FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
08-11-17 19:25  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Rewelacyjna diorama! Gratulacje.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
08-11-17 19:40  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Fajna diorama.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
08-11-17 20:14  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Ciekawy model i porządne wykonanie i na pewno zapadający w pamięci. Jednak w przeciwieństwie do zachwytów przedmówców odczuwam kilka "ale":

Nie obraź się, ale:

Konstrukcja wew. i zadaszenia hali magazynu to w tym wykonaniu totalna fantastyka i nawet niewiele ona ma wspólnego ze zdjęciami, które były linkowane przy relacji z budowy. między innymi:
1. skrajne słupy (przy ścianie) były metalowe (czasami tylko do pewnej wysokości) lub murowane/ceglane
2. więźba dachu - kompletna fantastyka - profile za grube, konstr. zbyt szkieletowa no i samo "rozwiązanie konstrukcji"
3. owszem występowały elementy drewniane, ale głównie jako ryglówka. Jeśli były to słupy, to do pewnej wysokości (~2m) miały okute narożniki stalowymi kątownikami. lub innymi stalowymi wzmocnieniami



4. jak dla mnie w porównaniu z resztą nabrzeża i "aktywności" na nim, zaprawia ona wrażenia jakby została zrobiona na odp*

Co do całości trochę dziwi mnie (przy takiej dbałości o szczegóły) brak właśnie kilku drobnych szczegółów, bardziej urealniających scenkę rodzajową.
1. brak jakiegokolwiek oświetlenia. W magazynie nie wisi żadna lampa, na zewnątrz też żadnych nie ma żadnego źródła światła.
2. towary to same powtarzalne skrzynki, a można było to jakoś urozmaicić dodając jakieś worki, palety itp.
3. Wnętrze magazynu można by tez jakoś rozmaici dodając np. żurawik na wózku lub podajnik taśmowy.








Wiem są to szczegóły czy wręcz szczególiki, ale czasami takie drobnostki potrafią dodać to "coś", jak ni. gniazda ptaków na dachu, czy dźwigach i ich "kleksy" :).

No i nie ma żadnego kota, co samo przez się jest dziwne, bo wiadomo, że w magazynach myszy grasują.Poza tym koty gwarantują sukces w internecie :)

 
08-11-17 21:32  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Dzięki wszystkim za tak miłe przyjęcie tego dość niszowego na forach tematu, sam nie byłem pewien zaczynając całą przygodę z Hamburgiem co z tego wyjdzie i z jakim efektem.
Były to dla mnie cztery miesiące przede wszystkim modelarskiej frajdy, tak mnie ujął klimat tych minionych lat.
Teraz kilka słów odnośnie niektórych pytań/spostrzeżeń:

Killy9999 - figurki mają 0,9mm, w czapkach będzie z 1mm. Kolosy w realu to to nie są.

Akra, Ryszard, 97 - macie rację z tymi kotwicami. Przejrzałem sobie na spokojnie zdjęcia archiwalne z Hamburga i nie znalazłem statku z rzuconymi do wody, cum u mnie również brak. Warsztat mam już pochowany ale jak ruszę z czymś kolejnym to z łatwością można to wyprostować, akurat nie muszę za wiele z tym kombinować przy modelu bez uszczerbku dla innych detali.

Mariaszek - zrobiłem porównanie "na dotyk" papieru z JSC i Fantoma (akurat to miałem pod ręką) z tym z HMV i ten mój arkusz z dioramy również wydaje się co najmniej o 1/3 cieńszy od tych od polskich wydawców. Piszesz że jest strasznie wiotki, u mnie miałem wrażenie, że sam układał się w rękach, bardzo dobrze mi się z nim pracowało, może to kwestia przyzwyczajenia?
Co do samego Norderneya to jest w kręgu moich przyszłych zainteresowań, idealnie wpasowuje się do kolejnego pomysłu układającego się w głowie;)

