FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-10-17 11:40  [R/G] Allege d'Arles, WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Cześć,

Kadłub jest w większości skończony, bezproblemowy poza pokładem który trzeba było wygiąć w kształt siodła. Nie bardzo wiem co więcej napisać, no klei się dobrze.









Zrobiłem tez sobie taki bieda-ropewalk, o dziwo działa dobrze, 2-3 minuty kręcenia na półmetrową linę.


Tak to wychodzi:


Pozdrawiam,

--

Post zmieniony (15-07-18 08:58)

 
29-10-17 13:36  Odp: [R] Allege d'Arles WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Kadłub jest najtrudniejszy, potem już z górki :) Ze wstydem się przyznam że pierwsze podejście zepsułem i pierwszy raz musiałem kupić drugą wycinankę :(, dlatego czekałem aż będę pewny że wszystko jest ok.

I powiem ci że coraz bardziej korci mnie do robienia w fornirze.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
01-11-17 18:45  Odp: [R] Allege d'Arles WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Ster, nie mogłem nie zrobić ruchomego:


I gwoździe, cienki drut mosiężny:


Podoba mi się gwoździowanie tego wszystkiego, gdzie (nie)powinienem je dawać?

--

Post zmieniony (15-07-18 08:58)

 
01-11-17 21:33  Odp: [R] Allege d'Arles, WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Mały otworek szpilką, w to mosiężny drucik umoczony w cyjanopanie żeby nie wypadł, dociąć cążkami. Na koniec można przetrzeć papierem wodnym.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
01-11-17 23:47  Odp: [R] Allege d'Arles, WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Minimalną, tak żeby nie rozepchać otworu za bardzo. Drucik mosiężny jest dość sztywny więc daje się ładnie wciskać w papier, zwłaszcza w białą tekturę.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
04-11-17 10:53  Odp: [R] Allege d'Arles, WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

No i ta konstrukcja na rufie:


Nie wiem czy nie byłoby lepiej skleić tego w powietrzu i dopiero wtedy przymocować do kadłuba, na pewno byłby lepszy dostęp. Nie robiłem tak jak jest w wycinance, trochę wzorowałem się na http://mnm.webmuseo.com/ws/musee-national-marine/app/collection/record/10125





Pozdrawiam,

--

Post zmieniony (15-07-18 08:58)

 
05-11-17 21:24  Odp: [R] Allege d'Arles, WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Przyznaję się do nieczytania instrukcji, przejrzałem raz i ponieważ nie było tam żadnych haków niw wracałem więcej.

Tymczasem wystrugałem wczoraj maszt, po czym zakląłem bo zapomniałem o przepuscie dla liny:

Zrobiona z forniru, całkiem fajny materiał.



--

Post zmieniony (15-07-18 08:58)

 
06-11-17 08:06  Odp: [R] Allege d'Arles, WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dziękuje, staram się. I jakbym mógł mieć jedno pytanie: gdzie znajduje się koniec liny na której jest zawieszona reja? Na dole jest przewleczona przez bloczek, na górze przez też przez dwa otwory, nie widzę miejsca w którym mógłbym ją bezpiecznie zakończyć.

I drugie, to skąd pan bierze plany i gdzie mógłbym poczytać więcej o budowie takich jednostek?

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
11-11-17 22:40  Odp: [R] Allege d'Arles, WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dzisiaj chciałem tylko podbić sobie ilość wyświetleń i pochwalić się nowym ropewalkiem.


Poprzednia wersja z patyczkami skręcanymi w palcach nie była dobra, skręcała nierówno i dość powoli.

Ta tutaj kręci równo, zaskakująco szybko: pół metra w dwie minuty i jest bardzo wygodna.
R-walka trzymam w pacach a z drugiej strony nitki są unieruchomione, związane razem do ciężarka i rozdzielone. Po skończeniu skręcania zdejmuję nić z deseczki i trzymając w powietrzu, napiętą przez ciężarek, pozwalam się jej skręcić. Zrezygnowałem tu z tego ruchomego czegoś co splata linę podczas skręcania, w tej skali linki są na tyle krótkie i małe że to nie ma sensu.


Chciałem się tym podzielić bo trudno znaleźć w necie opisy r-walków które nadają się do takich małych skal.

--

Post zmieniony (15-07-18 08:58)

 
10-01-18 23:19  Odp: [R] Allege d'Arles, WAK 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Uh, postawiłem maszt. Jak mi ktoś napisze że zły kolor lin to zostanie moim osobistym wrogiem i nie zazna spokoju. Same bloczki mogę jeszcze poprzestawiać - nic tu nie trzyma się na kleju.

Chciałem uniknąć robienia guzów, więc wszystkie bloczki zamocowane po bożemu - przeplataniem liny przez samą siebie, ciekawe i bardzo stabilne połączenie:










Karol

--

Post zmieniony (15-07-18 08:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024