FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-10-17 09:24  [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cześć.
Tego gada musiałem mieć ;) Wybór padł na leciwe opracowanie z Fly Model Łukasza Fuczka (Lazarus). Oczywiście największą trudność sprawiło połączenie poszycia płatów. Dorobiłem też z barwionki osłonę silnika z „intarsją” oryginalnego numeru.

Wymyśliłem dodanie oddzielnych klap, a zapasu koloru użyczył mi legendarny Ceva, który zastosował co do tego modelu równie legendarny „manewr”, dzięki czemu ów zapas mam. Przysłał jednocześnie swój pierwszy w 2d model - „Kanię” oraz szybowiec, ciekawe po co…
Za jedno, drugie i trzecie bardzo serdecznie Mu tutaj dziękuję.

PS. Wasze propozycje do duetu z Corsarzem ? (choć pewne przemyślenia własne już mam).










PS - edit: usunąłem reklamy w zdjęciach
--

Post zmieniony (29-10-17 09:29)

 
29-10-17 09:35  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jak zwykle kawał dobrej roboty. Gratuluję.
Pod skrzydłami będzie coś podwieszane?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-10-17 10:00  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny. Czy towarzyszem w dioramce będzie Mitsubishi A6M Zero???

A może Kania Cevy z szybowcem - też byłoby piknie.

--

Post zmieniony (29-10-17 12:17)

 
29-10-17 10:05  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Fantastyczna robota. Patrzę na czubek śmigła i po prostu nie wierzę że da się to tak czysto i dokładnie skleić.

Do kompletu dałbym Ki-61. Chyba że ma być bardziej jednostronny pojedynek, to wtedy Ki-45.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-10-17 12:12  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Nieładnie Kolego Art.-ysto.
Oczywiście model jak zwykle pięknie sklejony.
Jednak Twoje wypowiedzi już nieładne.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
29-10-17 12:18  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ładniutki, czyściutki i widać w pełni sklejalny. Szkoda, że nie wybrałeś opracowania z gpm-u (choć też już leciwego, 2004 r.), trochę ciekawszą ma szatę graficzną -ale to tylko moje zdanie.
Godnym przeciwnikiem byłby Hayate, choć ciekawie wyglądałby w parze z Raidenem czy Ki-100.
Ciekawe, że taki klasyk jak Corsair nie doczekał się w ostatnim czasie wydania "na wypasie" troche większym niż to ostatnie z gpm i to nie koniecznie z wiadomej stajni. Sama konstrukcja przecież daje spore pole do popisu -składane skrzydła, bogaty wybór uzbrojenia, malowania; na pewno by się sprzedał.

--

Post zmieniony (29-10-17 12:25)

 
29-10-17 13:14  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tradycyjnie już mistrzowskie wykonanie. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-10-17 15:00  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję za pozytywne komentarze.

Ponieważ model będzie „uczestniczył” w walce powietrznej, nie wyposażę go w dodatkowe zbiorniki paliwa, które podczas potyczek były zazwyczaj odrzucane. Nie dodam też rakiet, które w jakiś sposób zaburzyłyby charakterystyczną sylwetkę płatowca.

Kolega Winek zwrócił uwagę na część mojej wypowiedzi i domyślam się, że jego irytację wzbudziło potraktowanie Korsarza mianem „gad” ;) Do nadania mu tak pieszczotliwej nazwy skłoniły mnie „karkołomne” ekwilibrystyki, jakie trzeba było poczynić przy poszywaniu „litery W”. Nie znalazłem w sieci poprawnie sklejonego owego zespołu, a też sam Ceva temuż odpuścił.
Mimo wszystko warto było. To bardzo intrygująca konstrukcja i – wedle opinii znawców – najlepszy myśliwiec II WŚ.

Co do adwersarza Korsarza :)
W opracowaniu Monografii Lotniczych A. Jarskiego (nr 11 z 1993 r.) jest wzmianka (na str. 21 oraz na str. 39), iż ten właśnie egzemplarz o nr 167 bazujący na lotniskowcu „Bunker Hill”, wziął w dniu 25 lutego 1945 r., udział w potyczce z Ki-84 Hayate (Frank) oraz A6M5 (Zero). Ponieważ już skleiłem w locie Zero, do pary trafi Ki-84 z Wydawnictwa A. Halińskiego 2006 r.

Pokusiłem się o dodanie smug z km oraz z rur wydechowych (suche pastele):



--

Post zmieniony (29-10-17 15:00)

 
29-10-17 16:07  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Bardzo ładne wykonanie ;)
Rzeczywiście przydałoby się jakieś nowsze opracowanie, samolot ma swój urok.
Czekam też niecierpliwie na galerię Hayate. Piękna maszyna...

Pozdrawiam

--

 
31-10-17 22:31  Odp: [G] F4U-1D Corsair - Fly Model nr 147 skala 1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Co by nie gadać, zacny model milordzie ;) Czekam na parkę do niego :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024