FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
23-11-17 22:17  [R/G] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
Zapraszam do relacji z budowy modelu Mirage III C. Jest to udostępniony repaint przygotowany przez Yaron'a modelu opracowanego przez Yoav Hozmi z PaperModelers.com. Oryginalny model jest w skali 1:30, jednak by dopasować go do pozostałych modeli kolekcji, został przeskalowany do ~1:33 (~0,91%). Tradycyjnie dla Mnie, model będzie wykonany z dostępnych części (i szablonów) oraz bez retuszu. Jako owiewkę, najprawdopodobniej zastosuję wytłoczkę kupioną kiedyś w GPM do modeli Mirage/Kfir. Autor udostępnił "suplement" do modelu w postaci podwozia i ich wnęk. Stąd na częściach występują zakreskowane pola, które należy wyciąć w przypadku wykonywania podwozia. Ja wykonam wariant "pierwotny" czyli model w locie. Rysunków nie ma, za to jest "instrukcja" obrazkowa w postaci relacji z budowy modelu. Na zdjęciach widać pewne "niedoróbki", ale zobaczymy jak to wychodzi w praktyce.

Oryginalny model:


No dobra koniec gadania czas, na fotki.

Budowę rozpoczynamy od środka, czyli segmentu "7".

usztywnienie "brzucha"


Póki co kadłub sklejam w stronę ogona, więc segment "8" - lekkiego dopasowania wymagała wręga, ale trochę szlifowania i pasuje


Segment "7" i "8" razem




Na zdjęciach szary wychodzi trochę różowy, ale spokojnie, w realu :) jest szary. Zaróżowienie to wina oświetlenia i ustawień aparatu. W sobotę postaram się wrzucić jakieś fotki w naturalnym świetle.

Póki co tyle, do zaś :)

Post zmieniony (10-01-18 16:47)

 
23-11-17 22:19  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No to powodzenia ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
23-11-17 22:42  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ale dlaczego z założenia tradycyjnie nie będzie retuszu?

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
24-11-17 09:58  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To proste, ponieważ cytuję : " Modele wydają mi się wtedy bardziej naturalne - takie mniej sztuczne ".

 
24-11-17 12:59  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Nie mam więcej pytań...

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
24-11-17 15:22  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Może jednak zdecydujesz się na retusz?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
25-11-17 00:26  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Proponuje retusz olowkiem.Malo widoczny a daje wpanialy efekt.Kwestia dobrania odpowiedniej twardosci olowka do papieru bo rozny papier rozne olowki lubi :)

 
25-11-17 14:39  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Super :D

 
26-11-17 13:08  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

Odnośnie techniki klejenia - każdy klei po swojemu, tak jak pozwala mu "tworzywo", koncepcja, "widzi mi się" czy zdobyte umiejętności. Jedni robią retusz krawędzi, inni malują swoje modele w całości, inni udają, że kleją, a jeszcze inni kleją je w swojej wyobraźni :).

Model retuszowany owszem wygląda lepiej, ale dla mnie to już inna działka :). Modele malowane w całości to już dla mnie kompletne wynaturzenie w kartonie, bo tego kartonu nie widać, co nie zmienia faktu, że podziwiam trud włożonej pracy. Jednak taki model to także inna działka modeli czy replik.

Poza tym wychodzę z założenia (wydaje mi się że dobrego), że jak ktoś robi retusz zawsze, to nigdy nie nauczy się dobrze kleić czy próbować eliminować błędów we własnej technice. Bo zawsze będzie "wymówka", że można błędy maskować "retuszem". Dlatego wydaje mi się, że coraz więcej jest tylko "sklejaczy" niż modelarzy, którym przeszkadza wszystko, brak symetrii, za grube linie, brak nitowań, przesunięcia kolorów itd itp. Jestem czasami ciekaw, jak by tacy sklejacze przeżyli w czasach MM, czy 70/80/90 XX wieku., gdy niedopracowania modeli były czasami wręcz "standardem".

Jak ktoś dostaje "piany" na widok niezamalowanego/zadrukowanego białego kartonu, to trudno. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ja dostaje takiej gorączki jak widzę malowany model (znacznie retuszowany / "waloryzowany") i nazywa to standardem (nie uwzględniam malowania elementów wykonanych z szablonu). Bo to takie samo pieprzenie jak nazywanie parówki kiełbasą.

Ja mam taki kaprys i kleję po swojemu. No ale koniec tej gatki, czas na zdjęcia

Dysza wylotowa:


Kadłub podzieliłem sobie na kilka większych segmentów:
cześć centralna


część ogonowa


segment kabiny


kadłub od środka


całość do kupy



Część nosową skleję, gdy skończę większość prac przy kadłubie. Nie chcę jej uszkodzić przy "grubszych" pracach.

Póki co koniec. Czas zająć się kokpitem

 
26-11-17 15:17  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Gorączki kolega dostaje widząc modele wykonane inaczej niż swoje prace?
No cóż. Zdrowia życzę w takim razie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024