FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-10-17 16:09  [R] USS North Carolina, JSC, 1:400
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Szanowne Grono.
Nadszedł czas, kiedy po wielu latach przeglądania forum, zdecydowałem się pochwalić własną, wątpliwej jakości twórczością. Daleko mi do poziomu wielu z kolegów, modele buduję baardzo po amatorsku, niedociągnięć jest tyle, że trudno zauważyć dociągnięcia. Kiedy zrobiłem zdjęcia i obejrzałem je na ekranie, resztka włosów na głowie miała spory dylemat - stanąć dęba czy od razu wypaść. Prawie zrezygnowałem z pomysłu zakładania relacji. Jednak po głębszych przemyśleniach, postanowiłem brnąć w temat, z uporem godnym lepszej sprawy.

Tytuł jaki jest każdy widzi. Zero oryginalności, model pojawiał się już na forum, każdy zna. Ale mi się podoba, jeden z najpiękniejszych przedwojennych okrętów, ładna kolorystyka II wydania.

To moje trzecie podejście do Karolci. Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, popełniłem model z pierwszego wydania. Jakiś czas temu postanowiłem przypomnieć sobie stare hobby i ...strasznie spieprzyłem kadłub przy pomocy butaprenu i kiepskiej techniki. Za to mam spory zapas części zamiennych do kolejnego podejścia.

Do rzeczy.
Nauczony doświadczeniem, zmodyfikowałem nieco konstrukcję kadłuba. Elementy szkieletu podkleiłem tekturą, odpowiednio korygując rozmiar wręg. Burty podkleiłem dodatkową warstwą kartonu 160g. Dzięki temu nic się nie zapada.
Na zdjęciach widać jeszcze sporo rzeczy do poprawy, postaram się zlikwidować większość bubli.







No, to tyle.
Teraz możecie się wyżywać na moich umiejętnościach. Tylko z umiarem proszę.

--

Post zmieniony (25-10-17 17:30)

 
25-10-17 18:14  Odp: [R] USS North Carolina, JSC, 1:400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajny wysyp "maluchów" z JSC. Lubię to :-)
Oszczędzaj włosy, sklejanie to relaks nie stresy :-) mam nadzieję
Pzdr

 
25-10-17 18:28  Odp: [R] USS North Carolina, JSC, 1:400
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"Maluchów"? I kto to mówi... ;-)

--

 
25-10-17 21:26  Odp: [R] USS North Carolina, JSC, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ooo, stary, we mnie masz już wiernego kibica! :)
Prędzej czy później też chciałbym się z tym modelem zmierzyć.
3mam kciuki!

 
26-10-17 00:15  Odp: [R] USS North Carolina, JSC, 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Oj sklejało się, sklejało... akurat popełniłem pierwsze wydanie tego modelu jakieś piętnaście lat nazad...także podglądam relację i kibicuję.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
26-10-17 07:42  Odp: [R] USS North Carolina, JSC, 1:400
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Typ North Carolina to piękne okręty. Jakbyś już uporał się z tym "maluchem" to masz 2x większy z GPM jak coś ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-10-17 09:09  Odp: [R] USS North Carolina, JSC, 1:400
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sven - To raczej Twoja specjalność, dla mnie trochę za duże gabaryty - raz: gdzie to zmieścić, dwa: trzeba robić tyle dupereli, które w 1:400 można spokojnie pominąć :-)

RannyPantofel - Dzięki i nawzajem. Model wart jest tego. Gdyby jeszcze "Iowa" była do kompletu z tego okresu, w ciekawym kamuflażu...

--

Post zmieniony (26-10-17 09:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024