FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-02-16 19:52  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do Andy'ego. Według mojej oceny, wydawnictwo Model Kartonowy publikowało w latach 80-tych samoloty wyłącznie w opracowaniu Mirosława Zbyryta. Ów A6M3 Zero nie jest jego autorstwa, bo wycinanka jest za mało precyzyjna. Powtarza błędy tej z MM'77 - choć to inna wersja (tam nawet nie wiadomo która). Najbardziej przypomina mi to wczesne wersje GPM. Poza podobieństwem nagłówka nie ma jednak nic wspólnego z Modelem Kartonowym z lat 80. Raczej napewno nie jest to "przed start". Wtedy akurat rozpoczynałem przygodę z modelarstwem i pamiętam jak w kioskach RUCH pojawiały się kolejne numery "Modelu Kartonowego" więc raczej bym tego nie przeoczył. Model, który zaprezentowałeś opublikowano prawdopodobnie we wczesnych latach 90-tych (tekst maszynowy, zagęszczenie elementów na 1 arkuszu itp.). Podobnie wyglądały samoloty wydawnictwa Modelpol. To co przedstawiłeś na fotkach wydaje mi się jakimś epizodem wydawniczym, których wówczas nie brakowało.

Post zmieniony (06-02-16 20:15)

 
06-02-16 20:14  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


oj będę chyba musiał swoje "dziwadełka" powyciągać

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
06-02-16 20:29  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Modelpol to tez nie jest. Byl wydany w podobnym malowaniu,ale okladke stanowila ucieta pod katem kartka z rysunkiem samolotu,na pewno nie bylo tez opisu w trzech jezykach...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
06-02-16 20:42  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

I właśnie o takie epizody wydawnicze chodzi w tym wątku . Coś jak odkrywanie historii na nowo , historii modeli kartonowych . Koledzy modelarze , jeśli posiadacie coś ciekawego z wydawnictw kartonowych , róbcie fotki i wstawiajcie , chętnie będziemy je oglądać . Wszystkim wpisującym posty , dziękuję serdecznie , dobra robota panowie .

 
06-02-16 21:03  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Uzupełniając wątek:
- Shinden (nr 1, 1994, GRAF-MODEL) - znana konstrukcja w układzie kaczki. Wcześniej wydał ją Mały Modelarz i chyba zrobił to lepiej.
- Mustang P-51B (nr 2, 1992 lub 1993, Model Kartonowy) - opr. Mirosław Zbyryt. Wszyscy pamiętamy Spitfire Mk.IX, który wydano jako nr 1. W zapowiedziach był również Me-109G. Ukazał się jednak tylko Mustang i był opracowany na typowym dla M.Zbyryta poziomie. Malowanie tylko trochę zbyt ciemne.

 
06-02-16 21:17  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Należy też uzupełnić że Model Kartonowy, że Spitfire'm Zbyryta był wydany dwa razy. Wydania różnią się okładkami
http://hatteria.pl/images/model-kartonowy-08-13.jpg
http://postimg.cc/image/4rdqyzty9/

--


 
06-02-16 22:48  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ale żeście sie dokopali... wątek sprzed 14 lat.... Same początki tego foruma... To były czasy :) O fotorelacjach chyba mało kto wówczas myślał... A do interneta sie łączyło takim pikającym modemem żeby tylko Konradusa i Gryfhobby sprawdzić, bo impulsy lecą :D Ech....

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
07-02-16 00:04  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

W latach 80 można było kopic na konkursach ksero modeli okrętów takich jak Bismarck czy Yamato w skali 1:150 sygnowane były inicjałami J.S., Powinienem jeszcze gdzieś mieć te modele.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
07-02-16 12:35  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ja mam coś takiego ,otrzymałem tą kopie od kolegi około 1985 ,pracowałem wtedy na bazie sprzętu w Gniewinie ,budowaliśmy elektrownie,Mam też trzy żaglowce Wodnika,Ninę i Pintę ze Spółdzielni" Warta "jest terż parę wycinanek o których już wspomniano ale z tych nowszych np nr 12 GPM,,tyle że biała,pozdrawiam Marek


--

Post zmieniony (07-02-16 12:55)

 
07-02-16 13:23  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Rafael - a czy może posiadasz fotki tego sklejonego swojego FW-189 ?
jestem ciekaw czy te ksero to była kopia z GELI ???? było by widać po układzie kamuflażu lub po oznakowaniach .
Zajonc Poziomka - poszukaj Swoich cudeniek , jestesmy ciekawi archeologii ....
Miś Kolargol - dziękuję za wpis , Twoje śledztwo wnosi dużo w ten temat . Dodam Tobie iż posiadam ten numer drugi / 2 / czyli Mustang opracowania Zbyryta . Faktycznie , kolory trochę przyciemne , ale wersja samolotu idealna , garbata .
Raduss - podziękować Tobie chciałem za fantastyczne foto dwóch wydań tego Spitfire .
Korsarz - życie płata figle , kto wie co odkopiemy wspólnie za kilka lat .....??? Warto .....
Witek - jeśli jeszcze coś posiadasz w temacie , rób fotki i wstawiaj . Zawsze to więcej wiadomości a i przypomnieć starszym i młodszym , warto . Sam kupowałem ksero Małego Modelarza na pokazach modelarskich , mam do dzisiaj . Kupiłem w Legnicy .....
Marek1 - ponawiam prośbę , jeśli coś posiadasz , podziel się z nami fotkami , rad bym był ....
Za fotkę Bismarck - stokrotne podziękowanie , dużo wnosi w ten post , jest dowód ....
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów tematu modelarstwa kartonowego , starszego i nowszego ....saluto panowie modelarze . .....,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024