FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
07-11-17 22:30  [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Zapraszam do galerii przedstawiającej fragment portu w Hamburgu z lat 30-tych XX wieku.
Niemieckie wydawnictwo HMV wydało na przestrzeni kilku ostatnich lat całą serię wycinanek skupiających się na nazwijmy to tematach okołoportowych. Można skleić sobie samo nabrzeże portowe, magazyn przeładunkowy, budynki biurowe czy jak w tym przypadku fragment nabrzeża z magazynem, frachtowcem i innym środkami transportu które zebrane w całość tworzą klimatyczną dioramę.
Tytułowa wycinanka nosi nazwę Hamburger Hafen Diorama, opracowana jest w skali 1:250 i zawiera w głównej mierze wszystko to co widać, a całość upchnięta została na podstawce wielkości A4.
Sklejało mi się to wszystko wprost rewelacyjnie, jakość papieru bardzo dobra, grafika miła dla oka, choćbym chciał to nie mam się do czego przyczepić. Dla zainteresowanych szerzej tematem link do relacji na papersach:
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=9857
Od siebie dodałem kilka zmian, które w zamierzeniu miały uatrakcyjnić wygląd końcowy i tak:
tylna i boczna ściana magazynu została całkowicie otwarta aby można było zerknąć do wnętrza, dodane zostały różnego rodzaju ładunki ponad to co oferował autor oraz zamieniłem figurki do wycięcia z papieru na plastikowe (Preiser, niemalowane) w skali 1:220(ot po prostu wszyscy żarli GMO i tak porośli;)
Woda to żele wodne od Vallejo: transparent water & still water.
Zapraszam zatem na małą wędrówkę po nabrzeżu portowym w hamburskim porcie, zajrzymy tu i ówdzie:

















































Pozdrawiam

--

Post zmieniony (07-11-17 22:55)

 
07-11-17 22:57  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fantastycznie to wykonałeś i skomponowałeś - oglądałem powstawanie tego dzieła od początku i byłem bardzo ciekawy jaki będzie finał, domyślałem się już po pierwszych elementach dioramy, że będzie dobrze, ale końcowy efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania - bomba !! Brakuje tylko jeszcze odgłosów portu - skrzypienia dźwigów, syren okrętowych itd. : )
Przepraszam, że nie z Hamburga, ale klimacik podobny i są odgłosy http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/8190

Post zmieniony (07-11-17 23:06)

 
07-11-17 23:14  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

WOW... Wielkie... Fantastyczna rzecz!

--
54323031

 
08-11-17 07:25  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
ribik   

Sporo się dzieje, ma się wrażenie jakby czas się zatrzymał.

 
08-11-17 07:31  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

To nie moja działka, ale nie sposób nie docenić ogromu i jakości pracy. Coś pięknego !

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
08-11-17 07:46  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jestem pod wrażeniem .
Bardzo cieszy oczy :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
08-11-17 07:49  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Skala 1:250, czyli każdy człowiek ma mniej niż 1cm jeśli dobrze liczę? Wow, niesamowite. Piękna robota.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
08-11-17 08:01  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Fantastyczna diorama !
Sadząc po banderze "Łabędzia" i barek to widoczek z okresu Republiki Weimarskiej.

 
08-11-17 08:37  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Fan-tas-tycz-ne! Poza jedną drobną sprawą: zacumowany statek ma zupełnie bezsensownie rzucone kotwice, i to obie naraz... Zdecydowanie doradzam usunięcie łańcuchów i wklejenie do kluz kotwic!

 
08-11-17 09:38  Odp: [G] Port w Hamburgu z lat 30-tych czyli Hamburger Hafen Diorama, HMV, 1:250
Vaden_Ker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Przepiękna diorama!
Klimacik można zrobić też tym: https://www.youtube.com/watch?v=CQZPMlDQpcM

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024