FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
10-01-18 16:46  Odp: [R] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@97 - budowa modelu dobiegła końca.

Kilka zdjęć i komentarzy z budowy (jak już wspominałem wcześniej, kadłub podzieliłem sobie na kilka większych segmentów):

Dysza wylotowa - od wew. strony dodałem pierścień, dzięki któremu dysza "opiera" się na wrędze:



Kokpit - lekkiego dopasowania wymagała tablica przyrządów:




Fotel pilota - budowa nie stwarza większych problemów, chociaż wydaj mi się, że "poduszki" lepiej ponaginać (wyoblić), niż pozaginać/ponacinać w wyznaczonych miejscach:







Owiewka - dopasowana z KFIR z GPM.











Wloty powietrza do silnika - lekkiego dopasowania wymagają paski między wlotem, a kadłubem - górny fragment jest trochę za długi:











Skrzydła:
- dźwigar:



- poszycie (wklejone wzmocnienie górnej krawędzi wykonane z okładki z bloku technicznego, podobnie jak wzmocnienie dolnej powierzchni:



Skrzydła kleiłem tak, że najpierw "zamykałem" skrzydło i sklejone poszycie nasuwałem na kadłub. Lekkiego formowania wymagała dolne pow. poszycia, by dopasować ją do wyoblonego brzucha kadłuba.





Niestety projekt zawiera mały błąd - zakończenie skrzydeł wychodzi trochę niżej, niż przewiduje to pole na części. Na szczęście całe pole jest w kolorze i nic "białego" nie wychodzi. Ten sam błąd widać w innych relacjach z budowy, w tym w modelu autora.


- oprofilowanie skrzydło-kadłub (główną sklejkę (długi pasek) kleiłem od tyłu posuwając się do przodu. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, że owa część okaże się za krótka i zostanie szpara):



Ogon - prosty jak budowa cepa:





Dolna płetwa (wychodzi lekka szpara na styku obu części - widać ją na zdjęciu):



Dodatkowe wloty, działka i inna drobnica na kadłubie:







Dziób - lekkiego zmniejszenia obwodu wymagał czarny stożek dziobu - antena wykonana z drutu:



Mechanizmy na skrzydłach - przykleiłem je po swojemu (bez usztywnienia):




Belki uzbrojenia (sklejone, ale nie przyklejone do płatów):


Gotowy model:



Z racji swojej bryły model raczej prosty i przyjemny w budowie. Pozbawiony jest także udziwnionych, czy też kretyńskich rozwiązań konstrukcyjnych.

Post zmieniony (11-01-18 12:10)

 
10-01-18 22:07  Odp: [R/G] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam,

w paru miejscach naprawdę brakuje tego retuszu. Szkoda bo masz Talent przez duże T. Niewiele wysiłku a efekt byłby znacznie lepszy.

NIemniej jednak brawo!!

pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
11-01-18 11:12  Odp: [R/G] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kleisz naprawdę bardzo ładnie i dokładnie, bardzo mi się podoba Twoja praca. Gratuluję! (A delikatny retusz rzeczywiście mógłby jeszcze poprawić efekt końcowy... Tylko się nie denerwuj ;))

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
11-01-18 11:20  Odp: [R/G] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dla mnie bardzo eleganckie wykonanie,czyściutkie i precyzyjne,gratuluję,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-01-18 15:34  Odp: [R/G] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
Seweryn F.   

Ha! Piękny model pięknego samolotu! Gratuluję! Wykonanie modelu pełen wypas :)
Mam jedno pytanie dotyczące tego modelu jak i opracowania. Czy planujesz dodać jeszcze jakieś pylony pod skrzydłami? Albo chociaż zbiornik pod kadłubem? Te Mirage IAF zazwyczaj właśnie w takiej konfiguracji latały podczas wojny 1967 nad Syrię lub Egipt. A i dodałoby trochę bojowego wyglądu samemu modelowi. Nie wiem czy w opracowaniu jest to uwzględnione (podwieszenia).
pozdrawiam i jeszcze raz gratulacje

 
11-01-18 17:54  Odp: [R/G] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Pylony są sklejone, jednak nieprzyklejone - czekają na pomysł co na nich podwiesić :)

Prawdę powiedziawszy to szukałem w necie, by podwiesić coś ciekawego pod skrzydłami i natrafiłem na takie 2w1 jak JL-100. Jednak nie znalazłem żadnego "gotowca" i trzeba będzie samemu coś wykroić.



Do tego tak myślałem by na zew. belkach podwiesić PYTHON3 albo "oklepane" AIM9

 
13-01-18 11:55  Odp: [R/G] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Przechodząc od słów do czynów:

Opracowany zasobnik MATRA JL-100. Model wydrukowany był na laserowce, zasobniki jednak drukowałem na domowej atramentówce, stąd różnica w jakości druku.





No i model z podwieszonymi pod skrzydłami 2 zasobnikami:












Dla KFIR'a odpracuję sobie chyba wariant JK-200 - combo 3w1

 
13-01-18 15:13  Odp: [R/G] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

gód dżob :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
13-01-18 15:42  Odp: [R/G] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
Seweryn F.   

Super !

 
15-01-18 16:19  Odp: [R/G] Mirage III @1:33 - YOAV HOZMI - Yaron repaint
arteksoul 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Starnnie wykonany. Reprezentujesz wysoki poziom jesli chodzi o sklejanie kartonu. Model bardzo udany.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024