FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-12-17 10:40  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger mam dla Ciebie tip. Po linii cięcia powinien tą samą drogą pójść paznokieć albo zastępczo coś gładkiego aby zagnieść i tym samym wyrównać ciętą krawędź. Piszę o paznokciu bo on zazwyczaj jest pod ręką :D

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
15-12-17 13:00  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Dzięki koledzy za uwagi.
Przy tej górnej nadbudówce lewa strona zeszła się na styk a po prawej powstała szczelina, którą zamierzam zamaskować odpowiednio przyciętym kawałkiem koloru. Akurat ta nadbudówka każdą płaszczyznę miała z osobnych elementów.
Co do postrzępionych krawędzi, to w realu tego aż tak nie widać, zdjęcia makro wyciągną wszystko ;-), tam jeszcze przyjdzie taki wiatrochron od góry więc nie będzie tej krawędzi widać.

Kari - dzięki za zdjęcie, teraz mam pojęcie jak położona jest reszta tego okrętu, przypuszczam, że rufa leżu na głębokości ok 60-70 metrów, biorąc pod uwagę długość niszczyciela - 127 m.

IJN Łukasz - na pewno wypróbuje przy najbliższej okazji.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
31-01-18 13:33  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,

prace nad Narvikiem posuwają się w „żółwim” tempie, ale skoncentrowały się na dokończeniu kadłuba.

Z nielicznych zdjęć sklejonych modeli znalezionych w sieci (jak się okazuje nie jest to popularny model) zauważyłem, że dużą trudność sprawiała specyficzna rufa, więc oklejanie kadłuba zacząłem właśnie od rufy.
U mnie rufa wyszła tak:



Zabrakło niewielkich klinów poszycia przy linii wodnej, na co nie miałem już wpływu, na pozostałych łączeniach poszycie mi się spasowało. Te kliny zamierzam później uzupełnić.

Oklejanie burt kontynuowałem od oklejek rufowych, następnie dziobowe a na końcu wkleiłem oklejki na śródokręciu, które około 1-2 mm musiałem przyciąć na długości.
Ponieważ w Narwikach burty nie były proste a miały półokrągły kształt, obawiając się zapadania pomiędzy wręgami wkleiłem tam podłużne wzmocnienia w połowie wysokości burt, gdzie wybrzuszenie było największe.



Tak wygląda kadłub oklejony burtami.



Skończyłem też całkowicie przedni komin z nadbudówkami wentylatorów:



Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
02-03-18 13:30  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam

Kadłub już praktycznie skończony, zostały jeszcze do wykonania stępki przechyłowe oraz śruby i stery, ale te ostatnie zrobię na samym końcu.
Na poszycie dna zastosowałem barwionkę, bo jak sobie pomierzyłem oklejki z opracowania, to gdybym pościnał linie obrysowe wtedy zabrakło by mi około 5 mm poszycia na długości. Z liniami obrysowymi poszycie jest na styk, ale jak się je obetnie z 2 stron to każda oklejka staje się krótsza o 0,5 mm, razy ilość łączeń oklejek i wychodzi brak około 5 mm poszycia.
Barwionkę użyłem pierwszy raz i już wiem, że nie ostatni;-)

Zdjęcia robiłem telefonem, więc przepraszam za ich jakość.



Zacząłem też robić maszt główny oraz wykonałem dziobową wieżę.

A tak prezentuje się Narvik poskładany na sucho:



Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
02-03-18 14:29  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Barwionka to samo dobro.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
02-03-18 17:21  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to jeden z większych niszczycieli z potężnym uzbrojeniem,barwiony karton to świetny pomysł,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-03-18 10:48  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam

Na pokładzie z szarej żyłki zrobiłem imitację szyn dla wózków z minami, na razie jest tylko na prawej burcie, ale za to widać na zdjęciach różnicę w porównaniu do tylko zaznaczonych graficznie tych szyn jak jest to w opracowaniu.



Zacząłem też pracę nad nadbudówką na śródokręciu i zdecydowałem się tu też zrobić małą waloryzację w postaci wycięcia krat wentylacyjnych i zrobienia ich z drutu.
Tutaj widać na górnym zdjęciu po prawej stronie zwaloryzowane kraty wentylacyjne, po lewej oryginalne z opracowania, dolne to widok od spodu.



Taka waloryzacja wymagała drobnej przeróbki szkieletu nadbudówki i pomalowania wnętrza na czarno.



A tak to wygląda już na gotowo:



Ostatnie wydanie Okrętów 3D ucieszyło mnie niemiłosiernie, gdyż zawiera renderingi Z 37. Co prawda to inna jednostka ale tego samego typu, a więc będzie kolejne pole do waloryzacji ;-)

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
15-03-18 21:00  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Dobry pomysł z waloryzacją krat wentylacyjnych. Efekt wynagrodził pracę :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
16-03-18 01:08  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Bardzo fajnie wyszło:-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
16-03-18 20:11  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Kibicuję Ci i trzymam kciuki, wybierasz stare tematy ale w Twoim wykonaniu nabierają one nowego światła.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024