancko, widowiskowo i oczywiście "self-słit-focie" :-)

Nareszcie na morzu równouprawnienie :-)

Kłaniam się
Darmuszka

 
12-12-17 09:17  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dzień dobry.

Jestem chyba Eddie'm Edwardsem polskiego "modelarstwa" a to i tak chyba za duży zaszczyt.
Dalsze wypociny dla podtrzymania wątku.
"Chłopak" pomalowany prawdziwymi farbami okrętowymi i to chyba jedyna wartość dodana:
Hempalin Enamel 52140-50800 RED
Hempalin Enamel 52140-30840 BLUE
Hempalin Enamel 52140-10000 (WHITE)

Dwie warstwy na początek, jeszcze kilka dodatków i ostateczne poprawki wkrótce.
Pokład z taśmy ABS wyszedł słabo, żelazko miejscami przygrzało i wgięło paseczki, szlifować tego nie można i konkluzja taka, że nie tedy droga :-(
Każde przejechanie żelazkiem rozmiękcza paski i w czasie wibracji statku ciężko to ogarnąć.
Mam z sobą tubkę szpachli modelarskiej do drewna ale nie ma niestety ona zastosowania do taśmy ABS. Szkoda słów.




Z daleka jakoś to wygląda. Z bliska... :-(

Ech, żyć się nie chce...

Post zmieniony (25-09-18 07:52)

 
12-12-17 15:52  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
indianscout   

Ja bym powiedział że wygląda naturalnie.Prawdziwe drewno wskutek działania morskiej wody,wiatru i słońca wypacza się,niszczeje,a tak właśnie wygląda Twój pokład.taki ładny,prościutki byłby chyba bardziej nienaturalny...

 
13-12-17 07:50  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pokład faktycznie nie ten teges:) W przyszłości spróbuj wykonać go z forniru brzozowego lub olchowego, to znacznie lepszy materiał. Wygląda naturalnie a do tego można go przeszlifować.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
13-12-17 08:19  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
Lesio73 

 

Zważywszy na sympatię z jaką wszędzie był przyjmowany Eddie Edwards ja bym się nie przejmował ;-)

 
13-12-17 08:23  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Panowie.
Dziękuję za próby usprawiedliwienia mojego patałactwa.
Jestem pewien, że tutejsi konradusowi mistrzowie wycisnęli by z ABS ostatnie poty i pokład byłby dobrze wycięty, wprasowany i bez szczelin.
Sympatycznie to mnie przyjmuje już moja załoga która pieje z zachwytów nad moimi wypocinami co mnie jeszcze bardzie pogrąża w depresji :-)

Kłaniam się.
Darmuszka

 
23-12-17 16:08  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Boże, Narodzeniowe życzenia dla wszystkich forumowiczów.
Stosów kolekcjonerskich na półkach, oby w nowym roku wikol nie rozmiękczał, radości twórczej w tej wspaniałej pasji i zręcznych palców w czasie tworzenia kartonowych dzieł zyczę...

Darmuszka.
Na deser od mojego "Chłopaka" w sukience pozwalam sobie...



Post zmieniony (25-09-18 07:52)

 
24-12-17 15:29  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
indianscout   

Ciekawy pomysł-zrobić z fokmasztu choinkę :) Darmuszka Tobie również zdrowych,spokojnych i radosnych świąt życzę :)

 
27-12-17 08:24  Odp: [R] Taki sobie żaglówek 2 czyli Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921 roku
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Ładnie się to rozwija. Kontynuuj, a pokładem się nie przejmuj.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024