FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-04-18 14:19  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Czasu na klejenie bardzo mało,
lecz przez ten czas coś tam jednak powstało.
Zaprezentuje szanownym kolegom i koleżankom to co zrobiłem,
jak z kartonową materią modelu się biłem.
Podobać lub nie podobać może się to dzieło moje,
gdyż cały czas staram się podnosić umiejętności swoje.

Taka wiosenna wena mnie naszła ;-) Ale to co w wierszyku jest jak najbardziej prawdziwe.

Dziękuję koledzy za doping.
Stare tematy – akurat Narvik był pierwszym modelem jaki kupiłem i nie był to Mały Modelarz, wtedy dla mnie to była nowa jakość w modelarstwie kartonowym, dziś kiedy go w końcu wziąłem na matę jest już modelarsko przestarzały i do dzisiejszych standardów mu daleko, ale i tak klejenie daje dużo frajdy ;-)

Prace skupiłem na 2 elementach modelu.

Jako, że doszły do mnie toczone lufy to postanowiłem skończyć wieżę dziobową:



W makro nie wygląda zbyt pięknie, ale w realu aż tak źle nie jest, wymaga jeszcze kilku poprawek, no i 2 tratw do przyklejenia po bokach.

Drugim elementem był maszt dziobowy/główny:



Z tej plątaniny linek i drucików jakoś po wielu skokach ciśnienia udało mi się w końcu coś utkać;-)



Linki sygnałowe wymagają jeszcze naciągnięcia, dlatego robię je z cienkiego drucika, który można przygiąć i naciągnąć, na koniec jak nie zapomnę to pomaluje je na czarny kolor (w poprzednim modelu zapomniałem pomalować i zostały takie miedziane).
Pozostałe olinowanie robię z cienkiej przezroczystej, czarnej nici poliamidowej.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
17-05-18 12:52  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam

Po ustawieniu dziobowej wieży na podstawie/barbecie coś mi nie pasowało, jakoś tak dziwnie i nienaturalnie wyglądała.
Po porównaniu ze zdjęciem oryginału doszedłem do wniosku, że podstawa/barbeta jest za wysoka:



Niestety barbetę oraz falochron miałem już przyklejone do pokładu, ale jakoś udało się ją odkleić i to bez uszkodzenia i skróciłem ją o połowę wysokości.

Tutaj widać na górze stan przed przeróbką a na dole już po obniżeniu barbety:



Teraz chyba wygląda dużo lepiej;-)

A tak się prezentuje Narvik na dzień dzisiejszy:



Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
17-05-18 14:47  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Nie wiem czy to tylko efekt zdjęcia (oryginału) ale według mnie barbeta powinna mieć mniejszą średnicę niż ta w modelu, powinna być bardziej schowana pod wierzą i nie wystawać.
Poza tym wykonanie super :-).
pozdrawiam Paweł

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
17-05-18 23:10  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Pawelecd - masz rację, też to zauważyłem, ale przerabiać tego już nie chciałem, bo by zostało białe pole na pokładzie. W modelu niestety nie ma zapasu koloru, a ten który udaje mi się wygospodarować nie starczył by na zamaskowanie tej powstałej białej obwódki w okół barbety jak bym jej zmniejszył średnicę.
Mi aż tak za szeroka barbeta nie przeszkadzała, jak za wysoko osadzona wieża.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
17-07-18 17:37  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam

Prace nad Narvikiem skupiły się nad radarem, tylnym kominem oraz pojedynczymi wieżami art. głównej. Musiałem też zrobić tratwy aby wieże były gotowe do przyklejenia.



Tratwy zrobiłem w kolorze szarym, chociaż znalazłem zdjęcia innych okrętów, gdzie chyba były w kolorze czarnym, lub ciemnoszarym.

A tak Narvik prezentuje się na dzień dzisiejszy:



Tradycyjnie już u mnie od jakiegoś czasu nazwa okrętu na linkach sygnałowych ;-)

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
18-07-18 23:13  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Cześć Najger, z czego zrobiłeś tratwy? Mają taką dziwną fakturę...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
19-07-18 19:19  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Hastur - tratwy zrobiłem z takiej pianki do wycinania, jest w arkuszach A4 i ma 2 mm grubości, można ją kupić w sklepach z art biurowymi.
Tu na zdjęciu u mnie tratwy są w dość sporym powiększeniu, w rzeczywistości mają mniej niż 1x1 cm i tej faktury aż tak nie widać.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
12-09-18 18:41  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam

Tym razem prace stoczniowców skupiły się na artylerii przeciwlotniczej. Zdecydowałem się na działka fototrawione, jednak ich wykonanie z powodu wielkości części jest na granicy moich zdolności manualnych.

Podwójnie sprzężone działko kal. 37 mm:



oraz poczwórnie sprzężone działko kal. 20 mm:



A oto obecny stan prac nad okrętem:



Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
12-09-18 20:31  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Działka wyszły bardzo dobrze. Całość już ma ładny wygląd. Dajesz radę. Podziwiam.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
13-09-18 16:22  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Trzymam kciuki za termin!
Czasu zostało niewiele.
Wychodzi fajnie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024