FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-10-17 13:54  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Hej! Grzesiek napisał na fb informacje, że będzie zbiórka na siepomagam.pl , ponieważ do zbiórek nie przez fundację może US się przyczepić.
Zanim więc zaczniecie zbierać, skonsultuje się z nim aby nie zrobić mu problemu żadnego.

Pzdr!
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
27-10-17 15:34  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dokładnie, poczekajmy na głos Grzesia.
Rozmawiałem z nim wczoraj i są różne możliwości pozyskania funduszy na leczenie Gabrysia.
To Grześ musi wyrazić zgodę na taką czy inną formę pomocy, a my bądźmy gotowi, ale nie podejmujmy żadnych działań pochopnie, które mogłyby utrudnić skorzystanie z naszej pomocy finansowej.
Myślę, że Grześ w przeciągu kilku/kilkunastu dni poinformuje nas jak możemy mu pomóc.

Na razie wspierajmy Go i jego rodzinę duchem i poczekajmy na jego decyzję.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
27-10-17 18:11  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
andre   

Organizując takie zbiórki lub aukcje jest łatwiej przez fundację wtedy skarbówka nie doczepia się.W fundacji zakłada się subkonto dla danej osoby.Wtedy można wpłacać na konto kwoty a także 1%.Łatwiej jest też zorganizować specjale zbiórki publiczne dla danej osoby na rehabilitacje czy leczenie.Wiem co piszę bo mama sam syna z upośledzeniem umiarkowanym,autyzmem i epilepsja.Dzięki temu udaje mi się zebrać na rehabilitację jego z 1% a także pisze do różnych firm z apelem zatwierdzonym przez fundajcę. Niech napisze do Fundacji Atlas raz na 5 lat daja 5 tys złoty na rehabilitację czy leczenie ale musi rozliczyć się w ciągu pół roku, może też wysłać do Fundacji Polska Miedź też dają trochę peniędzy na leczenie. Z moje storony też bym przelał kwotę pieniędzy jeżeli zostanie podane konto zbiórki.

--
-----
Pozdrowienia dla wszystkich
Andrzej

 
27-10-17 19:09  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Jari 

 

Poczekamy. Ale jakby co. Modele są na licytacje w słuszniej sprawie.

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 
30-10-17 11:56  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołem Koledzy. Jestem zaskoczony Waszą reakcją na moje problemy, zaskoczony w taki sposób, że powraca mi wiara w ludzi, która w ostatnich latach została poważnie nadszarpnięta, ale to nie na temat. Pragnę podziękować za zainicjowanie pomocy dla mojego synka. Aby było wszystko jasne opisze pokrótce, aby nie zanudzać skąd owe problemy.

