FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
07-05-17 19:45  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Seweryn 

 

Daj tutaj zdjęcia a nie odsyłaj na swoją stronę. Zaczynasz celebrycić ;)

--
Seweryn

 
07-05-17 19:55  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
megami   

Ale ten tender to nie Floridsdorf tylko zwykła beczka.

 
07-05-17 20:00  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@seweryn – nie mam miniaturek, więc zaraz dostanę ochrzan za wielkie foty, a nie chce mi sie okropnie robić thumbnaili :P

@megami, tak, ja kleję z beczką, ale wycinanka Answera nazywa się "Floridsdorf", stąd taki a nie inny tytuł wątku.

--

Post zmieniony (07-05-17 20:06)

 
22-11-17 21:59  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW + tender wannowy
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jakiś czas już minął od ostatniego wpisu dotyczącego "Teigrekdwójki", sporo się wydarzyło od tej pory, ale też robota w miejscu nie stała. Osoby "ufejsbukowione" na pewno zauważyły, że wrzuciłem kilka fotek obrazujących postępy w pracach nad tendrem do mojego parowozu. Nie wszyscy nasi czytelnicy korzystają z "twarzoksiążki", zatem winien im jestem kolejną część relacji.

Do wanny podoklejałem elementy układu hamulcowego.



Orurowanie jest zrobione z drutów miedzianych o różnych przekrojach. Używam drutów ze skrętki komputerowej, drutów do instalacji elektrycznej o rozmiarach 1,5 mm2 oraz 2,5 mm2 Przyklejam klejem cyjanoakrylowym (rożnych producentów).













A kiedy już poprzyklejałem te wszystkie malutkie dynksy, przyszła kolej na malowanie. Czarny to Vallejo 71.057. Wnętrze skrzyni węglowej oczywiście jest zobijane i przyrdzewiałe. Wynika to z faktu, iż węgiel był sypany z podajnika wieżowego albo łyżką dźwigu, a nie układany skrzętnie i delikatnie bryłka po bryłce. Na razie położony jest tam kolor bazowy, na którym będę budował efekt obić, rdzy i pyłu węglowego.

Nie obyło się bez małego zgrzytu. W zestawie elementów wycinanych laserowo do tego modelu, co prawda są tabliczki z orzełkiem i oznaczeniem serii tendra, ale nie ma z numerem inwentarzowym. Użyłem dowolnego numeru z zestawu do innego modelu. Niestety producenci byli inni i widać różnicę w wykonaniu tabliczek.







Lampy na moim tendrze (na parowozie będą takie same) to produkt firmy mariomodelario. Wykonane zostały w technice druku 3D. Pomalowałem odbłyśniki farbką 71.064 Vallejo, a szkiełka świateł tylnych zrobiłem z opakowania po tabletkach. Ciężko o czerwone, więc jeśli zauważycie takie w apteczce domowej – zachomikujcie :) Przy wklejaniu szkiełek (to folia ochronna na ekrany smartfonów) trzeba bardzo uważać. Użyłem rzadkiego kleju cyjanoakrylowego ale na jednym ze szkiełek zostawiłem wilgotny ślad palca i opary CA mi się zmatowiły od wewnątrz lampy :( Trzeba to będzie zamaskować jakimś pyłem albo cuś.



--

Post zmieniony (22-11-17 22:04)

 
22-11-17 23:03  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW + tender wannowy
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A ta ,,krzynka" pod reflektorami spasowała Ci się bez bólu? Bo mnie w ,,duzym" Ty 2 za chu....steczkę nie pasowała na rogach i musiałem kombinować.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
22-11-17 23:30  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW + tender wannowy
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ciut docinałem, ale niewiele.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
23-11-17 20:47  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW + tender wannowy
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A poopowiadasz o uzyskaniu przebarwień, rdzy itd?

--
54323031

 
23-11-17 21:43  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW + tender wannowy
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Petrov - oczywiście, jak już skończę model. :)

Generalnie rzecz ujmując mieszam wiele różnych technik w moich modelach. Rdzę starą (takie miejscowe wżery) nakładam za pomocą gąbki (nazywają to "tapowanie" – czyli paćkania bez rozmazywania) pół suchą farbkę akrylową Renesansa (z tubki) – mieszam różne ciemne brązy.

Do zacieków używam ostatnio głównie washy od AK interactive. Jest sporo różnych kolorów do dyspozycji od kurzowych, po oleiste i rdzawe.

efekt równomiernego zbierania kurzu w czasie podróży jest nanoszony aerografem – matowa, mocno rozcieńczona warstwa nanoszona rzadka mgiełką z większej odległości. Chodzi o to, żeby nie przesadzić.

Tu i ówdzie używam też suchych pigmentów.

Przy malowaniu (to akurat przy kolorach innych niż czarny) stosuję lekką modulacje koloru – tak jak to robią "Himenezy" w plastikowej pancerce, tylko u mnie kontrast jest znacznie mniejszy.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
24-11-17 10:28  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW + tender wannowy
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo ładna opowieść. Dzięki :)

--
54323031

 
03-01-18 15:09  Odp: [R] Ty 2 Floridsdorf 1:45 ADW + tender wannowy
Marabut   

Czy zna ktoś historię pomarańczowych czołownic w parowozach? Pytam ponieważ na zdjęciach i opisach malowania parowozów jest czerwony.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024