FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
02-11-17 02:42  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Piękny model powstał! Jest tylko jedna rzecz, która trochę zakłóca mi odbiór. Uważam, że niebieski, który został użyty do retuszu jest zbyt jasny i bardzo odznacza się na tle poszycia. Do całej reszty uwag brak - wycisnąłeś z tej wycinanki naprawdę dużo. Bardzo podoba mi się świetnie wyoblona i sklejona osłona silnika. Już nie mogę doczekać się kiedy zobaczę Korsarza w duecie

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
02-11-17 11:27  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wygląda świetnie! Rozumiem że brak podwozia wynika z tego, że model ma być w trakcie walki powietrznej.
Z ciekawości:
- barwionka - czyli karton umoczony w barwniku i żółty w całej objętości, czy dlatego że części były kiepskie, coś nie wyszło czy po prostu uznałeś że tak będzie lepiej wyglądać?
- "intarsja" - czyli numer wycięty z oryginalnej części ale na niebieskim tle - czy tak to wyglądało w rzeczywistości?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
02-11-17 13:00  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Odnośnie urealniania, nie wiem, czy nie lepiej byłoby pokryć go błyszczącym lakierem, taki za matowy :)
Zerknij tu.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
02-11-17 15:44  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Gratuluję, pięknie wykonany modelik.

 
02-11-17 16:47  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja bym się tak nie rozpędzał z tym lakierowaniem, bo się za mało błyszczy.
Ten z linku od Tomasza to akurat samolot współczesny po odbudowie to się błyszczy, a w czasie wojny to różnie z tymi samolotami bywało np. https://laststandonzombieisland.com/2016/04/05/navy-gets-intrepid-corsair-back-after-71-years/f4u-1-corsair-82-of-vf-10-on-the-flight-deck-of-the-aircraft-carrier-uss-enterprise-cv-6-march-20-1943/

 
02-11-17 18:32  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Halogen ma rację. co innego "muzealny" egzemplarz a co innego "bojowy".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-11-17 19:47  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Technicks
Żarówka okrutnie wyciąga dziwne barwy, w świetle dziennym retusz nie jest zauważalny. Sztuką jest tak dobrać barwy, aby w świetle sztucznym i naturalnym nie było różnicy, mnie się to nie udaje.

Tomex
Tak, model będzie przedstawiony w dioramie walki z Ki-84, to kolejny duet z całej mojej serii; samoloty lepiej prezentują się w locie niż przyziemione na pokracznym podwoziu (ale będę je budował też z kołami).

Barwionką nazywam karton barwiony w masie, którego dość sporą paletę barw można kupić w empiku. Bardzo lubię z nim pracować – nie wymaga retuszu.
Opracowanie jest z epoki „grubych linii” i kiepsko wyglądała ta osłona wg projektu, wolałem inne, „własne” wydanie, zresztą porównajcie z tym wykonaniem:


Staram się unikać malowania części kartonowych pozostając, na ile się da, wiernym standardowi.
Numer z niebieskim tłem (tak było wg dostępnych zdjęć oryginału) wyciąłem i wkleiłem w zbudowaną osłonę z barwionego kartonu.

Odnośnie malowania – też uważam, że bojowe maszyny miały matowe kamuflaże. Jednak po części Tomek K. ma rację. Otóż na stronie 21 opracowania A. Jarskiego o Korsarzu jest informacja, że przednia część osłony silnika malowana była na kolor błyszczący żółty – i tak pewnie ja to pomaluję.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024