Synek nasz Gabriel Piotr urodził się 16 września w Siedlcach. Nic nie zapowiadało problemów, dwóch prowadzących lekarzy nie dostrzegło podczas wcześniejszych badań żadnych nieprawidłowości. Gabryś urodził się w 37 tygodniu, nie jest więc formalnie wcześniakiem. Ważył 3,67 kg, i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie narastające problemy z oddychaniem już w pierwszych minutach życia. Byłem przy tym i patrzyłem bezsilny co robią lekarze. Tylko dzięki szybkiej interwencji lekarki, która pełniła tego dnia dyżur w siedleckim Szpitalu Miejskim synek znalazł się pod respiratorem, jego stan określono jako bardzo ciężki, po czym podjęta została decyzja o natychmiastowym przewiezieniu go do Centrum Zdrowia Dziecka na OIOM Kliniki Noworodków, gdzie całą noc trwała walka o jego życie. Okazało się, że synek urodził się z wadą wrodzoną - przepukliną przeponową. Przez otwór w przeponie przedostała się część jelit uniemożliwiając prawidłowy rozwój płuc. Nikt nie wie na jakim etapie życia płodowego miało to miejsce. Trzeciego dnia pobytu w CZD przeprowadzono z sukcesem operację. Synek przetrwał ją bardzo dobrze, w tej chwili jest już piątą dobę w domu po wypisaniu ze szpitala CZD, gdzie przebywał przez 39 dni. Są jeszcze pewne drobne problemy. Okazuje się także, że synek musi przyjąć jeszcze pięć dawek bardzo drogiego leku SYNAGIS, który jako jedyny może go uchronić przed wirusowym infekcjom RSV (dla dzieci takich jak Gabryś bywa, że jest to infekcja śmiertelna). Lek ten podawany jest w odstępach miesięcznych 6 razy. Pierwszą dawkę otrzymał w szpitalu 13 października, kolejna 13 listopada i tak dalej. Niestety, nie stać nas finansowo na kolejne porcje szczepionki, z których jedna dawka kosztuje ok. 5 do 7 tys zł. (w zależności gdzie i kto - przy czym cena leku dla szpitali wynosi ponoć mniej, ok. 4,8 tys zł. ). Kolejnych pięć dawek to koszt rzędu 25 tys zł. Nie jesteśmy w stanie zgromadzić w tak krótkim czasie takiej kwoty, dlatego szukamy pomocy. Dzięki wsparciu kilku kolegów na pierwszą dawkę w listopadzie udało się nam już przygotować pieniądze, ale tu kolejny problem - zdobycie tego leku nie jest prostą sprawą. Producent odsyła do aptek, apteki zamawiają w hurtowni, a tam leku nie ma! Po wykonaniu prywatnego dochodzenia okazuje się, że i tu trzeba mieć pewne znajomości...

Zwróciłem się z prośbą o przygarnięcie Gabrysia przez którąś z Fundacji, napisałem listy do kilku z nich z nadzieją, że uda się otworzyć dla Gabriela subkonto, na które będzie można wpłacać wsparcie finansowe. Na dzień dzisiejszy czekam, nie mam odpowiedzi z żadnej dotąd Fundacji. Jak tylko coś się zmieni w tej materii, napiszę o tym. Raz jeszcze dziękuję za chęć niesienia pomocy i pozdrawiam wszystkich kolegów.

--
MacGregor

 
30-10-17 15:38  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Tomek 

 - 2

Mam syna z zespołem Downa i jesteśmy w fundacji AVALON! Spróbuj tam! Jak tylko będzie akcje na SIEPOMAGA proszę, abyś wkleił link do strony, to się roześle! Pozdrawiam i będę pamiętał w modlitwie!

 
30-10-17 17:16  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tomku, napisałem także do Avalon, między innymi, bo napisałem łącznie do sześciu fundacji i jednego stowarzyszenia. Czekam na odzew... Dziękuję za dobre słowo i modlitwę.

--
MacGregor

 
30-10-17 17:21  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
andre   

Spróbuj napisać do Zdążyć z Pomocą ja tam mam subkonto założone dla syna.Napisz jeszcze do Orkiestry Świątecznej Pomocy ( czasami pomagają w takich trudnych sytuacjach)..Jak tylko będziesz miał konto to daj znać roześlę informację. Jakbyś miał pytania co do fundacji pisz do mnie na priv.

--

Post zmieniony (30-10-17 17:22)

 
30-10-17 17:57  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
limerick   

Witam.
Jutro będę wiedział jak z dostępnością leku. Jeżeli występują problemy z zakupem dawki, jutro będę posiadał więcej informacji na temat leku. Ewentualnie cenę.
Pozdrawiam.
Marcin
tel. 793244250

 
30-10-17 18:00  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy - kwestia dostępności leku już załatwiona. Czasem pod latarnią najciemniej. Udało się załatwić dostęp do leku poprzez zaprzyjaźnioną aptekę znajdującą się na naszej ulicy w Siedlcach, tak więc sprawa z dostępem już załatwiona ku naszej wielkiej radości! :-)

--
MacGregor

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024