FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-11-17 11:06  [R/G] Polska kanonierka ORP Generał Haller-pomysł własny (Modelik 1:70)
Bol00 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3

Witam.Miało nie być tej relacji.Wpadłem na pomysł żeby zeskanować plany tego o to modelu.

I wydrukować go ponownie ale w formacie A3.Miałem obawy Czy drukarka nie pozmienia wymiarów ale wszystko na razie pasuje więc jest i relacja.
Nie wiem czy nie zrobiłem błędu gdyż podkleiłem szkielet kartonem aż 2mm.

O to porównanie szkieletu laserowego orginalnej wycinanki z tym moim.

Szkielet wymaga jeszcze szlifu papierem sciernym ale ogólnie jestem zadowolony.

Mam nadzieje że reszta części też będzie pasować.Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (07-01-18 19:10)

Odpowiedz na tę wiadomość 

19-11-17 11:17  Odp: [R]Polska kanonierka ORP Generał Haller,pomysł własny (Modelik)
Floki_79 

Na Forum:
Galerie - 1

- 1

Skala 1:50 to raczej na pewno nie będzie. Może coś w okolicach 1:75.

--
Wojownicy nie pokazują zawartości serca no chyba, że ktoś otworzy je toporem.

19-11-17 11:37  Odp: [R]Polska kanonierka ORP Generał Haller-pomysł własny (Modelik)
vwsmok 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9

- 1

Grupa: QWKAK

Nie wiem czy nie zrobiłem błędu gdyż podkleiłem szkielet kartonem aż 2 mm

Jeżeli pokłady i wodnicę też, to obawiam się, że możesz mieć problem z wysokością burt.
Nie pamiętam dokładnie jak to jest w Modeliku, ale chyba 1 mm.
A4 –> A3 to ok. 141% czyli wychodzi, że u Ciebie powinno być podklejone raczej 1,5 mm.
Masz za dużo, ale niedużo. Trzymam kciuki :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23

19-11-17 12:56  Odp: [R]Polska kanonierka ORP Generał Haller-pomysł własny (Modelik)
Qzek3 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8

- 6

Wystarczyło pomierzyć szczeliny w wodnicy i wręgach.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.

21-11-17 15:41  Odp: [R]Polska kanonierka ORP Generał Haller-pomysł własny (Modelik)
Bol00 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3

Witam.Qzek3 właśnie tak zrobłlem.I wyszło mi równe 2mm.Jak coś będzie nie tak z poszyciem dna jest opcja że zrobię ten okręt do linii wodnej.Zaraz zabieram się za wycinanie i przymiarkę burt i oklejek dna.Tymczasem podaje zdjęcia z ukończonego szkieletu.

Jak z Hallerem by mi wyszło to samo chciałbym zrobić z tym o to modelem.

Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

21-11-17 17:44  Odp: [R]Polska kanonierka ORP Generał Haller-pomysł własny (Modelik)
Qzek3 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8

- 6

Wygląda to nieźle. Sam mam ochotę na ten model. Ja właśnie zacząłem ORP Wilk z MM.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.

22-11-17 18:06  Odp: [R]Polska kanonierka ORP Generał Haller-pomysł własny (Modelik)
Bol00 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3

Witam.Skończyłem poszycie dna.Zaskoczony jestem że nawet wszystko pasowało.Sądziłem ze drukarka sprawi mi jednak psikusa.Przymiarka burt wygląda obiecująco.Ale nie chce zapeszać.

Miałem ochotę najpierw nakleić burty potem dno na styk.Niestety ta metoda jest dla mnie za trudna.Widziałem na tym forum że sporo modelarzy tak robi.A efekty są lepsze gdyż udaje się uniknąć uskoku na łączeniu burta-dno.Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

22-11-17 19:38  Odp: [R]Polska kanonierka ORP Generał Haller-pomysł własny (Modelik)
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

> W tytule relacji nie napisałem w jakiej teraz model jest skali gdyż teraz nie wiem jaka to skala:)

Boże... Poradnik jak obliczyć skalę (kiedyś uczono tego w szkole podstawowej):

1. Zmierzyć długość modelu.
2. W literaturze znaleźć długość oryginału.
3. Podzielić długość oryginału przez długość modelu w tych samych jednostkach miary.

Wynik poda informację ile razy jest model mniejszy od oryginału, czyli skalę. :D

22-11-17 21:07  Odp: [R]Polska kanonierka ORP Generał Haller-pomysł własny (Modelik)
indianscout   

Z przeliczenia wychodzi skala 1:70,9Biorąc pod uwagę że drukarka "zabiera" margines z arkusza(nie drukuje 100% pokrycia)to będzie w przybliżeniu 1:72,czyli dość typowa skala modelarska :)

25-11-17 08:15  Odp: [R] Polska kanonierka ORP Generał Haller-pomysł własny (Modelik)
Bol00 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3

Witam.Skończyłem burty.Niestety miałem problem z dopasowaniem rufowej części burty.Trzeba było sporo szlifować a i tak nie jestem zadowolony.

Gdyby nie ta oklejka rufowa był bym nawet zadowolony z efektu.Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018