FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
09-11-17 08:38  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wszystko jest tutaj na temat humbrola:
https://www.youtube.com/watch?v=fCPlzt3uG6Y
https://www.youtube.com/watch?v=sGLCRCIxrwA

Wash musi byc rzadki jak woda, tylko zabarwiony farba. Wash mozna nakladac kilka razy w to samo miejsce, po jego wczesniejszym wyschnieciu, zeby miec intensywniejszy efekt. Wiec nawet jak za malo farby jest w mieszance do wash'u to mozesz powtorzyc zabieg ta sama mikstura. Swoja droga lepiej zeby bylo za malo farby niz zeby bylo jej za duzo, bo wtedy jest to zwyczajna rozcienczona mocno farba, zbyt dobrze kryjaca. Tu chodzi o to zeby robic takie "mgielki' ledwo kryjace. Zreszta, naprawde wszystko jest doskonale wyjasnione na wielu filmikach na YT. Wystarczy wpisac w wyszukiwarce "model wash", "model weathering", "wash modelarstwo" itd. Technika brudzenia samolotu niczym nie rozni sie od brudzenia czolgu, tylko intensywnosc jest inna, ktora dobiera sie na podstawie jakiegos zdjecia rzeczywistego obiektu.

Chyba mam fotki Tempesta w wiekszej rozdzielczosci, musze poczukac w starym kompie.

Post zmieniony (09-11-17 08:39)

 
11-11-17 15:13  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Koła. Niestety przy usuwaniu patyczkiem nasączonym rozpuszczalnikiem nadmiaru washa w niektórych miejscach zeszła farba z opon. Trzeba było poprawiać.

Poza tym wkleiłem lotki.

Zrobiłem klapy i zacząłem wnęki - brakuje w nich jeszcze drutów.

I przy okazji załatałem tą szparę na łączeniu centropłata i skrzydła. Widać w tle na ostatnim zdjęciu.

--

Post zmieniony (03-01-19 22:46)

 
17-11-17 13:29  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zabrakło mi chwilowo drutu 0,8mm więc zrobiłem kółko ogonowe i klapy podwozia.

--

Post zmieniony (03-01-19 22:46)

 
20-11-17 16:42  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Golenie podwozia zrobione. Obok kabiny pilota i wnęk podwozia był to jeden z bardziej pracochłonnych elementów modelu, głównie ze względu na mnóstwo drobnych szablonów z drutu. Ponadto bardzo trudny technicznie. W wycinance wkradł się drobny błąd w druku.

Ten biały pasek na prawej goleni jest od góry, a powinien być od dołu. Na rysunkach montażowych też jest pomyłka.

Pierwszy rysunek z lewej przedstawia prawą goleń, a nie lewą.

Golenie wykonałem identycznie jak przy kółku ogonowym, tzn. rozcinając zwijaną część tak żeby móc skleić rurki bez uskoków. Z efektu jestem bardzo zadowolony.

Zauważyłem na zdjęciach że zapomniałem o jeszcze jednym detalu - dokleję dzisiaj.

--

Post zmieniony (03-01-19 22:47)

 
25-11-17 12:50  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Model stanął na kołach. Przyznam, że podwozie od początku budziło moje obawy, bo wydaje się dosyć cherlawe pod względem wytrzymałości. Obawy niestety się potwierdziły, bo samolot po postawieniu na koła wykazał objawy zespołu przeciążeniowego goleni prawej. Przy klejeniu starałem się być oszczędny z CA żeby nie było nigdzie plam i niestety się to teraz zemściło. Jakoś udało się naprawić bez wyrządzania większych szkód i mam nadzieję że teraz będzie już dobrze.

Post zmieniony (03-01-19 22:47)

 
25-11-17 16:24  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
RAVEN6   

Moim zdaniem super robota. Bardzo trudny to model, ale dajesz sobie z nim radę. I to bardzo dobrze.

 
25-11-17 16:37  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniale Ci to wychodzi !

 
30-11-17 00:48  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Budowa modelu powoli zbliża się ku końcowi. Przez ostatnie kilka dni wykańczałem dół samolotu, robiłem śmigło i inne detale.

Po ostatniej porażce z łopatami śmigła przy robieniu Caudrona postanowiłem się solidnie przyłożyć. Przed sklejeniem uformowałem łopaty jak należy. W szczególności zadbałem o nasadę oraz odpowiedni skręt łopat. Z efektu jestem bardzo zadowolony: krawędzie zeszły się równo, kształt wyszedł poprawnie, rdzeń się nie odcisnął. Tylko nasada jednej z łopat się w jednym miejscu nieco zagniotła przy klejeniu.

Za to całkowicie poległem na kroplowych osłonach działek na skrzydłach. Wykonanie ich z kartonu, który trzeba było uformować tak żeby krzywizna była zarówno w kierunku przód-tył jak i lewo-prawo przerosło moje umiejętności. Sięgnąłem więc po balsę.

Brakuje już tylko rur wydechowych, rurki Pitota i anten. Usunąłem chwilowo owiewkę kabiny żeby móc polakierować poszycie pod spodem. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to pewnie uda mi się w weekend skończyć.

Nawiasem mówiąc to chciałem zwrócić uwagę, że w opracowaniu występują delikatne różnice w odcieniach druku. Zwróćcie uwagę na dwóch ostatnich zdjęciach na różnicę pomiędzy nieco jaśniejszym kolorem centropłata, a ciemniejszym tyłem kadłuba. Różnice występują też w odcieniu koloru "RAF interior green", którym pomalowane są wnętrza kabiny, klap i wnęk podwozia. Dobrze widać to na zdjęciu z wcześniejszego wpisu.

Właściwie różnica między kolorem kabiny i wnęk podwozia jest tak duża, że nie wiem czy nie jest zamierzona. Natomiast to na pewno nie jest zamierzone.

Jak widać problemy z jednolitością kolorów zdarzają się nawet najlepszym.

--

Post zmieniony (03-01-19 22:48)

 
30-11-17 15:58  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tam na pewno było uszkodzenie po pocisku i musieli załatać :) A poważnie to podoba mi się i to baaaardzo jak wykonujesz ten model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-11-17 18:52  Odp: [R] Hawker Tempest V - Military Model 1/2013, skala 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie mam przy sobie tego modelu. Więc zapytam. Na jakim papierze były drukowane części wnęki podwozia, a na jakim wnęki klap? Różnica w kolorze może być przez to że mogły być drukowane na różnych grubościach papieru.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024