FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
17-11-17 18:49  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie powiem, masz chłopie talent...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-11-17 19:07  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Piękna robota... aż miło się ogląda.
Zawsze chciałem skleić ten model, nawet skleiłem część kadłuba ale mój kochany kot zeżarł mi dziób...
Może jeszcze kiedyś do niego wrócę.
Powodzenia w budowie ;)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-11-17 19:38  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Właśnie zryłeś mi beret.
Aż ciężko mi dojść do siebie po tym, co zobaczyłem.
No już lepiej z całą pewnością się nie da. MISTRZ!

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
17-11-17 22:16  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Cordelku kochany , zabrałbyś się za Łosia czy Karasia . Bardzo bym chciał obejrzeć jak byś to wystrugał . Plissssssssssss !

Pozdrawiam i podziwiam .


Jańcio .


HEY HEY !

--

 
18-11-17 10:45  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

W mordę jeża! Cordel rozwalileś system łączeniem tych listków.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
18-11-17 13:05  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Przepięknie, oby tak dalej.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
18-11-17 16:01  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć ;)
Nie spodziewałem się aż takiego odzewu ^^ Dziękuję za miłe wpisy, choć wydaje mi się, że trochę przesadzacie :D
Odnoszę wrażenie że moja robota często wygląda lepiej na zdjęciach niż w realu... Tak jakby aparat to upiększał :P
Na pewno będę cykał jeszcze zdjęcia tym okolicom, choćby przy okazji statecznika i kółka ogonowego. Może wtedy uda mi się to przedstawić tak, jak ja to widzę gołym okiem ;)

RAVEN6- podejrzewam że obejdzie się bez strzałek, łączenia są tam gdzie nity są po lewej stronie od kresek ;) Na kadłubie są one ponumerowane (druga fotka) - odpowiednio 11, 15, 18.
Tomku, idziesz dobrym tropem. Łączyłem listek po listku w całość, a potem wyobliłem to końcówką Olfy, która akurat ładnie pasowała do tego rozmiarem. Retusz to zwykła plakatówka.
A jeśli chodzi o "coś więcej" ... Posłużę się tym samym zdjęciem co na "pampersach":



Czasem jak mi za mocno świeci taka czarna krecha, to najpierw na to kładę białą farbkę. Potem, jak jest już trochę przygaszona, maziam to właściwym kolorem. Metoda ma swoje wady i zalety, tak samo jak plakatówka. Jeszcze nigdy nie udało mi się wyretuszować czegoś tak, by pod wszystkimi kątami wyglądało to bardzo dobrze. Zwykle albo coś "świci" albo dzieją się inne zjawiska. Może lakierowanie by temu jakoś pomogło? A najlepiej, to w ogóle byłoby nie retuszować, problem z głowy :D
Laszlik- aż tak cudownie to nie wygląda, w kilku miejscach teoretycznie możnaby to skleić lepiej ;)
Jańciu, w najbliższym czasie raczej nie planuję pociąć któregoś z tych modeli ;) A to co bym wystrugał wyglądałoby raczej biednie bez tej masy detali, które w swoich modelach dołożyłeś od siebie ;) O ruchomych elementach już nie wspominam ^^

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich ;)

--

 
18-11-17 19:48  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mowisz, ze da sie lepiej? Chcesz nas, chlopie, do zawalu jakiegos doprowadzic? ;) No to juz wiem, nad czym spora grupa modelarzy bedzie sie pochylac na przyszlorocznym Przeciszowie ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
30-11-17 23:13  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam ;)
Dziś będzie o dziobie samolotu z osą, chyba najciekawszy element tego modelu, przy okazji mocno rzutujący na odbiór całości. Przy pierwszym podejściu poległem- rozjechały mi się niektóre linie i kształt spodu był "nie teges". Za drugim razem poszło już lepiej:









Brakuje luf dział i kilku innych odstających elementów- nie przyklejałem ich na tym etapie, po byłem pewien, że się uszkodzą podczas dalszych prac.

Rafaelu, wydaje mi się, że zawsze można lepiej :P Możnaby też pomóc klejącemu np. zamalowując/usuwając z tego listkowia czarną kreskę konturową. Wtedy byłyby płytsze nacięcia i przy odrobinie szczęścia może obyłoby się bez retuszu?

Dziękuję i pozdrawiam ;)

--

 
30-11-17 23:16  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Znaczy znowu pasuje cię pochwalić :P Powiem ci że obłości tworzysz waść wyśmienite ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024