FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 23Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
14-12-17 00:16  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Fajne bloczki, rzeczywiście. Jednakże... Chyba jednak mimo niedoskonałości zostanę przy samoróbkach. Trochę kosztują, podejrzewam, że komplet do Victory np przewyższa wartość samej wycinanki... Ale niemniej - szacunek za wyrób. Fajnie, że nasze rodzime wydawnictwo trzyma tak poziom. Ciekaw jestem kiedy coś wydadzą...

--
54323031

 
19-12-17 09:54  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mimo wszystko, jednak bym spróbował przesączyć rzadkim CA. Ostrożnie aby nie zalać otworków. Tymbardziej, że tektura chłonie go jak gąbka.

 
18-01-18 12:26  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i powstała stewa dziobowa, rufowa oraz kil, elementy niezbędne przed kolejnym etapem prac tj. miedziowaniem. Niestety osiągnięty przez mnie efekt nie jest satysfakcjonujący (względnie zadowolony jestem jedynie z wyprofilowania łoża na bukszpryt). Pomimo szlifowania i pasowania na połączeniu stewy dziobowej z bryłą kadłuba powstały widoczne szpary. Widzę tutaj zdecydowaną zaletę konstruowania stewy, na sposób w jaki Seahorse buduje swoje Siedem Prowincji. Jedyna pociecha w tym, że większość tych krawędzi zostanie przykryta miedzianym poszyciem oraz stykającymi się ze stewą pasami stanowiącymi wzmocnienie nadburcia.
Tym razem stewa została wykonana z szarej tektury, a nie z preszpanu bo przy takiej jej grubości (4 mm) obróbka preszpanu byłaby bardzo trudna. W ramach inwencji własnej, w stewie dziobowej wykonałem otwory na łącznik (przewiąz) bukszprytu oraz otwory na watersztagi. Otwory te nie były zaznaczone w oryginalnym elemencie wycinanki, nie wiedzieć czemu.







CDN...

--

Post zmieniony (18-01-18 13:40)

 
18-01-18 13:47  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Przy całej maestrii twojego klejenia, ja i być może jeszcze kilku innych szkutników wybaczamy ci te szpary:-)))) Niejeden z nas chciałby mieć na poszyciu tylko takie niedociągnięcia. Moc jest z Tobą!

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
18-01-18 14:22  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Proponuję, przed miedziowaniem, dobrze wyszlifować dno i pomalować np. kaponem. Cienkie blaszki bezlitośnie wyciągną wszelkie nierówności.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
18-01-18 16:58  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cieszy mnie grzechów odpuszczenie, ale i tak nie mogę spać po nocach przez te dziury:)

Arturze. Poszycie było już wielokrotnie lakierowane i szlifowane. Przed miedziowaniem położę jeszcze dwie warstwy lakieru. Niemniej jednak moim założeniem jest pozostawić na kadłubie nieco "nierówności" aby nieco widoczny był efekt układanych planek poszycia. Dlatego nie starałem się szlifować kadłuba do uzyskania perfekcyjnej gładzi, jak przy szpachlowaniu.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
19-01-18 10:55  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Victory. Przepiękny żaglowiec. Dla mnie najpiękniejszy. Zawsze chciałem go zbudować, ale nigdy się nie zdecydowałem, za to chętnie oglądam relację innych, którzy z takim mistrzostwem budują ten model w szczególności. Będę tu na pewno zaglądał i podziwiał Twoje piękne dzieło bo na to się zanosi. Pomóc Ci nie pomogę bo na żaglowcach znam się tyle, że potrafię odróżnić żaglowiec od innych jednostek pływających no i może jeszcze odróżniam gdzie jest przód a gdzie tył. Mam nadzieję, że nie będzie to dla Ciebie przeszkodą przyjmować ode mnie tylko i wyłącznie wyrazy uznania. Życzę Ci dużej dozy cierpliwości i wytrwałości w budowaniu modelu tego najpiękniejszego (przepraszam jeśli ktoś ma inne zdanie) żaglowca. Niech karton Ci sprzyja.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
19-01-18 11:01  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Szpary?! Jakie szpary?! Coś Ty tu Kolego nawypisywał!?
Nic to,skierowanie do okulisty już mam. Kiedy sprawię sobie okulary to się wypowiem :)
Piękna ta stewa....a czy ona nie była w wycinance czarna?!
Pozdrawiam - Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
19-01-18 12:42  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Paragraf napisał:
"moim założeniem jest pozostawić na kadłubie nieco "nierówności" aby nieco widoczny był efekt układanych planek poszycia".

Wydaje mi się jedank, że taka waloryzacja nie będzie dobrzw wyglądała, no chyba, że waloryować będziesz inne części modelu.
Oczywiście Twoja decyzja.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-01-18 18:30  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Lepic. Szpary są bez dwóch zdań; dobrze, że masz to skierowanie do okulisty, bierz najmocniejsze szkła :):)
Jeśli chodzi o kolor stewy dziobowej, to faktycznie w wycinance ma kolor czarny. Nawet co nieco widać to na tych białych, niezamalowanych fragmentach, gdzie druk rozmazał się pod wpływem kaponu. Stewa została pomalowana na ciemno szaro. Według najnowszych odkryć pasy na Victory nie były smolisto czarne, ale właśnie ciemno szare. Kolor widoczny na zdjęciach jest jaśniejszy niż w rzeczywistości; trochę przesadziłem przy obróbce zdjęcia. Ten kolor jest lepiej oddany na wcześniejszych fotkach, ukazujących pokładniki nad górnym pokładem.

Endrju. Jest wolność słowa więc możesz chwalić do woli z zastrzeżeniem, że będzie za co; krytyka oczywiście mile widziana, a czasami wskazana, żeby nie osiąść na laurach i nie popaść w samozachwyt:)

Arturze.
Te nierówności o których piszę, to nie dziury czy krawędzie planek wystające ponad innymi krawędziami, ale widoczny efekt układania płaskich planek na obłościach kadłuba, mniej więcej jak na fotce poniżej.



--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 23Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024