SebastianGREEN - do wody użyłem tak Still Water jak i Transparent Water (oba od Vallejo).
Moim zamierzeniem była lekko wzburzona/pofalowana woda więc takiego efektu na pewno bym nie osiągnął przy pomocy tylko Still Water (wyszłaby tylko płaska tafla).
Śmiało możesz mieszać Stilla z akrylem (ale dla pewności użyłbym też tych od Vallejo), 200ml spokojnie powinno spokojnie starczyć dla Twoich rozmiarów. Mała rada, jedną lub dwie warstwy zrób zmieszane z barwnikiem, ostatnią warstwę zrób tylko z samego Still Water (da to ładny efekt błyszczącej wody)

walkiria - ja nie mam o co się obrażać:) Masz dużo racji co do wnętrza magazynu patrząc na archiwalne zdjęcia (przytoczone zresztą przeze mnie w relacji). Dioramkę robiłem jednak bazując głównie na podstawowej wycinance, a lekko podrasowując tu i ówdzie nie za bardzo myślałem o wiernej replice jakiegokolwiek magazynu, po prostu dałem się ponieść radosnej twórczości. Może i słowo "diorama" zobowiązywać powinno do wiernego odzwierciedlenia stanu budynków/urządzeń z wszelkich dostępnych zdjęć ale to już wychodzi poza zakres mojego pojmowania miłego spędzania czasu podczas klejenia:)
Niemniej jednak jak usłyszałem ostatnio podczas Paprykarza (chyba słowa rowina ale głowy nie dam) - jak są figurki to jest diorama. Takie coś mi odpowiada:)

EDIT: w międzyczasie ZbiG wrzucił swojego posta, plus minus czyta w moich myślach i zna moje podejście do klejenia:)

Post zmieniony (08-11-17 21:40)

 
08-11-17 22:00  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak czasem zaglądałem na pampersa i twoje zmagania z hamburghafenem bardzo mnie interesowały bo też się kiedyś na to napaliłem (i leży , i może to ty podkupiłeś z gpmu laserki). Żeś strasznie wysoko powiesił poprzeczkę w ulepszaniu, oszklenie, załatwiłeś figurki,załatwileś wodę nie drukowaną na papierze, no i fajnie wyszło. Z tym że właśnie walkiria tutej słusznie zauważył że te konstrukcje drewniane są dość fantazyjne i nie znajdują zbytniego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Nie wiem czym walkiria się zajmuje ale mi też robiło pewien dysonans. Dziwnawe te konstrukcje i lekko niedbałe jak na niemieckie konstrukcje tego typu. Ale przeciętny widz na pewno na to nie zwróci uwagi.

 
08-11-17 22:08  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Jeszcze raz, tym razem taka ciekawostka dzięki Andy'emu:



Teraz możecie Koledzy porównywać dzieło Yogi'ego z innymi pracami.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
08-11-17 22:14  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@yogi - Wiem, że model to złożenie kilku wycinanek tematycznych składających się na całość. To nie tak, że model mi się nie podoba czy jestem na "nie" :). Bo jest wręcz odwrotnie. Podziwiam włożony czas i zaangażowanie, oraz pomysł na aranżację ciekawej scenki. Tylko, no sam nie wiem, po prostu czuje jakiś niedosyt patrząc na 2 światy oddzielone ceglaną ścianą. Z jednej strony mamy "tętniące życiem" nabrzeże pełne barw, akcji, ciekawych modeli, a z drugiej strony ściany monotonny magazyn, w którym niewiele się dzieje i w porównaniu ze światem zewnętrznym, jest on jakiś taki sterylny. Niby mamy w środku ludzi, jakieś ładunki, drewniana konstrukcja dachu, ale w porównaniu z feerią barw na zewnątrz, wnętrze wydaj się takie monotonne czy nijakie.

 
08-11-17 22:16  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Winek, dzięki za zdjęcie. To jest pierwsza edycja tej wycinanki wydana chyba coś ok 2000 r, druga i ostatnia wersja (znacznie ładniejsza graficznie) była wydana w 2008 i z niej można poobserwować kilka ciekawych relacji na forach niemieckich a w szczególności modelarza o nicku Hi-Torque który poszedł z "podrasowaniem" oryginału dużo bardziej niż ja. Pożyczyłem zresztą od niego kilka "smaczków".

 
09-11-17 07:17  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Potentegowało się z wymiarami, rzeczywiście, figurki mają 0,9 cm -1cm.

 
09-11-17 09:38  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Autor wycinanki (nie wykonawca dioramki!) przegapił jedną rzecz. Barka przy rufie statku: zdjęte są lukówki z połowy ładowni, tylko nie widać, żeby były gdzieś odłożone. Zniknęły :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024