FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-10-17 13:13  [KOSZ] Sexton/ 1:25/ Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Po skończeniu Long Toma przystąpiłem do sklejania Sextona. Jak na razie wszystko pasuje idealnie. Model będzie malowany, ponieważ chcę zastosować żywiczną osłonę przekładni. Zdecydowałem się na ten ruch, ponieważ wycinankowa jest wczesnego typu a w Bredzie powinna być późna, tzw. ostronosa. Poskładałem jak na razie bryłe kadłuba i na sucho przyłożyłem przekładnie. W porównaniu do M10 w Sextonie jest więcej czytelnych rysunków a to jest bardzo na +..
Zwyczajowo okładka.



I fotki modelu.



Bryła kadłuba jeszcze przed szlifowaniem gdyż jak zwykle w takich sytuacjach skończył mi się CA.

--

Post zmieniony (27-01-20 19:34)

 
18-10-17 14:46  Odp: [R] Sexton/ 1:25/ Answer.
Lesio73 

 

To ja sobie popatrzę jak pędzi ten express :-)

PS. Andrzeju - środkowa fotka - czy mógłbyś sobie w końcu kupić poziomicę do aparatu? Albo jakąś porządną głowicę do statywu z libellą? Plissss :-)

 
18-10-17 16:01  Odp: [R] Sexton/ 1:25/ Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Lesio, postaram się, żeby fotki były lepsze i przede wszystkim proste. Jako aparatu używam telefonu, więc o statyw raczej ciężko.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
18-10-17 23:55  Odp: [R] Sexton/ 1:25/ Answer.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Co Ty LuZak, założyłeś mu z przodu gumkę ...?

--
serwusik

 
19-10-17 07:59  Odp: [R] Sexton/ 1:25/ Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Nie Lelum, to nie gumka :-). Zastosowałem żywiczną osłonę przekładni. Wiem, że dla niektórych to profanacja, jednak zdecydowałem się na ten ruch, ponieważ wycinankowa osłona tak samo jak w Achillesie jest niewłaściwego typu w stosunku do oryginalnego pojazdu, który model przedstawia.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
21-10-17 19:09  Odp: [R] Sexton/ 1:25/ Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć ,
W dzisiejszej aktualizacji detale wanny kadłuba. Generalnie elementy o numerach od 2 do 8, czyli wszystkie klapki i inne elementy na dole i szekle zrobione z wycinanki, no może poza elementem nr. 5, którą zamiast podkleić na tekturę zaokrągliłem ją w kształt "U". Następnie drzwi silnika lekko uplastyczniłem, podkleiłem je na tekturkę, pasek na środku drzwi zrobiłem z brystolu a zawiasy wziąłem z Modelu Shermana od Hala gdyż są takie same, a wycinankowe były płaskie. Mechanizmy napinające również przeszczepiłem z Hala gdyż wycinankowe mają niewłaściwy kształt i na boku brakuje jakichkolwiek żeberek na bocznej ściance mechanizmu, pomimo, że kreski są namalowane. Żeby nie było, że tylko marudzę na ten detal z wycinanki to w porównaniu z poprzednim modelem pana Kity, czyli M10 jest w planach rysunek do tego elementu i wydaje mi się, ze jest ten element zrobiony trochę dokładniej. Tyle gadania pora na fotki.

Porównanie obu mechanizmów:



I reszta:



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
30-10-17 09:42  Odp: [R] Sexton/ 1:25/ Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Przedstawiam kolejną aktualizację. W tym odcinku, skrzynia biegów, stanowisko kierowcy, reszta detali wnętrza i szlifowanie bryły modelu.
Skrzynia biegów i stanowisko kierowcy przeszczepione od Halińskiego:



Małą zagwozdką był dla mnie element nr. 44, czyli skrzynka z żaluzjami w tylnej części przedziału bojowego ( jakieś nawiewy lub wentylacja? ), ponieważ samemu musiałem dorobić żaluzje gdyż w wycinance były tylko narysowane.



I fotki ogólne:



P.S. We wnętrzu, oprócz oczywiście działa brakuje jeszcze radiostacji oraz gaśnic, które przed zrobieniem zdjęć odpadły a, ze nie mam CA to ich ie wkleiłem z powrotem.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024