FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
26-11-17 16:29  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Piany na widok niewyretuszowanych krawędzi raczej nikt nie dostaje. Sam byłem ciekaw co stoi za taką koncepcją ale przytoczona argumentacja i jej ciężar kompletnie do mnie nie trafiają.

Ciekawe jak by ludzie przeżyli zamierzchłe czasy kiedy jeździło się furmanką zamiast ładować cztery litery w wygodny samochód a obieg informacji uzależniony był od gońca pocztowego.

Porównanie na podobnym poziomie choć dalej nie rozumiem co jakość modeli sprzed kilku dekad ma do współczesnego modelarstwa i ogólnie stosowanych technik. Uważam, że dobrze wyretuszowany model zawsze będzie wyglądał lepiej od takiego bez retuszu. Odpowiedni dobór farby i niezapaćkanie modelu tak żeby całość wyglądała estetycznie nie jest żadną drogą na skróty dla tych, którzy nie rozwijają swojego warsztatu. Dla mnie brzmi to jak dorabianie jakiejś dziwnej ideologii do drogi którą obrałeś przy jednoczesnym negowaniu podejścia niezgodnego z Twoim. Chyba lepiej zabrzmiałoby "bo mi się nie chce"..

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
26-11-17 18:22  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Technick, powiedziałeś dokładnie to co sam chciałem napisać.
Dodam tylko od siebie że większego steku bzdur i usprawiedliwiania swojej mierności i lenistwa dziwną ideologią dawno nie widziałem.
W dodatku osobiście odbieram jako potwarz twierdzenie że retuszowanie modeli to próba zamaskowania swoich błędów.
To Twierdzi MODELARZ który swoje "modele" ogranicza do sklejenia podstawowej bryły, unikając detali. Sklejenia, to właściwie i tak chyba za duże słowo w tym przypadku.
Dodam też że spora część współczesnych "sklejaczy" zaczynała w latach osiemdziesiątych właśnie. Między innymi ja. I nie znaczy to bynajmniej chyba, że powinniśmy dziś używać ówczesnych technik i standardów albo kleić tylko modele z tamtych lat. Mamy rok 2017 i trochę się od tamtej pory zmieniło.
Trzeba być jednostką wybitnie bezczelną, żeby klejąc na takim poziomie, wytykać komuś cokolwiek.
Parafrazując Twoją filozofię walkiria, uważam że próbujesz nam wcisnąć za wszelką cenę, że kupa jest lepsza niż batonik. Raczej nikt tego nie kupi.

--

Post zmieniony (27-11-17 05:44)

 
26-11-17 18:57  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Chyba się Walkiria trochę zagalopowałeś z tymi ideologiami ... do mnie osobiście też Twoje argumenty nie trafiają. Ja jednak jako pospolity "sklejacz" zaczynający w połowie lat 90-tych uważam że umiejętność wykonania dobrego retuszu to rzecz godna pochwały i naśladowania a nie powód do wytykania rzekomo zamaskowanych błędów. Ale jak sam nadmieniłeś każdy klei tak jak lubi i tak jak chce. Powodzenia raz jeszcze.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-11-17 20:46  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Przyznam szczerze, że nie za bardzo rozumiem... Skleiłeś fajowo Miga z MM, tego żółtka czeskiego... Tam był retusz, prawda? Moim zdaniem, tak jak w wiatraku, tym lotniskowym ciągniku, jak i w tym modelu brak retuszu zaniża poziom wykonania modelu, a przecież poradziłbyś sobie z tym bez problemu.

Druga sprawa, tak myślę sobie, że modele Kolegi Arta, Patryka (oni pierwsi przyszli mi na myśl, nie umniejszam innym Kolegom wykonującym świetne modele) raczej należą do czołówki standardu. Czy wg Ciebie w/w należą do "sklejaczy", a ich modele byłyby tak efektowne bez retuszu?

--
54323031

 
26-11-17 21:20  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W żółtku był użyty karton barwiony w masie.
Ciekawe kogo miałeś na myśli pisząc cytuję " inni udają, że kleją, a jeszcze inni kleją w wyobraźni " : ) ?

 
26-11-17 21:42  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

3,2,1.... :-))))))

To ja idę po piwo i czipsy. :-))))))

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
26-11-17 22:10  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ceva, to szkodzi :)
Generalnie fajnie model Ci wychodzi bez tego retuszu, co tak na nim psy wieszasz.
No ale te białe krechy przy kokpicie wyglądają brzydko. Strach pomyśleć co będzie, gdy weźmiesz się za model w ciemnym kamuflażu ;)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
29-11-17 09:11  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kurde, taka spina o to, czy ktoś retuszuje czy nie...
weźcie se wszyscy po szklance zimnego piffka ;)
sam jestem w dołku weny i czekam, aż dalej relacja pójdzie i dała mi kopa :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
29-11-17 10:27  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam! Czytam sobie ten wątek i naszła mnie taka myśl:
Skoro ja maluję modele po całości (choć nie nazywam tego standardem) to dlaczego
Kolega Walkiria nie zamieszcza w moich relacjach wpisów ze swym niezadowoleniem
graniczącym z oburzeniem,hm????
Że to "gwałt" na kartonie,że profanacja,że nie wygląda to ładnie,że nie tak jak u Niego czy jemu podobnym......????
Gdyby Kolega obrabiał papier np.siekierą...
....aaaa wtedy to co innego i można zasugerować umieszczanie relacji na forum dla drwali :)
Ja tu nie widzę niczego czego można by się czepiać (ewentualnie można grzecznie sugerować daną technikę).
Jedni robią wnętrza i oszklenia kabin inni nie, a to od Nas zależy które relacje odwiedzamy chętniej,a które omijamy.
Gdyby Kolega chciał robić retusz to pewnie by go robił,a zarzucanie mu lenistwa jest trochę nie na miejscu....
Rób więc Kolego swoje bo wszystkim i tak nie dogodzisz. Pozdrawiam - Lepic.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
10-01-18 09:10  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint "Silver Mirage III" - @1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ale to co? już koniec relacji? nic już nie będzie?
nic, nic a nic?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024