FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
27-09-17 18:42  Odp: [N] MODELIK 24/15 – polski parowóz HCP 1-6-2 „Bułgar“
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Z ust mi odpowiedź Mariuszu wyjąłeś. Dla mnie nie jest problemem dać te części razem, tylko to wycinanie... Drżąca ręka to w takim przypadku co najmniej dwa elementy zepsute. Razem są np. pióra resorów - ale te w modelu są mniej widoczne, zatem niedokładności wycinania są łatwiejsze do ukrycia. Oprócz tego jeden z modelarzy bardzo długo mnie prosił, bym nie łączył w "łańcuszki" wszystkich sześciokątnych śrubek, bo tak połączone ... trudniej się mu wycina. Od tego czasu nieco je rozsuwam.

 
27-09-17 20:36  Odp: [N] MODELIK 24/15 – polski parowóz HCP 1-6-2 „Bułgar“
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To jest bardzo kiepski pomysł szczególnie dla tych modelarzy, którzy sklejają modele nie malując ich.
Przy dzisiejszym sposobie projektowania modeli kartonowych, gdy można z
łatwością powielać elementy ich rozsunięcie nie powinno sprawiać problemu - jest rzeczywiście więcej wycinania, ale części są powtarzalne z zachowanym ich obrysem. Przy dzisiejszych grubościach linii stykanie się elementów będzie skutkować ich przycinaniem, dawniej jak linie obrysowe były grubsze o wiele łatwiej było rozcinać takie części.
Takie rysowanie części stykających się liniami było bardzo popularne w czasach ręcznego projektowania - mniej tuszu, większa żywotność rapitografu, zaoszczędzony czas - kreślić przykładowo 40 linii, a 20 to jednak różnica.
Na przykład w modelu Tatry jest sporo części okrągłych stykających się liniami i również mikroskopijne łby śrub są tak narysowane, ale co ciekawe nie wszystkie.

 
28-09-17 09:23  Odp: [N] MODELIK 24/15 – polski parowóz HCP 1-6-2 „Bułgar“
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Sprawa jasna, dziękuję.

 
20-11-17 08:45  Odp: [N] MODELIK 24/15 – polski parowóz HCP 1-6-2 „Bułgar“
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Panie Janie, jeszcze takie drobne pytanie, bo trochę zgłupiałem.

Jak na poniższym zdjęciu. W instrukcji, na rysunku i wśród części nie widzę nigdzie tego co ulepił Pan w modelu "testowym" Rozumiem, że są to zawory bezpieczeństwa i ich brak w wycinance to przeoczenie i należy je dorobić samemu, zgadza się?
P.S. Poza tą drobnostką, świetny model, sama przyjemność z klejenia.

Pozdrawiam

 
20-11-17 18:59  Odp: [N] MODELIK 24/15 – polski parowóz HCP 1-6-2 „Bułgar“
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie, to nie przeoczenie ale zabieg celowy dla uproszczenia. Oczywiście dałbym radę te zawory rozrysować, ale elementy byłyby bardzo drobne, trudne do wycinania i sklejania. W moim modelu zrobiłem je z drewnianego pręcika.
Elementy w wycinance są po prostu osłoną właściwych zaworów Pop-Coale. Było kilka typów i wielkości, zawsze jednak osłanianych. Osłony miały różne kształty, na przykład:
http://www.interlok.info/SiVentile-Pfeife.htm
Ja dałem pełną osłonę i to "z deklem", w którym są tylko otworki nad zaworami.

 
20-11-17 19:19  Odp: [N] MODELIK 24/15 – polski parowóz HCP 1-6-2 „Bułgar“
pawcio37   

Takie zawory można dokupić u Mario:

http://mariomodelario.eu/zawor-bezpieczenstwa-kotla-pop-coale-zestaw-2-sztuk-p-51.html

Post zmieniony (20-11-17 21:34)

 
21-11-17 09:41  Odp: [N] MODELIK 24/15 – polski parowóz HCP 1-6-2 „Bułgar“
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dziękuję Panowie, zatem je dorobię.
Póki co zużyłem połowę części dobrze się bawiąc. Pozdrowienia dla projektanta.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024